4000 TL Sistem Toplama (AMD mi Intel mi )

Şu ana kadar bir işlemcinin O.C. yapıldığında FPS artışı olarak en fazla artı 7-8'ini görürsün. İşin özeti şu, İ5-4670'in kaldıramayacağı bir oyunu İ5-4670K O.C.'landığı takdirde kaldırması bile zordur hatta kaldırsa bile oyunda akıcılık yakalayamazsın. Önceden K ibaresini matah bir şey sanıyordum ancak para tuzağı desem yeridir. Önemli olan ekran kartı...

O.C 3-4 FPS'den fazla bir şey vermez. Ben Intel diyorum hâlâ. AMD'ci olsam da uzun ömürlülük ve programcılık konularında Intel biraz daha önde. Ayrıca bütçen de yüksek. İşlemciyi i5 4670 al. K olan modeline gerek yok. Farkı ayırt edemezsin. Artan parayı da ekran kartına yatır.

Şu ana kadar bir işlemcinin O.C. yapıldığında FPS artışı olarak en fazla artı 7-8'ini görürsün. İşin özeti şu, İ5-4670'in kaldıramayacağı bir oyunu İ5-4670K O.C.'landığı takdirde kaldırması bile zordur hatta kaldırsa bile oyunda akıcılık yakalayamazsın. Önceden K ibaresini matah bir şey sanıyordum ancak para tuzağı desem yeridir. Önemli olan ekran kartı...
Çok güzel ifade ettiniz teşekkürler , işlemciyi 4670 seçersem ayriyetten işlemci soğutucu almaya gerek kalmıyor o zaman. (stok fan yeterli ? ) bu sayede yaklaşık 230 TL tasarruf etmiş oluyorum, bütçeyi denkleştirdikten sonra tekrar bir düşünücem.

Stok fan sizi üzebilir. Ekstra alınan fanı sadece O.C için gerekiyor diye düşünmeyin. Hem ses yapmıyor, hem de oyunlarda buz gibi tutuyor işlemcini. Ayrıca ısınırsa ani FPS düşmeleri olacaktır. İçinin rahat etmesini istiyorsan stok fanı değiştirmelisin.

Haswell işlemcilerle gelen stok fan gayet yeterli olacaktır merak etme. Arkadaşın buz gibi dediğine bakma sen. Normalde yüksüz 30 derecede çalışıyorsa özel fanla 26 dercede çalışır. Stres testlerinde, yük altında biri 75 derecede çalışacaksa diğeri de 65 derecede çalışır. Ortalama 6-7 derece fark yaratır sadece. Belki biraz desibel farkı olur. İşlemciyi haddinden fazla ısıtamazsın merak etme sen..

Sen en iyisi stok fanla kur kullan. Sonra kendin karar verirsin istersen fan alırsın daha sonra..

Tabii ki daha sonra fan almak daha mantıklı. Şimdi alabileceğinizin en iyisini alın, daha sonra fan alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı