42"+ monitör Tavsiyesi

Bütçe
25000

arandur

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

Ben 3D animasyon, Photoshop ve video edit yapan biriyim. Aynı zamanda oyun oynadığımda da dehşet bir performans istiyorum. 64 GB RAM ve NVIDIA 3090 var. 4K kesin ihtiyaç. 60 Hz'den bıktım, 4K da en az 120 vermeli.

Curved olmayan, bayağı büyük ve ihtiyaçlarımı karşılayacak bir ekran arıyorum.

OLED taraftarıyım ama bu Auto dimming çok insanı ağlatmış. Güzel bir mini LED de belki işimi görür.

Var mı aklınıza gelen bir alet? Çok bir bütçe yok, 25000 TL kadar verebilirim.

Teşekkürler.

Ben bu seviyede acikcasi TV oneririm. Yurt disinda bu modeli monitor olarak kullanan cok fazla kisi var. 4K 100Hz ve OLED paneli asiri kaliteli. Bu boyutta mini-LED TV yok zaten su an. LG'nin QNED serisi var onlar da 50-55" boyutunda.

Ben bu seviyede açıkçası TV oneririm. Yurt disinda bu modeli monitor olarak kullanan cok fazla kisi var. 4K 100Hz ve OLED paneli aşırı kaliteli. Bu boyutta mini-LED TV yok zaten su an. LG'nin QNED serisi var onlar da 50-55" boyutunda.

Yani bende arıyorum ama başka seçenek yok dediğiniz gibi. Bir de nedense ülkeye OLED monitör gelmiyor. ASUS'un da LG n de 42 ve üstü OLED monitörleri hiç gelmedi ülkeye. Çok sinir bozucu bir durum.

Yani bende arıyorum ama başka seçenek yok dediğiniz gibi. Bir de nedense ülkeye OLED monitör gelmiyor. ASUS'un da LG n de 42 ve üstü OLED monitörleri hiç gelmedi ülkeye. Çok sinir bozucu bir durum.

Su an ulkeye genel olarak bir sey gelmiyor maalesef. Yeni urunleri gectim hali hazirdaki modellerden bile neye baksam stoklar hep bitmis ve yenilenmemis.

Su an ulkeye genel olarak bir şey gelmiyor maalesef. Yeni urunleri gectim hali hazirdaki modellerden bile neye baksam stoklar hep bitmis ve yenilenmemis.

Stok bitse gam yemicem. Hiç uğramamış. Bakıyorum başka saçma sapan büyük modeller var ama OLED'ler yok.

Türkiye'deki belki son LG C2 42" i aldım. Tartışacak hiç birşey yok. Mükemmel. Sorusu olan varsa yanıtlayabilirim.

Dosya Ekleri

• 20230210_130344.jpg
    20230210_130344.jpg
    459,4 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleme:
Stok bitse gam yemicem. Hiç uğramamış. Bakıyorum başka saçma sapan büyük modeller var ama OLED'ler yok.

Türkiye'deki belki son LG C2 42" i aldım. Tartışacak hiç birşey yok. Mükemmel. Sorusu olan varsa yanıtlayabilirim.

Hocam masanızın derinliği ve genişliği nedir acaba ? ölçü bilgileri alabilir miyim ?

Teşekkürler.

Hocam masanızın derinliği ve genişliği nedir acaba ? ölçü bilgileri alabilir miyim ?

Teşekkürler.
C2 42" 90 cm genişliğinde, benim masanın derinliği 65 cm. Koltukta biraz raha oturuyorum, yani sırtımı ve boynumu yaslıyorum, kambur değilim, göz mesafem de 70-80 cm oluyor. Yanında iki tane de 27" uydu ekran kullanıyorum.
1678300079014.png

C2 42" 90 cm genişliğinde, benim masanın derinliği 65 cm. Koltukta biraz raha oturuyorum, yani sırtımı ve boynumu yaslıyorum, kambur değilim, göz mesafem de 70-80 cm oluyor. Yanında iki tane de 27" uydu ekran kullanıyorum.
Eki Görüntüle 1694890

hocam sizin bu LG C2 mi ortadaki monitor, gözüme küçük geldi nedense. birde ayak kısmı farklı gibi de.

Benim masa derinliği 80cm, genişlik 160cm. Fazlasıyla yeter sanırım. Şu anda zaten göz mesafem 95cm imiş ölçtümde. 1 mt mesafeden 42" e bakılır gibi sanırım.

Hocam sizin bu LG C2 mi ortadaki monitor, gözüme küçük geldi nedense. Bir de ayak kısmı farklı gibi de.

Benim masa derinliği 80cm, genişlik 160cm. Fazlasıyla yeter sanırım. Şu anda zaten göz mesafem 95cm imiş ölçtümde. 1 mt mesafeden 42" e bakılır gibi sanırım.

Arkamda duvar var, sığsın diye değişik ayarla çektiğimden evet komik geliyor. Bir daha düz çektim, paylaşıyorum.
Alt sehbasını Amazon'dan aldım biraz yükseltip hoperlorleri koyabilmek için. Yoksa yer kalmamıştı yanlarda.
O mesafede istediğiniz gibi kullanırsınız. 80 cm uzak mesafe ile yan ekranları çok rahat görüyorum, 1 metre uzak bile gelir tek bu ekran için.

20230308_213820.jpg

20230308_214436.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı