440 puan ile meslek lisesi seçilir mi?

Meslek lisesinde niyetin meslek öğrenmek ise git. Fakat Anadolu lisesi üniversiteye girerken daha faydalı olduğunu göreceksin.

Meslek lisesi kaliteliyse tabii ki olur. Ben TEOG'da benzer puan alıp meslek lisesi gitmiştim hiç de pişman değilim. Atp programı okutuyorlar zaten yani Anadolu lisesi öğrencileri ile neredeyse aynı dersleri görüyor üstüne bir de meslek sahibi olmuş oluyorsun.

440 puan almışım. Yüzde 8 LGS'den gideceğim meslek lisesinin bilişim bölümü yüzde 9 ile alıyor. Sizce gidilir mi? Bilgisayarla aramda çok.
Meslek lisesinde evet bilişim üzerinden çok iyi öğrenim ve tecrübe sağlayabilirsin fakat üniversite sınavında aldığın dersler çok verimli olmayacaktır. Günümüz YKS için söylüyorum ama sistem her sene değişebiliyor. Belki üniversite sınavını bile kaldırabilirler. Riski seç ve ona göre tercih et.

Biraz araştırdım fakat bulamadımda meslek liselerinde 9 10 11 12'de matematik eğitimi alıyor muyuz ya da sadece meslek eğitimimi.
ATP programlarında 4 sene boyunca Matematik, Kimya, Fizik gibi dersleri alıyorsunuz. O yüzden anadolu liseleri gibi okuyor hatta üstüne bölüm dersleri aldığınız için meslek sahibi oluyorsunuz demiştim. AMP programlarında ise bu dersler yerine meslek ağırlıklı eğitimler veriliyor.

Ayrıca meslek lisesinden lisans eğitimine geçişte MTOK kontenjanı hakkınız da oluyor.

ATP programlarında 4 sene boyunca Matematik, Kimya, Fizik gibi dersleri alıyorsunuz. O yüzden anadolu liseleri gibi okuyor hatta üstüne bölüm dersleri aldığınız için meslek sahibi oluyorsunuz demiştim. AMP programlarında ise bu dersler yerine meslek ağırlıklı eğitimler veriliyor.

Ayrıca meslek lisesinden lisans eğitimine geçişte MTOK kontenjanı hakkınız da oluyor.
ATP programına nasıl giriş sağlayabiliyoruz

Geri
Yukarı