Windows 10 4GB RAM Kullanılabilir Miktar 2,75

Ram i farklı bir bilgisayarda deneme şansın varsa dene derim.Ama ramdan değildir diye tahmin ediyorum.Arkadaşın dediği gibi intel hd graphics kullanıyor olabilir.Biosunu güncelle ve sıfırla.Cmos daha net olur.Bunları yaptın yinede bir değişim olmadıysa. [email protected] mesaj at konuya daha detaylı bakarız.
Bios resetimde bilgisayarım sıfırlanır mı?

ondan sonra kendimmi rami vs ayarlamam gerekiyor bios konusunda acemiyim de
Öncelikle cezam vardı cevap yazamadım. Hayır CMOS resetten sonra bir şey ayarlama zorunluluğun yok.Ama ben ramlarin frekansını arttıracağım veya işlemcinin hızını arttıracam gibi değişiklik istersen biostan birşeyleri değiştirmen gerekecektir.Onun dışında değiştirmeni gerektirecek bir şey yok.

Öncelikle cezam vardı cevap yazamadım. Hayır CMOS resetten sonra bir şey ayarlama zorunluluğun yok.Ama ben ramlarin frekansını arttıracağım veya işlemcinin hızını arttıracam gibi değişiklik istersen biostan birşeyleri değiştirmen gerekecektir.Onun dışında değiştirmeni gerektirecek bir şey yok.

Aynı sorun bendede var biosta seçenekler yok malesef nasıl güncelleyeceğim

Eyvallah moruk çok yardım ettin sağol

Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı 8gb ramı 3.98 olarak görüyordu ve yukarıda da yazdıkları gibi win10 64bit işletim sistemi kullanmama rağmen ne yaptıysam olmadı bios ayarları, format işe yaramadı en son power supply değiştirdim 450w idi 600w a çevirdim ve kendiliğinden düzeldi.
Benim Çözümüm: Power supply az ise güç üretemiyor ve ram da ona göre kendini ayarlıyor olabilir. Power supply nizi kontrol edin ve sağlam bir power alın derim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı