4000 TL Ryzen 1300X - GTX 1050 Ti sisteme ekran kartı ve işlemci önerisi

Scypon

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Şu anki sistemim:
AMD Ryzen 1300X.
ASRock AB350 Pro4.
8x2 3200MHz RAM.
GTX 1050 Ti.
Yeni çıkan işlemcilerin ve ekran kartlarınının özelliklerinden ve fiyatlarından pek haberim olmadığı için önerilerinizi bekliyorum. 3-4bin TL arası bir bütçeyle hangi ekran kartı ve işlemci ikilisi almamı önerirsiniz? Yazılım ve CS:GO, Valorant gibi çok da uçuk olmayan FPS oyunları oynuyorum genelde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Şu anki sistemim:
AMD Ryzen 1300X.
ASRock AB350 Pro4.
8x2 3200MHz RAM.
GTX 1050 Ti.
Yeni çıkan işlemcilerin ve ekran kartlarınının özelliklerinden ve fiyatlarından pek haberim olmadığı için önerilerinizi bekliyorum. 3-4bin TL arası bir bütçeyle hangi ekran kartı ve işlemci ikilisi almamı önerirsiniz? Yazılım ve CS:GO, Valorant gibi çok da uçuk olmayan FPS oyunları oynuyorum genelde.
4000tl gibi bi bütçeyle şuanki sistemin sadece işlemcisini yükseltmenizi öneririm ekran kartı almak isterseniz en az 6-7 bin tl üstü bütçeniz olması lazım(sıfırdan almaktan bahsediyorum).

Bu fiyata işlemci ve ekran kartı alacaksan, alacağın ekran kartının performansı 1050 Ti ile eş değer, hatta daha düşük olur. Şu an işlemci ve anakartı yükseltmen daha mantıklı bir tercih olur. Zaten oynadığınız oyunlar için işlemcinin performansı ön planda.

Fiyatlara biraz baktim da gerçekten ikisi bi anda hallolacak gibi degil. Peki bu anakarta Ryzen hangi işlemciyi ve ekran kartini önerirsiniz. Birkaç ay sonra ekran kartini da degistiririm. R7 bi sey alip yanina baska bi ekran karti gibi.
Intel islemciye gecme gibi bir planim yok ve su şartlarda mantıklı gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı