4000TL monitör önerisi

Bütçe
4000
24 inç Dell'den daha üstün bir monitör var elimizde Aoc 23.8" 24G2SPU 1ms 165hz HDMI,DisplayPort G-Sync Gaming Monitör

Eğer 27 inç bakıyorsan konu değişir. Pikselleşme olmuyor. Şu kafadan çıkın artık.

Ekran kartım AMD bu yüzden Freesync ve Gsync aynı anda olursa daha iyi olur. Bu monitörde Freesync yok sanırım.

bu monitör için ne dersiniz?

Ekran kartım AMD bu yüzden FreeSync ve G-SYNC aynı anda olursa daha iyi olur. Bu monitörde FreeSync yok sanırım.

Bu monitör için ne dersiniz?

FreeSync olmayan monitör kalmadı. Premium bile var. Sandığından çok iyi monitör. ASUS TUF bu monitörn yanından geçemez.

1675500141815.png

Eski monitörümde AOC markaydı. Sitesinde bu ürünü dün incelemiştim. Fakat FreeSync ile alakalı hiçbir bilgi göremedim.

Sayfası eksik bilgi içeriyor olabilir. G-Sync uyumluluğu olan monitörlerinde de FreeSync yazıyor sadece ama G-Sync aktif edilebiliyor.
Monitörün detaylı incelemesi buyurun AOC 24G2SPU (24G2SP) Review | PCMonitors.info panel modeline kadar yazmışlar. Aklına hala yatmıyorsa bir şey yapamam.

DELL ile AOC 24G2SPU/BK arasında kaldım. AOC beni biraz daha cezbediyor. Monitörde USB girişleri de var sanırım. O nedenle biraz daha ilgimi çekti diyebilirim. DELL'inde yerinde 3 yıl servis olayı hoşuma gitti. Kararsız kaldım 🤨

Konu hakkında ne yapmamı önerirsiniz. 27 inc bir monitör aldım. Asus Tuf Serisi VA panel bir monitördü. Monitör bana biraz büyük geldi iade etmek zorunda kaldım. Ayrıca bilmiyorum neden oldu ama arkadaşında dediği gibi yazılarda kırılmalar görünüyordu. Acaba VA panel diye mi bana öyle geldi anlamadım. Şimdi ne yapmamı önerirsiniz. 27 Dell IPS mi alayım yoksa 24 AOC IPS mi alayım. Alacağım monitörü 4/5 sene kullanacağım. Bir akıl verin. 🥹 @Saint Lucia @Hhakan @sarsılmazçelikten

Aslında biraz da yazılardaki kırılma beni çok rahatsız etti. Yazılar bulanık gibiydi. Asıl iade nedenim birazda buydu.

Son düzenleme:
Dell ile AOC 24G2SPU/BK arasında kaldım. AOC beni biraz daha cezbediyor. Monitörde USB girişleri de var sanırım. O nedenle biraz daha ilgimi çekti diyebilirim. Dell'inde yerinde 3 yıl servis olayı hoşuma gitti. Kararsız kaldım 🤨

Konu hakkında ne yapmamı önerirsiniz. 27 inc bir monitör aldım. ASUS TUF Serisi VA panel bir monitördü. Monitör bana biraz büyük geldi iade etmek zorunda kaldım. Ayrıca bilmiyorum neden oldu ama arkadaşında dediği gibi yazılarda kırılmalar görünüyordu. Acaba VA panel diye mi bana öyle geldi anlamadım. Şimdi ne yapmamı önerirsiniz. 27 Dell IPS mi alayım yoksa 24 AOC IPS mi alayım. Alacağım monitörü 4/5 sene kullanacağım. Bir akıl verin. 🥹 @Saint Lucia @Hhakan @sarsılmazçelikten

Aslında biraz da yazılardaki kırılma beni çok rahatsız etti. Yazılar bulanık gibiydi. Asıl iade nedenim biraz da buydu.

Pikselleşme olur. Yok diyenlere gülüyorum. 24 inç Dell IPS. Önerdim zaten ilk baştada, yorumum yine bu yönde. 27 inç 1K alınmaz. İstediği kadar RGB, OLED desteği olsun.

@sarsılmazçelikten son olarak;

Bu monitör için görüşünüz nedir acaba?

Bütçeniz yetiyorsa başarılı bir monitör, herhangi bir problemi Vs'si yok. Aldığınızda yine de testleri yaparsınız ancak sanmıyorum bir şey çıkacağını, oldukça güzel. Alabilirsiniz. Bu sekmentte kaliteli olması önemli, diğer türlü çok bir şey fark etmeyecektir. 99sRGB olması da güzel bir yanı. Flicker-Free kullanıyordu diye hatırlıyorum bir de. Memnun kalırsınız. 1K olarak bende tercih edebilirdim.

27 Dell IPS mi alayım yoksa 24 AOC IPS mi alayım. Alacağım monitörü 4/5 sene kullanacağım. Bir akıl verin.

27 inç Dell'de pikselleşme olmadığını sana bu monitörü kullanan ve aldırırken önerdiğim İnceleme: Dell 27″ G2722HS 165Hz IPS monitör incelemesi kişinin konusunu atıyorum. İncelemesi ortada. Kendisi de aktif biridir. Dilersen sorularını ona sor. Kafadan dolma bilgiyle 27 içn 1080p alınmaz diyen efsanelerden olma. Bilginin üstüne somut bilgi koyamıyorsan konuyu lekemeye gerek yok. Normal şartlarda takibi bırakırdım ama seni kırmak istemiyorum.

Kırılma konusu ise VA panelde oluyor. Tepkime süresinden ki hantallığından dolayı görüntü geç geliyor. Göz bunu algıladığı için rahatsız oluyorsun. Monitörsüz kalsam bile VA almam bu yüzden.

İkinci monitör olan AOC ise Dell'den üstündür. Renk ve panel kalitesi, tepkime performansı kalitesini hissettiriyor. 27 inç zorunlu değilse AOC al yoluna bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı