4000 TL kasa ve monitör önerisi

Comolokko_97

Femtopat
Dostlar, monitörsüz 4000 TL civarı bir kasa toplayacağım. Kullanma amacım film internet, Word vs. ve oynadığım 1-2 oyun var Total War attila, CS:GO gibi 2015 çıkışlı oyunlar.
Şu an elimde PhILIPS170S monitör var, 60Hz Max çözünürlüğü var. Acaba bu oyunları oynarken bu monitörü kullanmam sorun yaratır mı? Kasa toplarken yeni monitör de alınır mı? 1280*1024 çözünürlükte kullanıyorum bilgisayarı şu an.
Bu işlerden de pek anlamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Monitörün max çözünürlüğ
1600472258042.png
ü nedir?

Yeni bilgisayar topladığınızda da şuan ki çözünürlükte kullanabilirsiniz. Monitör daha fazla çözünürlük desteklemediği için yeni bilgisayar aldığınızda da maksimum 1280*1024 fomatında kullanabilirsiniz. Bir sorun çıkmaz. Fakat bütçe varsa yeni monitör almanızı tavsiye ederim.

Yeni bilgisayar topladığınızda da şuan ki çözünürlükte kullanabilirsiniz. Monitör daha fazla çözünürlük desteklemediği için yeni bilgisayar aldığınızda da maksimum 1280*1024 fomatında kullanabilirsiniz. Bir sorun çıkmaz. Fakat bütçe varsa yeni monitör almanızı tavsiye ederim.
sağolun hocam.eğer şu an ki monitörde kötü çözünürlük olma ihtimali varsa laptop alacağım. dediiniz çözünürlükte oyun oynamak sıkıntı yaratır mı acaba diğer alacağım monitörle arasında çok fark olur mu? pek bilmiyorum bu işi kusura bakmayın

Ne demek. 2 yıl 1280*1024 formatında oyun oynamış biri olarak söylüyorum yeni alacağınız 1920*1080 monitörle arasında çok fark olur bu farkı hem oyunlarda hem de masaüstünde bariz görebilirsiniz. Yeni monitör almayıp dizüstü almanız sizin tercihiniz.

Ne demek. 2 yıl 1280*1024 formatında oyun oynamış biri olarak söylüyorum yeni alacağınız 1920*1080 monitörle arasında çok fark olur bu farkı hem oyunlarda hem de masaüstünde bariz görebilirsiniz. Yeni monitör almayıp dizüstü almanız sizin tercihiniz.
Ryzen 5 2600 yada İntel i5 9400f li, gtx 1650superli bi sistem düşünüyordum normalde, o zaman oynayacağım CS: GO Total War: Attila gibi oyunları da düşünürsek bu sistem bu monitöre lüks diyebiliriz, bu oyunlar ve monitörümü düşündüğümüzde daha ucuz ekran kartı ve işlemci işimi görür gibi , daha ucuz bi sistem kurmalıyım sanki.

Geri
Yukarı