4080 laptop önerisi

kendihalindebiri

Zeptopat
Daha fazla  
- İade edilmeli :)

Merhaba arkadaşlar, Mart ayı başında aldığım ROG STRIX G16 (4060) ilk hafta içinde birçok kez nedensizce dondu servise gitti ve DOA raporu verildi. Şu an stok olmadığı için aynı üründen alamıyorum ama ASUS ROG serisine olan güvenim sarsıldı. Belki 4080 olan modelini değerlendirebilirim stokta var. Sizler ne durumdasınız? Ürün önerisi yapar mısınız?

- İade edilmeli :)

Merhaba arkadaşlar, Mart ayı başında aldığım ROG STRIX G16 (4060) ilk hafta içinde birçok kez nedensizce dondu servise gitti ve DOA raporu verildi. Şu an stok olmadığı için aynı üründen alamıyorum ama ASUS ROG serisine olan güvenim sarsıldı. Belki 4080 olan modelini değerlendirebilirim stokta var. Sizler ne durumdasınız? Ürün önerisi yapar mısınız?
Donmasının sebebi genelde driver kaynaklıydı, bir çok kez burda yazıldı,konuşuldu. Keşke iade etmeden yazdığımız yöntemleri deneseydiniz.
Önsiparişle aldım ve bahsettiğin sorunu yaşadım ve çözdüm.
Genel anlamda hiçbir şey yaşamadım onun haricinde su gibi akıyor cihaz.
Onun dışında madem değişme kararı aldınız, 4080’li modeli alın.

Şarjı olduğu halde şarj göstergesi turuncu yanıp sönmeye başlıyordu ve aynı anda donuyordu. Güç tuşu hariç hiç bir şeye yanıt vermiyordu. Bios /driver / ekran kartı güncellemeleri hepsi denendi. Servis de aynı şeylerle sorunu çözmek için uğraştı ki olmadı. Yerli - yabancı forumlarda çok fazla donma sorunu görüyorum ama şarj göstergesinin yanıp sönme durumuyla eşlik ettiği görmedim pek.

Tam bir f/p ürünüydü ama benim için süreç iyi geçmedi.

Son düzenleme:
Şarjı olduğu halde şarj göstergesi turuncu yanıp sönmeye başlıyordu ve aynı anda donuyordu. BIOS /driver / ekran kartı güncellemeleri hepsi denendi. Servis de aynı şeylerle sorunu çözmek için uğraştı ki olmadı. Yerli - yabancı forumlarda çok fazla donma sorunu görüyorum ama şarj göstergesinin yanıp sönme durumuyla eşlik ettiği görmedim pek.

MUX açıkken donduğunda sarjının turuncu olduğunu kendimde gördüm ben ama yanıp sönmüyor sabit yanıyordu. Olay aslında BIOS-ekran kartı driver güncellemesi değildi. Daha çok MUX ve optimize modunda hali hazırdaki ekran kartı driverinın güncellenmesi sorun yaratıyordu. Sürüm o kadar bozuktu ki siyah ekran bazen veriyor, bazen mavi ekran kodu veriyor, bazen ise hiçbir şey olmadan donuyordu ve ekran öyle kalıyordu. Çözüm 1 eski sürümdü. Bu bağlamda 1 BIOS güncellemesi daha geldi ve her şey stabil oldu.
Şu an su gibi. O donma konularının hepsi tespiti yapılmamış bu sorun aslında.
Ama madem iade ettiniz, daha fazla zam yemeden 4080'li Scar modeline bir bakın derim ben.
Zaten o bütçede bir Omen var bir Scar. Omen'de bataryadan yiyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı