45000 TL hazır sistem önerisi

Hocam 13700KF 3080 için fazla.
12400F de işinizi görür,isterseniz 13400F yapabilirsiniz.
Anakart da değişiklik yapmanıza gerek yok, yapacaksanız B760M yapın.
13700KF yapınca sistemin fiyatı baya artıyor,o fiyatlara 4070 Tİ sistem toplanıyor.
Bu arada size son olarak birşey daha soracağım. Sizce belirttiğim sistemde intel işlemci mi daha işlevsel ve uzun ömürlü olur yoksa AMD işlemcileri mi daha iyi olur?

Senin sistemde ikibin lira farkla asus var beyaz buyuk onu sec daha rahat olur 4070 icin
Bunu mu diyorsunuz?

Vallahi ben cok daha kolay ve uyumlu oldugu icin inteli sectim ama isi bilen arkadaşlar AMD islemci daha iyi diyor soket degistircekmis Intel ileride upgrade edemezmissin anakarti da degismen gerekir islemci icin ama ben uzun bir sure upgrade etmem zaten. Sen istersen AM5 uyumlu anakart ve AMD islemci secebilirsin.

Bu arada size son olarak birşey daha soracağım. Sizce belirttiğim sistemde intel işlemci mi daha işlevsel ve uzun ömürlü olur yoksa AMD işlemcileri mi daha iyi olur?

Bunu mu diyorsunuz?

Aynen bu

Vallahi ben cok daha kolay ve uyumlu oldugu icin inteli sectim ama isi bilen arkadaşlar AMD islemci daha iyi diyor soket degistircekmis Intel ileride upgrade edemezmissin anakarti da degismen gerekir islemci icin ama ben uzun bir sure upgrade etmem zaten. Sen istersen AM5 uyumlu anakart ve AMD islemci secebilirsin.

Aynen bu
O zaman biraz daha bakınacağım. Ve sizin dediğiniz kasa da benim dediğim kasa da mid tower aynı yani sanırsam.

Sizce peki intel mi amd mi daha iyi seçim olur?
Anakart B550M E Wifi,ram 3600 MHz, işlemci 5700X yapılarak alınabilir.
Hem daha uygun hem daha performanslı.

Anakart B550M E Wifi,ram 3600 MHz, işlemci 5700X yapılarak alınabilir.
Hem daha uygun hem daha performanslı.
Teşekkür ederim. Peki bu kasa ileride alırsam 4070 ti destekliyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı