4000 TL'ye 165Hz IPS monitör önerisi

Daha fazla  
Merhaba yaklaşık 4K gibi bir bütçeye sahibim ve güzel bir monitör almak istiyorum monitörlerden çok anlamıyorum. Msl mrpt GtG felean veya şey diyorlar IPS panel olursa 1 ms olmaz falan tam bilmiyorum ama aklımdan 165Hz 1ms IPS panel 23-24 inch civarından bir şey geçiyor.

Aklımdan şunlar geçiyordu:
Lenovo G24-20 23.8
AOC 24" 24G2SPU/BK
Gigabyte 23.8" G24F-2
ASUS TUF Gaming VG249Q1R.

Önerilerinize açığım yardımcı olursanız sevinirim.

Lenovo G24-20 kullanıyorum alacağım zaman araştırmıştım eğer o zaman olsaydı Gigabyte'ın alacaktım fakat yoktu. Lenovo monitörden memnunum, Gigabyte tercih edebilirsin.

Merhaba yaklaşık 4K gibi bir bütçeye sahibim ve güzel bir monitör almak istiyorum monitörlerden çok anlamıyorum. Msl mrpt GtG felean veya şey diyorlar IPS panel olursa 1 ms olmaz falan tam bilmiyorum ama aklımdan 165Hz 1ms IPS panel 23-24 inch civarından bir şey geçiyor.

Aklımdan şunlar geçiyordu:
Lenovo G24-20 23.8
AOC 24" 24G2SPU/BK
Gigabyte 23.8" G24F-2
ASUS TUF Gaming VG249Q1R.

Önerilerinize açığım yardımcı olursanız sevinirim.

Ben de tam olarak bu 4 monitör arasında kaldım. Bilgilerime göre Lenovo'da coil whine varmış hatta bu sayede monitörde de coil whine olduğunu öğrendim. Belirttiğiniz ASUS model sanırım VA panel ve ghosting sorunlari olabiliyormuş. Gigabyte olana ben daha yakın hissediyorum kendimi.

Ekran kartın NVIDIA ise 24G2spu daha mantıklı AMD ise G24F-2

Ben de tam olarak bu 4 monitör arasında kaldım. Bilgilerime göre Lenovo'da coil whine varmış hatta bu sayede monitörde de coil whine olduğunu öğrendim. Belirttiğiniz ASUS model sanırım VA panel ve ghosting sorunlari olabiliyormuş. Gigabyte olana ben daha yakın hissediyorum kendimi.

VA panelde ghosting kaçınılmaz ufakta olsa olacaktır.

Bende Gigabyte kendimi daha yakın hissediyorum ve ASUS da IPS panel.

Ekran kartın AMD ise G24F-2 dediğim gibi.

Ekran kartım NVIDIA fakat ekran kartıyla alakasını pek anlamadım aydınlatabilir misiniz size zahmet.

Yeni konular

Geri
Yukarı