4000 TL'ye 2K 144/165/170 Hz veya 4K 60 Hz monitör önerisi

Sen nesne ve metinler icin almis olabilirsin ancak nesne ve metinler bile 90 ppı icin en iyi yogunluk deniyorken kalkip da attigim 93 ppı piksel yogunluguna sahip monitore.

Boyle bir yorum yapmanizdan basladi olay. Sacmaladiniz resmen.

83 ppı altina dusmedikce bulaniklik olusmaz diyorum ancak anlamiyorsunuz.
Ben mi anlatamiyorum? Ben anlatamiyorsam ozur dilerim. Bu konunun bu kadar uzamamasi lazimdi.

Güzel kardeşim adam görüntü kalitesi güzel olmasını istiyor oyle diyor kendisi ben dediklerini net şekilde anliyorum 83 altı olmadiği surece sorun yok diyorsun anliyorum :) merak etme güzel görüntu kalitesi icinde yüksek ppı gerekli tabii dıger ozelliklerde onemsiz demiyorum o yüzden oyle söyledim 1.konuya anlatım hatası oldu dedin tamam eyvallah diyorum olabilir ppı icin diyorum bunu.
2.konu ise keskinlik ppı ile orantılı ve sen kalkmış diyorsunki 1080p monitörünün renk derinligi iyi oldugu icin ilk dedinki 4K monitörler'den daha iyi dedin sonra sanal 4K monitorun renk daha iyiyse dedin ve sonra konuyu carpıtiyorsun diyorsun bunu yapan sensin doğrusu şu ppı degeri daha iyi oldugu sürece keskinlik daha iyi olur.

Monitörden iyi anlayan bir arkadaşa 27ul550W modelini sordum, fiyatına göre taş gibi monitör dedi. Şu an onun yorumunu da göz önünde bulundurursam 27UL550-W modeli kafama yattı. Sizlerin de yorumlarını merak ediyorum 27UL550-W hakkında.

Hocam 30 ustu daha iyi bir tercih olur ve oyun icinse kesinlikle 4K tavsiye ederim goruntu kalitesi oldukca iyi olur 4K'da fakat eksisi ise bütçe kisminda sürekli yuksek bütçe gerekli guncellemek icin 4K bilgisayarları.

Son düzenleme:
Yani 35 inch'te 1080p olsa bile PPI yüksek olsun gibi bir durum olamaz.
Daha onceki mesajlarimda da yazdigim gibi o ornegi sadece panel kalitesini vurgulamak icin yazdim. PPI degerini dikkate almadim.
Monitörden iyi anlayan bir arkadaşa 27UL550W modelini sordum, fiyatına göre taş gibi monitör dedi. Şu an onun yorumunu da göz önünde bulundurursam 27UL550-W modeli kafama yattı. Sizlerin de yorumlarını merak ediyorum 27UL550-W hakkında.
Cok guzel monitor. Giris seviyesi bir monitor olmasina ragmen sRGB ve DCI-P3 degerleri gayet iyi ve Adobe RGB var. Alinabilir.

Edit: Baktigim site yanlis yazmis, kendi sitesi dahil 3-4 siteye daha baktim. DCI-P3 ve Adobe RGB yokmus. Fakat, sRGB degeri yine iyi. Normal bir giris seviye monitor.
Güzel kardeşim adam görüntü kalitesi güzel olmasını istiyor oyle diyor kendisi ben dediklerini net şekilde anliyorum 83 altı olmadiği surece sorun yok diyorsun anliyorum :) merak etme güzel görüntu kalitesi icinde yüksek ppı gerekli tabii dıger ozelliklerde onemsiz demiyorum o yüzden oyle söyledim 1.konuya anlatım hatası oldu dedin tamam eyvallah diyorum olabilir ppı icin diyorum bunu.
2.konu ise keskinlik ppı ile orantılı ve sen kalkmış diyorsunki 1080p monitörünün renk derinligi iyi oldugu icin ilk dedinki 4K monitörler'den daha iyi dedin sonra sanal 4K monitorun renk daha iyiyse dedin ve sonra konuyu carpıtiyorsun diyorsun bunu yapan sensin doğrusu şu ppı degeri daha iyi oldugu sürece keskinlik daha iyi olur.
Bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum. Attigim monitor gayet yeterli goruntu vermektedir. Eger keskinlik yetersiz gelirse oyunlarda sanal 4K acabilir. Simdi, arkadasa yardim etmek istiyorum izin verirsen.
Bu arada sanal 4K'da da PPI degeri artmaktadir. Bilgine. :)

Son düzenleme:
Daha onceki mesajlarimda da yazdigim gibi o ornegi sadece panel kalitesini vurgulamak icin yazdim. PPI degerini dikkate almadim.

Cok guzel monitor. Giris seviyesi bir monitor olmasina ragmen sRGB ve DCI-P3 degerleri gayet iyi ve Adobe RGB var. Alinabilir.

Bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum. Attigim monitor gayet yeterli goruntu vermektedir. Eger keskinlik yetersiz gelirse oyunlarda sanal 4K acabilir. Simdi, arkadasa yardim etmek istiyorum izin verirsen.

Yanliş bilgilerle adami yanlış yonlendirme diye mudahele ediyorum az once renk derinliği idi şimdi ppi arttirma oldu ne gerek var adam alsın yuksek ppi degerli kullansin sanalla neden ugrassin gercek varken ?

Sizlerin de yorumlarını merak ediyorum 27UL550-W hakkında.
27 inch olması güzel bence daha büyük boyuttaki monitörler masa başı kullanım için biraz abes kaçıyor. Ama 27 inch bir monitörde 4K çözünürlüğü gerçekte deneyimlemediğim için bir şey diyemem. Oyunlarda filmlerde vs. zaten eksi bir yanı yok ama masaüstü simgeleri ve yazılar için boyutlarını artırmanız gerekebilir. Yani şöyle bir örnek verirsem daha açıklayıcı olur herhalde. 1080p çözünürlükte Windows masaüstünde alt alta 10 adet simge sığabiliyor. 4K çözünürlükte 20 tane sığıyor. Yani aynı boyuta yarı yarıya küçültülmüş simgeler olur aynı çözünürlükte. Tabi simge ve yazı boyutu ayarları ile aşılamayacak şey değildir diye düşünüyorum, tarayıcınızda falan da yazı boyutlarını artırırsınız.

1080p ve 4K aynı boyutlu monitör ama dediğim gibi simge boyutu falan ayarlanarak bu durumun üstesinden gelirsiniz.

1649884705354.png

1649884726786.png

27 inch olması güzel bence daha büyük boyuttaki monitörler masa başı kullanım için biraz abes kaçıyor. Ama 27 inch bir monitörde 4K çözünürlüğü gerçekte deneyimlemediğim için bir şey diyemem. Oyunlarda filmlerde vs. zaten eksi bir yanı yok ama masaüstü simgeleri ve yazılar için boyutlarını artırmanız gerekebilir. Yani şöyle bir örnek verirsem daha açıklayıcı olur herhalde. 1080p çözünürlükte Windows masaüstünde alt alta 10 adet simge sığabiliyor. 4K çözünürlükte 20 tane sığıyor. Yani aynı boyuta yarı yarıya küçültülmüş simgeler olur aynı çözünürlükte. Tabii simge ve yazı boyutu ayarları ile aşılamayacak şey değildir diye düşünüyorum, tarayıcınızda falan yazı boyutlarını artırırsınız.

1080p ve 4K aynı boyutlu monitör ama dediğim gibi simge boyutu falan ayarlanarak bu durumun üstesinden gelirsiniz.

Eki Görüntüle 1359368
Eki Görüntüle 1359369

Masaüstümde öge yok, beni pek etkileyeceğini sanmıyorum bunun :D Yorumun için teşekkürler.

Masaüstümde öge yok, beni pek etkileyeceğini sanmıyorum bunun :D Yorumun için teşekkürler.
Masaüstü falan için değil, tüm uygulamalar için bunu düzenlemeniz gerekecektir diye düşünüyorum yani şu ayarı %125'te falan kullanırsınız büyük ihtimalle çok minnak durur diye düşünüyorum diğer türlü:

1649884970147.png

Masaüstü falan için değil, tüm uygulamalar için bunu düzenlemeniz gerekecektir diye düşünüyorum yani şu ayarı %125'te falan kullanırsınız büyük ihtimalle çok minnak durur diye düşünüyorum diğer türlü:

Eki Görüntüle 1359371
Hocam bunlar basit iş ya, alet sağlam olsun da :D

27 inch olması güzel bence daha büyük boyuttaki monitörler masa başı kullanım için biraz abes kaçıyor. Ama 27 inch bir monitörde 4K çözünürlüğü gerçekte deneyimlemediğim için bir şey diyemem. Oyunlarda filmlerde vs. zaten eksi bir yanı yok ama masaüstü simgeleri ve yazılar için boyutlarını artırmanız gerekebilir. Yani şöyle bir örnek verirsem daha açıklayıcı olur herhalde. 1080p çözünürlükte Windows masaüstünde alt alta 10 adet simge sığabiliyor. 4K çözünürlükte 20 tane sığıyor. Yani aynı boyuta yarı yarıya küçültülmüş simgeler olur aynı çözünürlükte. Tabii simge ve yazı boyutu ayarları ile aşılamayacak şey değildir diye düşünüyorum, tarayıcınızda falan da yazı boyutlarını artırırsınız.

Eki Görüntüle 1359368
Eki Görüntüle 1359369

Ben 28 inch 4K kullanıyorum bazı oyunlarda tek eksisi altyazıların küçük olması masaustundeki ögeler kuçuk geliyor ilk başta ama zamanla alışıyorsun ama alışamasada çözümü sunmuşsunuz zaten. Ölcek ve düzen %150 kullanıyorum.

Yanliş bilgilerle adami yanlış yonlendirme diye mudahele ediyorum
Mudahale etmene gerek yok ben bilmedigim konularla ilgili konusmam.
az once renk derinlği idi şimdi ppi arttirma oldu
Evet ne demek istedigimi onda da anlamamissin belli ki :D
Uzatmamam en iyisi.
Simdi sana bunda da 1 saat laf anlatamam isim gucum var.
ne gerek var adam alsın yuksek ppi degerli kullansin sanalla neden ugrassin gercek varken ?
Bu arada, sanal 4K, gercek 4K'dan iyi olamaz kesinlikle ama aradaki fark cok buyutmus gibi konusuyorsunuz. Gordugun uzere bilmedigim konu hakkinda konusan da ben degilim.

Sonraki mesajlarina cevap vermeyecegim.
Iyi forumlar.

Hocam bunlar basit iş ya, alet sağlam olsun da :D
Ben 28 inch 4K kullanıyorum bazı oyunlarda tek eksisi altyazıların küçük olması masaustundeki ögeler kuçuk geliyor ilk başta ama zamanla alışıyorsun ama alışamasada çözümü sunmuşsunuz zaten. Ölcek ve düzen %150 kullanıyorum.
Aynen öyle, aşılmayacak bir durum değil sonuçta. Bu arada LG 27UL550-W modelinin renk derinliği 10 bitmiş. Güzel, ben bir eksi göremiyorum, Freesync bile var.

Geri
Yukarı