40W lehim makinesi tavsiyesi

Fatihh_

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selamlar, iyi forumlar. Uzun zamandır ihtiyaç duyduğum lehim makinesini almayı düşündüm fakat önümde onlarca alternatif var. Pek bilmediğim bir konu. Günlük işler için (RGB şerit LED, Arduino vs) için almayı düşünüyorum. Bütçem kargo ile 50-60TL arası. Lehim teli ile 70TL. Lehim teli de lazım sanırım. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selamlar, iyi forumlar. Uzun zamandır ihtiyaç duyduğum lehim makinesini almayı düşündüm fakat önümde onlarca alternatif var. Pek bilmediğim bir konu. Günlük işler için (RGB şerit LED, Arduino vs) için almayı düşünüyorum. Bütçem kargo ile 50-60TL arası. Lehim teli ile 70TL. Lehim teli de lazım sanırım. Önerilerinizi bekliyorum.

40W tercih etmenin bir sebebi mi var?
Yoksa 60W almanı öneririm.

40W'lık standart lehim makinesi kullanıyorum. Ufak tefek kablo vs. lehimlemek için yetiyor. Kısa sürede lehimi eritiyor. Yalnız lehim ucunu düzgün kullanmak bence makineden daha önemli (hassas işler yapmıyorsanız tabi).

Havya temizleme süngerlerini kesinlikle tavsiye etmiyorum. Hem ucu bozuyor hem de sıcaklığı düşürüyor. Sünger yerine mutfak bulaşık tellerini kullanabilirsiniz. Eğer lehim ucunuz pahalıysa daha az aşındırıcı pirinç malzemeden yapılan teller var onları kullanabilirsiniz. 3 lehim ucunu çöp etmiş biri olarak bulaşık teline geçtiğimden beri lehim yapmak benim için işkence olmaktan çıktı.

Hocam hem daha ucuz, hem daha iyi gündelik işler için demişlerdi. Önerebilir misiniz bütçem dahilinde?

Maalesef öneride bulunamayacağım. Ne olur ne olmaz şimdi bir sıkıntı çıkar. Çevrendeki mağazalara bakabilirsin şahsen ben çevremdeki mağazalardan aldım. Kullandığım ürün https://www.hepsiburada.com/cmc-kal...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.57.6

Maalesef öneride bulunamayacağım. Ne olur ne olmaz şimdi bir sıkıntı çıkar. Çevrendeki mağazalara bakabilirsin şahsen ben çevremdeki mağazalardan aldım. Kullandığım ürün https://www.hepsiburada.com/cmc-kal...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.57.6
Hocam ben Bursa Mudanya'da oturuyorum da nerden alabilirim bir fikriniz var mı? Ayrıca lehim teli de önerir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı