4080'li sistem için PSU önerisi

Bütçe
<5000

NiqhtMegatron

Hectopat
İşlemci
Ryzen 7 5800X
Arkadaşlar selam, yeni ekran kartı ve işlemci aldım.
Gigabyte RTX 4080, Ryzen 7 5800X, 2 adet 8 GB RAM.
Sistem özellikleri bu şekilde, sanırım 850 wattlık bir PSU almam lazım. İnternetten hesaplama sitelerinde önerilen değer bu. Öncelikle 850 yeterli mi? Eğer yeterli ise bana marka model önerisi yapar mısınız? Çünkü bir sürü detaylı özellikler var ve açıkçası bazılarını anlamıyorum. Teşekkürler.
Bütçe 5000 ve altı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin ortalama 700w tüketir 850w rahatlıkla yeterlidir.
Modüler:
Yarı:
Non:

Sisteminize 750W da yeterli gelecektir ama bütçenize uygun olması sebebiyle;

Sisteminize 750W da yeterli gelecektir ama bütçenize uygun olması sebebiyle;

Sistemin ortalama 700w tüketir 850w rahatlıkla yeterlidir.
Modüler:
Yarı:
Non:
Elimde şuanda 700 Watt CoolerMaster bir güç kaynağı var. Kaliteli olduğunu düşünüyorum ki piyasada da şuanda 6-7bin tl. Sizce o yeterli olur mu yoksa herhangi bir soruna sebep olur mu?

Bu ürüne ne dersiniz?

Son düzenleme:
Elimde şuanda 700 Watt CoolerMaster bir güç kaynağı var.

Tam modeli nedir?

C850 veya Super GD+ hem daha ucuz hem de bir tık daha iyi ürünler. Fazladan para vermenizin bir artısı olmayacaktır.

Bütçenin tamamını kullanmak isterseniz, şu ürün de olabilir. Çevirici kullanmanıza gerek kalmaz;

Hocam bu iki ürün arasındaki fiyat farkına değer mi sizce? FSP de sağlam marka diye biliyorum. Aklımda son bu iki ürün kaldı. 4080 için 16 pin muhabbeti falan tam ne oluyor bilmiyorum. Teşekkürler

Hocam bu iki ürün arasındaki fiyat farkına değer mi sizce?

Değer. İki model arasında iç yapı kalitesi olarak bariz fark mevcut. FSP Hydro K Pro giriş-orta seviye, biraz ucuza kaçılmış bir ünite.

4080 için 16 pin muhabbeti falan tam ne oluyor bilmiyorum.

Konudaki modellerden sadece DeepCool PX850G o bağlantıya sahip ama gerekli dönüştürücü ekran kartı ile beraber gelmesi sebebiyle üst sınıf bir urün aldığinızda çok da önemli bir ihtiyac değil.

Elimde şu anda 700 watt Cooler Master bir güç kaynağı var. Kaliteli olduğunu düşünüyorum ki piyasada da şu anda 6-7bin TL. Sizce o yeterli olur mu yoksa herhangi bir soruna sebep olur mu?

Hocam bir deneyin sıcaklıkları kontrol edin ben ucu ucuna yetebileceğini düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı