4GB RAM Kullanılabilir Miktar 3,49

xpress44

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar. Öncelikle kendi sıkıntımı karşılaştığım problemleri teker teker anlatayım;
Benim elimde bulunan 4 gb'lık ddr 3 1333 mhz'lik ramın yetersiz geldiği için vatandan 2 gün önce Corasaır'in 4Gb Value ddr3 1333 mhz'lik ramlerinden aldım. Bilgisayarıma takdığımda ram miktarı aynı şekilde duruyodu.
Vatana ram'ı götürdüm ve müşteri hizmetlerinde ramı bilgisayara montaj ettiler ve sorunsuz çalıştı ve bana kasada statik elektrik olabileceğini söyledi ve söylediği her şeyi yaptım ama bu sefer de ramı taktığım zaman bilgisayar açılmadı. Windows yükleme ekranında kapanıyor, sonra yeniden yeniden yeniden. Ve böyle devam ederken bir ara açıldı ama bu sefer de ram miktarı 8 gb kullanılabilir miktar ise eskisi gibiydi. Ramlari çıkardım taktım olmadı ve yeniden açıldığında ise bu sefer ram miktarı aynı kullanılabilir miktar ise azaldı. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Not=Her Türlü bilgi alt tarafta, devamını isterseniz atarım :D

bandicam 2016-01-21 20-24-53-072.jpg
bandicam 2016-01-21 20-24-20-914.jpg
bandicam 2016-01-21 20-24-26-219.jpg
bandicam 2016-01-21 20-24-30-837.jpg
bandicam 2016-01-21 20-24-33-449.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Elinizde bulunan Ram'in aynısından satın alınız sorun ortadan kalkar. Corsair markalı Ram'i iade ediniz.

RAM'le ilgili bir sorun olup olmadığını anlamak için ubuntu live usb oluşturup oradan da kontrol edebilirsiniz eğer sistemi ubuntu ile açtığınızda bellekleri görüyorsa sorun windows'la ilgilidir. Sisteminizi ilk kurduğunuzda temiz imaj aldıysanız sistem görüntüsünü yüklemeyi deneyebilirsiniz. Normalde bellekleri taktığınızda windows otomatik olarak algılıyordu diye biliyorum hatta temiz Windows kurulumuna bile ekran kartı değişiminde gibi ihtiyaç yok diye biliyorum tabi temiz kurulum yapmak bana daha mantıklı geliyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı