Çözüldü 430W High Power PSU kullanılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmirYTB0

Centipat
Daha fazla  
Merhaba herkese .benim eski bir kasam var anakartında kondanstör şişmesinden çalışmıyor .kasanın içinde High Power 430W'lık PSU vardı .bilgisayarcıya götürdüm W değerlerine baktı sağlam dedi kullanabilirsin .acaba eski bilgisayarımın anakartındaki kondanstörler neden şişmiş olabilir ?çünkü güç kaynağı sağlam. ben de bu güç kaynağını şu anki sistemde kullanmayı düşünüyorum. GTX 750 ile acaba sıkıntı olur mu kullansam? şu anki bilgisayarımda çünkü şu an PSU alacak bütçem yok teşekkürler herhangi bir patlama olmaz değilmi.

Çözüm
Peki anakarttaki kondastör şişmesi neden oluyor nedeni PSU'u yoksa başka bir neden mi?

"Kondansatör aşırı voltaj ve yüksek ısıdan dolayı şişer. Aşırı voltaj anakart üzerindeki yolların kayması çatlaması veya güç kaynağından kaynaklanan sebeplerden dolayı meydana gelir."
Yakın zamanda OC vs yaptıysanız veya kasanızın soğutması kötüyse meydana gelebilir.
Merhaba herkese. Benim eski bir kasam var anakartında kondanstör şişmesinden çalışmıyor. Kasanın içinde High Power 430W'lık PSU vardı. Bilgisayarcıya götürdüm W değerlerine baktı sağlam dedi kullanabilirsin. Acaba eski bilgisayarımın anakartındaki kondanstörler neden şişmiş olabilir? Çünkü güç kaynağı sağlam. Ben de bu güç kaynağını şu anki sistemde kullanmayı düşünüyorum. GTX 750 ile acaba sıkıntı olur mu kullansam? Şu anki bilgisayarımda çünkü şu an PSU alacak bütçem yok teşekkürler herhangi bir patlama olmaz değil mi?

GTX 750 ile pek sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum. Zaten ekran kartına 300W öneriliyor.

Yani sıkıntı çıkarmaz değil mi bozmaz sistemimi çünkü değerlere baktı bilgisayarcı sağlam dedi o zaman sorun olmaz değil mi hocam.

Herhangi bir sorun çıkartacağını düşünmüyorum. Fakat teknoloji şans işi belli olmaz. En kaliteli MSI PSU bile bozulabilir yani.

Peki anakarttaki kondastör şişmesi neden oluyor nedeni PSU'u yoksa başka bir neden mi?

"Kondansatör aşırı voltaj ve yüksek ısıdan dolayı şişer. Aşırı voltaj anakart üzerindeki yolların kayması çatlaması veya güç kaynağından kaynaklanan sebeplerden dolayı meydana gelir."
Yakın zamanda OC vs yaptıysanız veya kasanızın soğutması kötüyse meydana gelebilir.

Çözüm

PSU güç değerleri stabil dedi bence ısıdan dolayı olmuştur değil mi kullanabilirim yani inşallah sorun olmaz.

PSU güç değerleri stabil dedi bence ısıdan dolayı olmuştur değil mi kullanabilirim yani inşallah sorun olmaz.

Hocam PSU'nuzda bir sıkıntı yoktur. Fakat en yakın zamanda anakart değiştirmenizi tavsiye ederim. Bilgisayarcı herhangi bir tamir vs yaptı mı? Tam olarak ne dedi size.

Teşekkürler hocam.

Hocam PSU'nuzda bir sıkıntı yoktur. Fakat en yakın zamanda anakart değiştirmenizi tavsiye ederim. Bilgisayarcı herhangi bir tamir vs yaptı mı? Tam olarak ne dedi size.
Eski bilgisayarım da var o şuanki bilgisayarım da sorun yok kondanstörlerde falan eski bilgisayarımdaki psuyu şuanki sistemime takmak istedim çünkü 250w psu yetersiz gelir gtx 750 ekran kartına bende eski bilgisayarımdaki psuyu götürdüm bilgisayarcıya sorun yok kullanabilirsin dedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı