4000 TL Sistem Toplama (AMD mi Intel mi )

Kasayı ZALMAN Z11 olarak değiştirdim + power supply olarak Xigmatek Tauro 600W 80+ seçtim fiyatından dolayı , bütçeyi azcık aştım yakında alıcam sistemi inşallah.

OC yapacak mısın yoksa sadece oyun amaçlı mı sistem. Eğer OC yapmayacaksan seçtiğin açık çarpan işlemci yerine i5 -4670 al. Ayrıca bu 4.nesil intel işlemcilerle gelen stok fan yeni mimarinin düşük TDP değerlerinin de etkisiyle gayet yeterli olacaktır. Gereksiz masraftan kaçınmış olacaksın. Ayrıca gelen 250 TL'yi de SSD ya da ti modele yatırabilirsin. Hatta yeni gördüm oradan gelen parayı touro yerine daha iyi bir PSU almakta kullanman mantıklı olacaktır.

OC yapacak mısın yoksa sadece oyun amaçlı mı sistem. Eğer OC yapmayacaksan seçtiğin açık çarpan işlemci yerine i5 -4670 al. Ayrıca bu 4.nesil intel işlemcilerle gelen stok fan yeni mimarinin düşük TDP değerlerinin de etkisiyle gayet yeterli olacaktır. Gereksiz masraftan kaçınmış olacaksın. Ayrıca gelen 250 TL'yi de SSD ya da ti modele yatırabilirsin. Hatta yeni gördüm oradan gelen parayı touro yerine daha iyi bir PSU almakta kullanman mantıklı olacaktır.

Ağırlıklı olarak oyun amaçlı olucak,lisans eğitimine geçtikten sonra bir kaç program kullanıcam elbet, uzun vadeli düşündüğümü söylemiştim fakat bundan 2-3 yıl sonra i5-4670 beni götürür mü orasını bilemem o yüzden OC ilerde gerekli olabilir ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı