45.000 TL'ye RTX 3090 ve R9 5900X sistem nasıldır?

Tamam kanıtlayın o zaman. Bir de inceleme yapın hepimiz görelim bu harika sistemi.

İnanılmayacak neyi var? Maddi durumu yerinde olan biri için normal bu fiyatlar. Konu sahibi sistem tavsiyesi için açmış konuyu neden bu muhabbetlere girsin. Bu tarzda mesajlarla konuyu dağıtmayın lütfen.
Aslında bu doğru ama bu sistem beni yaklaşık 5-8 yıl götürür yenileri çıkınca da onları alırım.

Samsung oddsey G9 2K 240 Hz.

Ben yerinizde olsam 2 tane 4K 144Hz montiör alırdım. Madem 3090 alıyorsunuz Hertz yerine çözünürlüğe önem vermeniz daha yararlı bence.

45.000 TL kasa bütçesi mi? İyi.

ROG Strix RTX 3090 OC ile değiştirin.

Adata XPG Spectrix 3500 MB 2 tane 2 TB SSD.
Samsung 980 PRO veya Corsair MP 400 tercih et. Samsung 980 PRO daha hızlı ama Corsair MP 400'de de bir NVMe M.2'nin 8 TB'a kadar modeli var.

ASUS Helios GX601 kasa.
İyi.

AMD Ryzen 9 5900X.
AMD Ryzen 9 5950X alabilecekseniz AMD Ryzen 9 5950X alın. Alamayacaksanız AMD Ryzen 9 5900X alın :)

ASUS ROG steix X570F anakart.
Asus ROG CROSSHAIR VIII FORMULA alın.

2 Adet Corsair Vengeance Pro 16x2 3600 MHz RAM.
Alabilecekseniz Corsair Dominator RAM de alabilirsiniz :)

ASUS Thor 1200W PSU.
Güzel bir PSU'dur.
Ama videoyu başlattığım yerden 19:04'e kadar izleyin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgilenmeniz amacıyla attım. OLED ekranı PSU'nun iki tarafına veya en azından sadece diğer tarafına koymaları gerekiyormuş. OLED ekranını görmek istiyorsanız fan sıcak havayı kasaya üfleyecek. PSU'nun üstündeki kapağı inceleyemedim ama bir de kasanın içine üfüren PSU fanının üstüne kapak kapatıyorsunuz.

Şimdilik bu kadar. Başka sorunuz varsa sorabilirsiniz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı