4500TL ile Oyun Amaçlı Sistem Toplama

Bütçe
4500TL
Umarım eklersiniz SSD'yi çünkü çoğu kişi SSD RAM gibi ürünleri sonradan alırım diyor almıyor. Oyunların ve bilgisayarınız genel hızı için SSD öneriyoruz özellikle oyun bilgisayarlarında.

Sistem Tavsiyem:
Anakart
İşlemci (CPU)
Ekran Kartı (GPU)
RAM
HDD
SSD
Kasa
Monitörsüz olarak bu sistem kaba bir şekilde internette gezinerek bulduğum fiyatlar ile toplam 4400 TL. SSD'yi çıkarttığımızda bu fiyat oluyor. Ama ben yine de size fikir vermesi ve eğer bütçenizi arttırırsanız makul bir SSD koydum. Ekran Kartı olarak fiyat bandındaki en iyi NVIDIA kart diyebilirim. AMD ekran kartlarına alerjim var ama isterseniz AMD ekran kartı da önerebilirim. İşlemciyi çok önde tuttum. RTX 2070 besleyebilen bir işlemci bu. Kasa olarak öyle çok üst segment bir şey seçmedim elbette ama yine de bilindik bir marka size sorun çıkarmaz eğer çıkarırsa da Corsair müşteri hizmetleri son derece dikkatli ve güvenilirdir. Anakart olarak da AMD işlemci uyumlu yine orta segment bir anakart seçtim. HDD ise 1 TB depolama kapasitesine sabit. Kusura bakmayın zamanım kısıtlı olduğundan çok uzun araştırmalar yapamadım ama bilgisayarı siz alacağınız için daha geniş bir arama yaparak benim bulduğumun ortalama 100 200 TL daha ucuzuna da bu sistemi veya benzerini toplayabilirsiniz. Parçaların ayrı ayrı gelmesinden korkmayın bir video izleyerek bile yapabilirsiniz. Eğer yapamazsanız güvenilir bir bilgisayarcıda gözünüzün önünde montajlatın veya daha iyisi Vatan'a falan götürün.

Yalnız işlemci seçiminiz çok saçma olmuş. Arkadaş oyun oynayacağım demiş ve oyunlarda tekli çekirdek performansı etkilidir. 1000TL'ye R3 3100 var tekli çekirdek performansı 2600'den daha iyi.
Ayrıca kasa seçiminiz de kötü o kasa hava akışı konusunda kötü bir kasa her ne kadar corsair'ın olsada.

Yeni konular

Geri
Yukarı