4070 Ti için 15.000TL'ye kadar 2K monitör önerisi

Selam,

Konuları takip ederken @Saint Lucia ‘nın tavsiyelerini görüp Dell G2724D satın aldım. Ürün gayet güzel ancak benim şansıma ölü piksel denk geldi. Şu anda üçüncü siparişim geldi ve maalesef yine ölü piksel çıktı. Artık Dell almayı düşünmüyorum. 10-15k bütçe bandında 2K monitör arıyorum. Önerileriniz ne olur acaba? Hikayeli oyunlar ve CS oynuyorum. 165Hz işimi görüyor.
Sistemim;
i7 13700K + 4070 Ti + 32 GB DDR5 6000MHz kabaca.

Şimdiden teşekkürler.

Dell monitörler de bayağı iyi.

Şimdi fark ettim 3 kere bunu almışsınız. Kötü şans.

Eki Görüntüle 2052655
Hocam fotografta kamera kotu oldugundan abartili bir ips glow var. Gercekte bu kadar fazla deil sadece koselerde var ve seviyesi cidden az. @Melfinno .
Şu an bendeki G2724D de böyle, baktığın açıya göre IPS Glow oluşuyor. (Sanırım doğru tabir bu). Benim için bu büyük bir problem değil açıkçası. Önceden kullandığım VA panel Asus monitörümde her yerden ışık sızması mevcuttu ama film vs izlemediğim için oyunlarda çok sıkıntı yaratmıyordu benim için. (Çok karanlık sahneler hariç tabii).

Gördüğüm kadarıyla memnunsunuz monitörden. Ben de ya bunu ya da LG 27GR83Q-B’yi alacağım. @Kahriik almış, o da memnun.
Tek sıkıntı, Alienware’i mağazada satan ve denememe izin veren bir yer bulamadım. LG ise Vatan’da var.

Biraz üzerine düşüneyim bu işin ☺️

Şu an bendeki G2724D de böyle, baktığın açıya göre IPS Glow oluşuyor. (Sanırım doğru tabir bu). Benim için bu büyük bir problem değil açıkçası. Önceden kullandığım VA panel Asus monitörümde her yerden ışık sızması mevcuttu ama film vs izlemediğim için oyunlarda çok sıkıntı yaratmıyordu benim için. (Çok karanlık sahneler hariç tabii).

Gördüğüm kadarıyla memnunsunuz monitörden. Ben de ya bunu ya da LG 27GR83Q-B’yi alacağım. @Kahriik almış, o da memnun.
Tek sıkıntı, Alienware’i mağazada satan ve denememe izin veren bir yer bulamadım. LG ise Vatan’da var.

Dostum bu arada 240hz almak zor olacak 4070ti ile. En azından AAA oyunlar için. 165 hz yetmez mi?

Dell monitörler de bayağı iyi.

Şimdi fark ettim 3 kere bunu almışsınız. Kötü şans.
Kesinlikle çok güzel monitör ama bendeki şans kimseye bulaşmaz umarım 😂 Dördüncü kez denemek istemiyorum o yüzden farklı bir modele yöneleceğim.

Hocam Topkapı vatan'da denettirirler size, ztn satın aldıktan sonra eğer sorun çıkarsa değiştirirler.

Dostum bu arada 240hz almak zor olacak 4070ti ile. En azından AAA oyunlar için. 165 hz yetmez mi?
Fazlasıyla yeter, sadece Vatan Bilgisayar’da deneyerek alabileceğim için aklımda LG var hala. Yoksa Alienware’e karar vermiştim aslında. 200+ FPS aldığım bir tek CS var zaten, onu da 165-180 Hz’de oynayıverelim pro değiliz sonuçta 😁

Fazlasıyla yeter, sadece Vatan Bilgisayar’da deneyerek alabileceğim için aklımda LG var hala. Yoksa Alienware’e karar vermiştim aslında. 200+ FPS aldığım bir tek CS var zaten, onu da 165-180 Hz’de oynayıverelim pro değiliz sonuçta 😁
Bunu alsan bile yeter aslında. Geri kalanıyla sisteme yatırım yaparsın.

böyle görünmeyen ips veya va panel var mıdır acaba

Hocam topkapi magazasinda var ben ordan aldim sonra metrobusle goturdum jdjsjs. Cok ilgilendiler, 2 saat sonra evdeyim ne kadar yer kapladığını ve becerebilirsem isik sizmasini gosteririm.

Hocam bu monitor yeni rtingste incelemesi var mi bilmiyorum saint biliyordur belki. Canli canli bakmistim renkler vb. Cok guzel ve canli fakat dp kablosu ile yasanan sorun duzeldi mi kimsenin bir bilgisi yok sanirim tek bir kisinin yasadigi yazilimsal bir problemmis.
Hocam ben 3 tane lg monitör aldım. 2k 144 hz, 2k 165 hz ve 2k 240 hz oled. Hiç birinde bile aklımda soru işarti kalmadı. Hepsinden memnun kaldım. Zaten dünyadaki pannellerin çoğunu kendileri yapıyor. Ayrıca 1 tanede asus rog swift 2k 360 hz. Oda güzeldi ama lg kadar beğenmedim emin ol..

Hocam ben 3 tane lg monitör aldım. 2k 144 hz, 2k 165 hz ve 2k 240 hz oled. Hiç birinde bile aklımda soru işarti kalmadı. Hepsinden memnun kaldım. Zaten dünyadaki pannellerin çoğunu kendileri yapıyor. Ayrıca 1 tanede asus rog swift 2k 360 hz. Oda güzeldi ama lg kadar beğenmedim emin ol..
2k 240hz oled'e param yetseydi tercihlerim arasındaydı şuna elimdekini satıp onu alsam bile gereksiz bütçeyi harcamış olurum onun yerine bu monitörün hakkını alabilmek için ekran kartını güncelleyeceğim. Lg çok kaliteli panel üreticisi samsung ile beraber fakat her lg veya samsung panel mükemmel olmuyor maalesef.

2k 240hz oled'e param yetseydi tercihlerim arasındaydı şuna elimdekini satıp onu alsam bile gereksiz bütçeyi harcamış olurum onun yerine bu monitörün hakkını alabilmek için ekran kartını güncelleyeceğim. Lg çok kaliteli panel üreticisi samsung ile beraber fakat her lg veya samsung panel mükemmel olmuyor maalesef.
Ama net olarak söyleyebilirim yazılım arayüzü vb. dell'den kat ve kat daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı