450 TL Limitli Intel i7 6700 RX 480 Sisteme CPU Soğutucu ve PSU Önerisi

ozgurcan112

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Meslek
Acil Tıp Teknisyeni
Merhaba dostlar, sonunda paraya kıyıp sistemin yarısını sipariş ettim. Siparişini verdiğim parçalar;
Sisteme ekran kartı olarak en güçlü RX480'i alacağım. En güçlüden kastım 3 fanlı, en çok hız aşırtılmış varyantı.

Bu sistemi uzun süreler kullanmayı düşünüyorum, ileride ekran kartı yetersiz kalırsa ekran kartını güncelleyip, yoluma devam edebilmek adına Intel i7 6700 aldım. Aynı sebepten ki işlemcimin uzun vadede performansını düşürmeden, ısınmadan, güzel güzel çalışmasını istiyorum, bu sebepten de stok fan ile kullanmayacağım doğal olarak. Gözüme kestirdiğim soğutucu modelleri;
Bu iki soğutucunun da mavilikleri var, Dark N10'a da güzel duracaklardır, peki siz hangisini önerirsiniz?

Ayrıca güç kaynağı olarak da,
Bu ikisinden birisini alacağım. Biliyorum bu kadarı gereksiz ama güç kaynağı az ısınsın, iyi soğusun, uzun vadeli olsun derdinde olduğumdan böyle bir seçim yaptım. İkisi arasındaki tek fark mavi LED mi? Sizce hangisini almalıyım, veya bu fiyatta (lütfen daha yukarı çıkmayın, cidden fazla masrafa girdim bu ay) önerebileceğiniz PSU var mıdır?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi sosyaller dilerim! :)

@Spontune @BilgisayarKurdu

Son düzenleme:
Öncelikle sistemin hayırlı olsun gayet güzel bir sistem toplamışsın fakat ben olsam bu sisteme GTX serisini tercih ederdim. Gtx 970-980-1060 bu ekran kartlarını tercih etmeni öneririm.

Soğutucu Olarak Deep Cool Gammaxx seçmeni öneririm.
Güç Kaynağında İse Eğer ki kasamda Mavi bir ışık olsun diyorsan Mavi Ledi Power Supply Alabilirsin :)

GTX serisini tercih ederdim. Gtx 970-980-1060 bu ekran kartlarını tercih etmeni öneririm.

Freesync monitör alacağımdan dolayı RX480 alacağım. Oynadığım oyunlarda hep Nvidia desteği var, bende isterdim 1060 almayı ama G-sync monitörlerin fiyatları çok uçuk :)

Soğutucu Olarak Deep Cool Gammaxx seçmeni öneririm.
Teşekkürler, hangi özelliği ile bunu önerdiniz acaba? İkiside birbirine çok yakın :)

Güç Kaynağında İse Eğer ki kasamda Mavi bir ışık olsun diyorsan Mavi Ledi Power Supply Alabilirsin
En son tekrar araştırdığımda mavi olanda 14cm fan, diğerinde 12cm fan varmış. Ama yorumlarda herkes mavi olan için çok gürültülü diye şikayet etmiş. Siz kullanıyor musunuz ? Veya kullanan tanıdığınız varmı ?

Kardeşim güç kaynağı olarak Akasa Viper 600W 80+ almanı öneririm, yeterince uzun ömürlü olacaktır. Isınma sorunlarını mühendisler hallediyor, endişelenme. Akasa zaten kaliteli fanlar üreten bir firma, o güç kaynağının içindeki fan da gayet güzel ve performanslı. GTX 970-980 piyasası kapandı. RX 480 almakla iyi etmişsin ancak deli gibi OC yapmadığın sürece 2 fanlı modeller sana yetecektir. Sapphire Nitro+ modelinin frekansları Asus Strix OC ile zirvede. Bu yüzden Sapphire Nitro+ almanı öneririm, fanları yeterli soğutma için. İşlemci soğutucu olarak Akasa Venom Atto öneririm, dediğin soğutucular kesinlikle gereksiz.

Rx 480 alacaksan MSI modelini al daha iyi sogutur referans tasarimdan

Sogutucuya gelirsek Gammax iyi bir marka o yuzden onu tercih etmeni oneririm

Güç kaynaginda Coolor masterdan vazgeçme derim 80+ serfitikali bir 700 W güc kaynagi almalisin

Kardeşim güç kaynağı olarak Akasa Viper 600W 80+ almanı öneririm, yeterince uzun ömürlü olacaktır. Isınma sorunlarını mühendisler hallediyor, endişelenme. Akasa zaten kaliteli fanlar üreten bir firma, o güç kaynağının içindeki fan da gayet güzel ve performanslı. GTX 970-980 piyasası kapandı. RX 480 almakla iyi etmişsin ancak deli gibi OC yapmadığın sürece 2 fanlı modeller sana yetecektir. Sapphire Nitro+ modelinin frekansları Asus Strix OC ile zirvede. Bu yüzden Sapphire Nitro+ almanı öneririm, fanları yeterli soğutma için. İşlemci soğutucu olarak Akasa Venom Atto öneririm, dediğin soğutucular kesinlikle gereksiz.
Kardesim 980-970 piyasasi falan kapanmadi hala çok güçlü kartlar güç kaynaginda coolor master daha iyi

RX 480 almakla iyi etmişsin ancak deli gibi OC yapmadığın sürece 2 fanlı modeller sana yetecektir. Sapphire Nitro+ modelinin frekansları Asus Strix OC ile zirvede. Bu yüzden Sapphire Nitro+ almanı öneririm, fanları yeterli soğutma için
Teşekkürler, ürünler türkiye pazarına geldiğinde tekrardan konu açmayı düşünüyorum zaten :)

İşlemci soğutucu olarak Akasa Venom Atto öneririm,
Benim göz kestirdiğim soğutmada 8mm'lik 3'er ısı borusu mevcut, sizin önerdiğinizde 2 ısı borusu mevcut. Dediğim gibi işlemci bana çok uzun yıllar katlanacağından dolayı, daha serin çalışmasını tercih ederim. Fakat bu üç soğutucuyuda deneyip, Akasa ile tek farkları fiyatta diyorsan, onu alabilirim. Benim içinde avantaj olur :)

Rx 480 alacaksan MSI modelini al daha iyi sogutur referans tasarimdan

Sogutucuya gelirsek Gammax iyi bir marka o yuzden onu tercih etmeni oneririm
Teşekkürler

Güç kaynaginda Coolor masterdan vazgeçme derim 80+ serfitikali bir 700 W güc kaynagi almalisin
Bende öyle bir güç kaynağı isterdim, fakat onların fiyatları çok yüksek. Bu fiyatlardaki ürünlerindede Bronze sertifikası yok, hatta bazılarında +80 bile yok, sadece firmaya güvenip alman icap ediyor.
+80 sertifikası olduğunda biraz daha içim rahat oluyor ne yalan söyleyeyim. Üstüne Bronze'de oldumu, güveniyorum tam. Ama fan sesi konusu biraz canımı sıktı. :(

Rx 480 MSI modelini almalisin birde güç kaynagimda arkadasin onerdigini alabilirsin

Teşekkürler, ürünler türkiye pazarına geldiğinde tekrardan konu açmayı düşünüyorum zaten :)

Benim göz kestirdiğim soğutmada 8mm'lik 3'er ısı borusu mevcut, sizin önerdiğinizde 2 ısı borusu mevcut. Dediğim gibi işlemci bana çok uzun yıllar katlanacağından dolayı, daha serin çalışmasını tercih ederim. Fakat bu üç soğutucuyuda deneyip, Akasa ile tek farkları fiyatta diyorsan, onu alabilirim. Benim içinde avantaj olur :)

Teşekkürler

Bende öyle bir güç kaynağı isterdim, fakat onların fiyatları çok yüksek. Bu fiyatlardaki ürünlerindede Bronze sertifikası yok, hatta bazılarında +80 bile yok, sadece firmaya güvenip alman icap ediyor.
+80 sertifikası olduğunda biraz daha içim rahat oluyor ne yalan söyleyeyim. Üstüne Bronze'de oldumu, güveniyorum tam. Ama fan sesi konusu biraz canımı sıktı. :(
Fan sesini takma o kadar kardesim her modelse birazda olsa fan sesi vardır o yüzden sıkıntı yapma

Arkadaşım Gammaxx diye bir marka yok, o Deep Cool markası. Daha ucuz fiyata ve daha iyi olan GTX 1060 ve RX 480 varken artık piyasası kapandı 970-980'in.

Soğutucu konusuna gelirsek, Akasa Venom Atto yeterlidir. Dediğin soğutucular daha güçlü ama dediğim gibi gereksiz bu işlemci için. Atto modeli işini görecektir. Çok endişelisin. Akasa Viper 600W 80+ güç kaynağı sistemine fazlasıyla yeter, yükseltme yaparken de önün açık olur. Daha sessiz bir soğutucu arıyorsan Deep Cool Gammaxx S40'a da bakabilirsin. Akasa Venom Atto yeterli olacaktır ama.

Daha sessiz bir soğutucu arıyorsan Deep Cool Gammaxx S40'a da bakabilirsin.

Bu soğutucuyu çok beğendim, fakat internette sadece AMD için olan montajını buldum. Sitesinde 1151 desteklediği söyleniyor, ama hiçbiryerde intel soketli anakartlara montaj videosunu bulamadım. Sizin görebildiğiniz video varsa paylaşır mısınız ?

Rx480 ve 5960x testlerde 300W bile çekmedi şebekeden, farkındayım. Fakat güç kaynağım hiç yorulmasın, keyfi yerinde oolsun ki, benim keyfim bozulmasın istiyorum.

Akasa 600w konusunda ısrarcı mısınız ? Yoksa linkini paylaştığım Hight Power'lardan birisini tercih etmeliyim sizce. Aralarındaki fiyat farkını hesaba katmayın, o benim kafamın rahat olması için verdiğim para olsun :)

High Power Element Smart 750W Mavi Ledli 80+ Bronze 56A@12V Fiyatı
Deep Cool Gammaxx S40 Soket Intel ve AMD 120x25mm Fanlı Fiyatı

Alınmıştır :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı