4000TL monitör önerisi

Bütçe
4000
@Saint Lucia hocam peki AOC mi dersin yoksa; altta linkini paylaştığım BenQ monitör mü?

AOC.
Eğer bütçe o kadar yüksekse ve sistem el veriyorsa Aoc 24G2ZU 23,8" 240 Hz 0,5 ms FreeSync Premium Full HD IPS Oyuncu Monitörü 240Hz'li modelini de alabilirsin. Fakat abartı olabilir. Ona sen karar ver.

Çok uzatmaya gerek. Tavsiyenize istinaden AOC 165 Hz olan monitörü aldım. Yardımlarınız için herkese teşekkür ederim. Allah razı olsun. Hakkınızı helal edin. Yordum sizi. @Saint Lucia @sarsılmazçelikten

Çok uzatmaya gerek. Tavsiyenize istinaden AOC 165 Hz olan monitörü aldım. Yardımlarınız için herkese teşekkür ederim. Allah razı olsun. Hakkınızı helal edin. Yordum sizi. @Saint Lucia @sarsılmazçelikten

Estağfurullah, helal olsun.
Dilerim ki monitör sorunsuz gelir ve memnun kalırsınız.
Geldiğinde konuyu güncelleyin. Duygu ve ilk görüşünüz önemli rol oynuyor. Alacaklara örnek olursunuz.

Monitör geldi. Monitör güzel. Basit bir şekilde kurdum. Fakat ışık sızması var kırmızıya dönük ekte resmi ekliyorum. Inceleyebilir misiniz? Sanki bana biraz abartılı geldi. IPS panellerde ışık sızması olduğunu gördüm de kırmızıya kaydığını pek görmemiştim. Telefon ile çektim. Işık biraz patlamış olabilir. Bundan kaynaklı kırmızılar fazla çıkmış olabilir. Gözle biraz daha az görünüyor. Işık sızması sorun değil de kırmızılık biraz sorun gibi. Film izlerken acaip sırıtıyor siyah sahnelerde @Saint Lucia @sarsılmazçelikten @GalaxySal450

Dosya Ekleri

• IMG-20230210-WA0004.jpg
    IMG-20230210-WA0004.jpg
    26,8 KB · Görüntüleme: 55
  • 7298839A-0DD5-4844-8DAA-946AE37D5811.jpeg
    7298839A-0DD5-4844-8DAA-946AE37D5811.jpeg
    76,8 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Monitör geldi. Monitör güzel. Basit bir şekilde kurdum. Fakat ışık sızması var kırmızıya dönük ekte resmi ekliyorum. Inceleyebilir misiniz? Sanki bana biraz abartılı geldi. IPS panellerde ışık sızması olduğunu gördüm de kırmızıya kaydığını pek görmemiştim. Telefon ile çektim. Işık biraz patlamış olabilir. Bundan kaynaklı kırmızılar fazla çıkmış olabilir. Gözle biraz daha az görünüyor. Işık sızması sorun değil de kırmızılık biraz sorun gibi. Film izlerken acayip sırıtıyor siyah sahnelerde @Saint Lucia @sarsılmazçelikten @GalaxySal450

Buradan test edebilir misin? O kırmızılık nedir bilmek lazım. İlk defa görüyorum. Diğer renklerde aynı durum var mı?

Test ettim sorun aynı. Sol alt köşede ve orta kısımda kızarma var. Altta paylaştığım resimdeki gibi yine orta kısımda ve köşede kızarma var. Diğer renklerde aynı durum yok sadece siyah arka planda var.

Kızarma hdmi kablo ile de denedim geçmiyor. IPS Glow gibi duruyor.

Dosya Ekleri

• 7298839A-0DD5-4844-8DAA-946AE37D5811.jpeg
    7298839A-0DD5-4844-8DAA-946AE37D5811.jpeg
    76,8 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Test ettim sorun aynı. Sol alt köşede ve orta kısımda kızarma var. Altta paylaştığım resimdeki gibi yine orta kısımda ve köşede kızarma var. Diğer renklerde aynı durum yok sadece siyah arka planda var.

Kızarma HDMI kablo ile de denedim geçmiyor. IPS Glow gibi duruyor.

Kusura bakmayın yeni görüyorum. Malum günümüz olayları... Monitörünüzü servise yollamanız gerekiyor. IPS bir monitörde bile yer yer beklenilebilir ancak bu biraz fazla kırmızılık da çok ilginç bir mevzu. Garantiye yollayın yeni monitör yollasınlar.

Garantiden değişim için servise gönderdim. Hayırlısı bakalım

Ürünün servis süreci sonuçlandı. Ürün için iade/değişim kararı çıktı. Şimdi ne yapmamı önerirsiniz. Aslına bakarsanız Sinerji bilgisayardan aldığım hizmetten çok memnun kalmadım. Bakkal dükkanı gibi iş yapıyorlar. Muhatap bulmak bile zor. Iade edip farklı yerden mı alsam yoksa direkt aynı üründe mi talep edeyim yine. Yoksa farklı bir ürüne mi yönelmeliyim. Ne dersiniz @sarsılmazçelikten @Saint Lucia

BenQ 24.5" EX2510S 165 Hz 1 Ms HDMI DP FreeSync Premium TreVolo HDR10 FHD Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR

Bu ürünü almayı düşünüyorum. Düşünceleriniz nedir. Merak ediyorum.

Son düzenleme:
Bu ürünü almayı düşünüyorum. Düşünceleriniz nedir? Merak ediyorum.

Bana sorarsan AOC'tan geri dönme. AOC kalitesinde bu bütçe üzerinde her marka ürün çıkartmıyor. Sinerji hakkında ki yorumuna katılıyorum. Bu çapta ki firmalar maalesef ülkemizde böyleler. Kurumsallık hak getire...
Servis sonuçta olumlu dönüş yapmış. Yeni bir aksiyona gerek yok.

Geri
Yukarı