45.000 TL Gaming Laptop Önerisi

Bütçe
45.000
Fakat hocam Lenovo 25.000TL yeni RAM ile beraber 2x8 2.8r değerine sahip yeni RAM'de 1000TL desek 26.000TL güzel makine şu an alması lazımsa nedeni bu PC fiyatı bence güzel.
29.000TL miş 28.000 diye hatırlamışım 16 GB RAM 3070 140watt 1TB SSD'li Monster vardı modelini unutum hemen yazıyorum:Tulpar T7 V21.8 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook ince ve hafif PC V21 serisi önerilen bir seriydi fakat bir kasadan gelen ses sorunu vardı diye hatırlıyorum not: Cihaz ön siparişte beklerim derseniz yeni 3070 Ti ve 3080 Ti geliyor fakat fiyat ne olur bilemiyorum.
Legion fiyat olarak çok iyi.
Omen'da bakılabilir.

Oyun oynamam diyorsan mac alabilirsin belki.Yada ben gigabyte 17 aldım aero i9 şuan indirimde itopyada tavsiye ederim.

Legion fiyat olarak çok iyi.
Omen'da bakılabilir.

28.500 az değil hocam Monster konusundaki düşünceniz nedir bence çok mantıklı fakat Lenovo bence mantıklı fakat bu seri daha giriş seviyesi diye biliyorum Legion 5 modelini. Fakat Monster'de V21 3070 modelerinde ses sorunumu ne var kasada benim bildiğim.
Almayı düşünen kişi fiyatlar ne olur bilemeyiz 3070 Ti ve 3080 Ti modelerini de bekleyebilir veya yeni 4000 serisinde.

28.500 az değil hocam Monster konusundaki düşünceniz nedir bence çok mantıklı fakat Lenovo bence mantıklı fakat bu seri daha giriş seviyesi diye biliyorum Legion 5 modelini. Fakat Monster'de V21 3070 modelerinde ses sorunumu ne var kasada benim bildiğim.
Almayı düşünen kişi fiyatlar ne olur bilemeyiz 3070 Ti ve 3080 Ti modelerini de bekleyebilir veya yeni 4000 serisinde.
Legion'un RAM masrafı var.
Omen'in soğutması işlemciden ötürü daha iyi, işlemcisi daha güçlü. Kasası daha kaliteli. Batarya ömrü daha az.
V21 ne kadar kaliteli olsa da Legion ve Omen varken tercih edilmeyeceğini düşünüyorum.

Legion'un RAM masrafı var.
Omen'in soğutması işlemciden ötürü daha iyi, işlemcisi daha güçlü. Kasası daha kaliteli. Batarya ömrü daha az.
V21 ne kadar kaliteli olsa da Legion ve Omen varken tercih edilmeyeceğini düşünüyorum.

Fakat fiyat çok değil mi hocam bu arkadaş işlemci gereken uygulamalar mı kullanıyor?

11800H ile 5900HX arasında çoğu oyunda fark var. 11. Nesil AMD'den her türlü önde. Hem attığınız ROG 1×16 RAM'e sahip, artı olarak MUX'u yok. ROG'un bu modelinde de bazı kullanıcılar ekrandan şikayetçi. Legion varken maalesef bu modelin yüzüne bile bakmam ben. Yeni nesil ROG'lar bomba gibi geliyor ama.
Hocam MUX ne tam olarak bilmiyorum da anlatır mısınız?
Konuyu açan kişi tek oyun oynayacagını söylememiş yazılım kodlama olarak da sormuş sentetik teslerde önde 5900HX.
Bu laptopta 5900HX'in olan performansından daha iyi performans alırsın AMD smartshift teknolojisi var.
3D mark testinde 11500 puan alıyor ayrıyeten ekranıda 2K.

Matıklı laptop işlemcisi ve ekran kartı hem gündelik işlerde, hem mimarlık işlerinde, hem oyunda hayli hayli yeter.

MacBook Pro Satın Alın bu kesinlikle işini görür 1 TB SSD(512'li model 37400 TL) M1 Pro işlemci 10 çekirdek CPU ve 16 çekirdek GPU pişman olmazsın Apple kalitesi zaten.

Son düzenleme:
Mimarlık derken nasıl şeyler istediğine bağlı, neler ile çalışacaksın. 20binlik bir bütçe de yeterli olabilir. Projelerinizden bahseder iseniz daha spesifik bir öneride bulunabiliriz.

Geri
Yukarı