4000 TL'ye GTX 1660 Ti İçeren Sistem Toplama

Zelaroth

Hectopat
Merhabalar, mevcut kasamda anakart kısmında B450 A-Pro, RAM kısmında Corsair Vengeance LPX 16 GB 3000 MHz kit RAM'ler, kasa tarafında Sharkoon TG5 ve güç kaynağım mevcut, bütün bunlar haricinde başlıkta belirttiğim fiyat dahilinde sistemime GTX 1660 Ti ekran kartı ve işlemci, Bir de SSD almayı düşünüyorum ve bu fiyat bandında AMD tarafında hangi işlemciyi önerirsiniz acaba? Ek olarak ekran kartı kısmında ise GTX 1660 Ti'ın hangi marka ve modeline yönelmeliyim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Son olarak monitörüm var halihazırda o yüzden ek bir monitör masrafım olmadan brüt şekilde 4000 TL'yi eksik olan parçalarımı güçlendirip daha iyi hale getirmek ve uzun yıllar kullanacağım bir sistem oluşturmak için kullanmak amacındayım ve bu sistem oyun amaçlı olacak.

Evet şuanda bu sistemim fakat güncellemek istiyorum, parçalardan öncelikli işlemci ve ekran kartını değiştirmek istiyorum, anakart yeni Ryzen serisine yeterli gelir mi gerçi o konuda pek fikir sahibi olamıyorum fakat hazır bahsederken onu da sormuş bulunayım.
AMD ve İNTEL yeni işlemciler anakarlartlar çıkarana bekleyin derim zaten o sisteminiz Ultrada açamayacağı oyun yok boştan yere para harcamayın 2020'yi bekleyin derim.

AMD ve İNTEL yeni işlemciler anakarlartlar çıkarana bekleyin derim zaten o sisteminiz Ultrada açamayacağı oyun yok boştan yere para harcamayın 2020'yi bekleyin derim.
Öyle mi diyorsunuz hocam? Ekran kartını falan güncellemeyeyim mi sizce?
İlk maaşımı aldığımda ilk işim sistem toplamak olucak. İmzandaki sistemin yarı gücünde bile değil sistemim.
İnşallah çok güzel bir sistemin olur seninde dostum :)

3000 serisi işlemci 1400 aşağısı olmamakta sizin yerinizde olsam 3000 serisi için B serisi anakart çıkacaktı galiba onu alırım onlar X570'den daha bütçe dostu olur diye düşünüyorum. B450 anakartlarda güncelleme yapıp 3000 serisi işlemci takmak mümkün ama B450 serisi anakartlarda bazılarında ciddi OC yapılırken bazılarında yapılamamakta. Az daha bekleyin bu sırada paranızıda biriktirin.

3000 serisi işlemci 1400 aşağısı olmamakta sizin yerinizde olsam 3000 serisi için B serisi anakart çıkacaktı galiba onu alırım onlar X570'den daha bütçe dostu olur diye düşünüyorum. B450 anakartlarda güncelleme yapıp 3000 serisi işlemci takmak mümkün ama B450 serisi anakartlarda bazılarında ciddi OC yapılırken bazılarında yapılamamakta. Az daha bekleyin bu sırada paranızıda biriktirin.
Overclock yapan birisi değilim fazla bana işlemcinin otomatik Turbo frekans hızları da yetiyor zaten işlemci soğutucum da iyi olduğundan Turbo frekanslara çıkmasında işlemcinin kolaylıkta sağlıyor bu durum fakat benim aklımdaki esas soru B450 A-Pro yeterli gelir mi yeni nesil Ryzen bir işlemci için? Alacağım işlemci yine muhtemelen Ryzen 5 3600 olur bu fiyat / performans bandında iyi bir segment olarak değerlendirirsek. X570'ler hali hazırda bayağı maliyetli şuanda, B550 serisi anakartların çıkacağı söyleniyor ama ne zaman olduğunu araştırmadım açıkçası. Sizce ekran kartını değiştirmeli miyim peki atıyorum? İşlemci ve geriye kalan eksik gördüğüm bileşenleri sonra da değiştirebilirim ama ekran kartım sanki biraz geri kalıyor güncel oyunlar için.

Şimdi GTX1660ti yi R5 2600 de besliyor yani CPU yu düşük tutup SSD yükseltebiliriz. Fakat ileriye dönük olsun diyorsun bir kere o anakartla bir yerde tıkanırsın. Asus Tuf falan olsa neyse.

Ben sana 4250TL bütçe ile sağlam bir yükseltme öneriyorum seni rahat 5 yıl götürür ileride ekran kartını değiştirirsin CPU ya gerek kalmaz istersen RTX2080 takarsın.

İşlemci : R5 3600 1.392TL
Ekran kartı : GTX1660ti 2.177TL
SSD : Intel 660P 1TB m2 NVME SSD 699TL

Toplam : 4.268 TL. Gayet sağlam bir sistem olmuş olur.

Şimdi GTX1660ti yi R5 2600 de besliyor yani CPU yu düşük tutup SSD yükseltebiliriz. Fakat ileriye dönük olsun diyorsun bir kere o anakartla bir yerde tıkanırsın. Asus Tuf falan olsa neyse.

Ben sana 4250TL bütçe ile sağlam bir yükseltme öneriyorum seni rahat 5 yıl götürür ileride ekran kartını değiştirirsin CPU ya gerek kalmaz istersen RTX2080 takarsın.

İşlemci : R5 3600 1.392TL
Ekran kartı : GTX1660ti 2.177TL
SSD : Intel 660P 1TB m2 NVME SSD 699TL

Toplam : 4.268 TL. Gayet sağlam bir sistem olmuş olur.
Peki bu anakart tam olarak hangi noktada sorun yaratabilir bana acaba? Buna ek olarak yeni Ryzen serisi bir işlemciyle kullanımda sorun yaşamam değil mi hocam?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı