4500TL Oyun Bilgisayarı(Anakart hariç)

gestube

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 1 ay öncede bir konu açmıştım ama doların ani yükselmesi sebebiyle almamıştım. Keşke alsaymışım, dolar şimdi daha çok yükseldi ve hala yükselecek. Şu anda almam lazım. Bu hafta haftasonu indirimleri gelince alacağım. Neyse konuya gelelim. Şu anki bütçem 4500TL. Bu bütçenin tamamını kullanmaya çalışın lütfen, çünkü uzun bir süre dayanması lazım. Dediğim gibi Anakart'a gerek yok, çünkü şu anda zaten bir Z97-A model anakartım var.

Bu bütçeden istediklerim: En azından 128 GB SSD. Hem ekran kartını hem işlemciyi overclock yapacağım için uygun soğutucu ve işlemci. Oyunları 60 FPS 1080p'de sorunsuz oynatacak bir ekran kartı. 1080p bir monitor. Ayrıca hava akışı güzel olan kaliteli bir kasa. Hava akışının güzel olması önemli, çünkü oc yapacağım için sistem çok ısınacak. Camlı olması önemli değil ama camlıysa kabloları düzenlemek için yer olması iyi olur. Öncelikler ekran kartı ve işlemci+soğutucu ama kasada önemli. Ayrıca klavye ve mouse ihtiyacım da var.

Oynayacağım oyunlar: Ağır modlu Skyrim, EU IV, Warband, BF4, GTA 5, CS: GO ve benzeri oyunlar. Lütfen bana güzel bir sistem toplayın. Render vb. gibi şeylerle uğraşmayacağım.

Lütfen yardım edin biriniz.

Hocam gtx 980 yaninda 144 hz gider ama bu monitorde isinizi gorucektir 1080p sabit 60fps istediginiz icin bu monitoru onerdim

Dosya Ekleri

• WEBPAGE_20150309_214753.jpg
    WEBPAGE_20150309_214753.jpg
    229,3 KB · Görüntüleme: 342
@Tesseractt Hocam i7'yi i5 4690K yapıp artan parayla işlemci soğutucu, klavye ve mouse alabilr miyim?

@Silinen üye Güzel bir sistem olmuş :) Hyper 612, Hyper 212 EVO ile karşılaştırıldığında nasıl performans verir OC konusunda?

Hyper 212 EVO 4 ısı borusuna sahip. Hyper 612 ise 6. Arada ciddi soğutma performansı olacak. Ona yönelmelisin. Ayrıca önerdiğim kasa kaliteli ve hava sirkilasyonu sağlam. Almanda hiçbir sakınca yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı