4500₺ bütçeyle G-Sync destekli 165Hz monitör önerisi

Bütçe
4,5 bin tl
IPS panellerde gerçek 1ms'i bu bütçelerde bulabileceğinizi pek zannetmiyorum. Bir de yanlış bilmiyorsam bu ms değerleri gtg bile olsa günlük hayatta test edince daha yüksek değerler çıkıyor sanırım. 4'ten büyük olmadığı sürece arkadaşlarla takılmak için girdiğiniz oyunlarda çok bir şey ifade edeceğini düşünmüyorum. İçiniz rahat olsun. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsinler.

IPS panellerde gerçek 1ms'i bu bütçelerde bulabileceğinizi pek zannetmiyorum. Bir de yanlış bilmiyorsam bu ms değerleri gtg bile olsa günlük hayatta test edince daha yüksek değerler çıkıyor sanırım. 4'ten büyük olmadığı sürece arkadaşlarla takılmak için girdiğiniz oyunlarda çok bir şey ifade edeceğini düşünmüyorum. İçiniz rahat olsun. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsinler.
Asusun 27 inç versiyonu veyahut aoc 24 inç modepüde böyledir o zaman hocam yani takılmaya gerek yok mu diyorsunuz

Aşırı değil hocam arkadaşlarla vakit geçirmek için oynuyorum.

Normalde 1ms değil mi?

Normalde 1ms derken bu konuda açıklamıştım. GtG griden griye piksel renk geçişlerinin gecikmesini belirtir. MPRT hareketli görüntüde oluşan gecikme süresini belirtir. Çoğu monitör 1ms MPRT değerine sahiptir. GtG değerinin düşük olması da aynı şekilde faydalıdır. Genellikle monitörler 4ms GtG değerine sahiptir istisnalar var 1-2ms gibi GtG değerlerine sahip monitörler de bulunmakta. G2422HS 4ms GtG'dir. Ghosting problemi yaşamadığınız sürece çok dert edinmeyin bence. IPS panellerde VA panellere göre ghosting oluşma ihtimali daha düşük. Monitörü alırsanız ghosting, ölü piksel, ışık sızması olup olmadığını kontrol edin.

Asusun 27 inç versiyonu veyahut aoc 24 inç modepüde böyledir o zaman hocam yani takılmaya gerek yok mu diyorsunuz
Ben genelde hikayeli oyunlar oynarım bazen fifa, lol, valorant da oynarım. Benim için yeterli olur. Takılmaya gerek yok. Ama örneğin CS GO'da rank kasıcam diyen arkadaşlar için 4ms gtg fazla gibi.

Ben genelde hikayeli oyunlar oynarım bazen FIFA, LoL, Valorant da oynarım. Benim için yeterli olur. Takılmaya gerek yok. Ama örneğin CS:GO'da rank kasacağım diyen arkadaşlar için 4ms GtG fazla gibi.

Profesyonel oyuncu olmak gibi bir iddiası olan oyuncu için belki fazla denebilir. 60Hz 5ms MPRT monitörlerle yüksek rütbelere çıkan oyuncular bile olabiliyor. Panel, input lag, MPRT, GtG gibi değerler hızımızı belirler. 4ms GtG'de yeterli olabilmekte. Karar sizin tabii ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı