Windows 10 4GB RAM Kullanılabilir Miktar 2,75

CagdasOz.

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar benim bilgisayarım 4 gb rami takalı baya oldu ve 4 gb ram'li oyunlara giremiyorum sebebi ise sistemde 4 gb rami 2,75 kullanılabilir diyor çözümü ne acaba? Win 10 64 bit. Sadece çözümü bilenler yazarsa sevinirim! Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sisteminin diğer bileşenlerini yazsaydınız daha net bir bilgi alabilirdiniz.Bu sorunu okuyunca benim aklıma ilk gelen bir Apu sistemin olduğu.Eğer öyleyse Ram in kalan miktarını Apu kullanıyodur.Eğer değilse biosu sıfırla vga nın ram kullanıp kullanmadığını kontrol et.Verdiğin bilgilerle bu kadar yardımcı olabiliyorum.

Bir sorun yok, 4 GB belleğin 1,25 GB kadarını sistem kullanıyor hepsi bu.

Haklı olabilirsin ama ben arkadaşın yazısından görev yöneticisindeki değerler değilde sistem ekranındaki değerleden bahsettiğini çıkardı.Eğer görev yöneticisindeki değerse o arkadaş haklı ama sistem ekranındaki değerse problem olabilir APU sistem değilse.

@CagdasOz. Bahsettiğin şey aşağıdaki görselde ki gibi ise, her hangi bir sıkıntı yok.

1.jpg

@CagdasOz. Bahsettiğin şey aşağıdaki görselde ki gibi ise, her hangi bir sıkıntı yok.

Eki Görüntüle 159052
hayır bende bilgisayar sistemi yerinde yani resimde 8 gb diyen yerde 4 gb (Kullanılabilir miktar: 2.75 diyor)
ayrıca görev yöneticisinde Bellek yazısının yanında 4,0 GB Unknown
bellek kullanımı yerinin yanında 2,7GB DİYOR

Dosya Ekleri

• pc.png
    pc.png
    44,1 KB · Görüntüleme: 345
APU işlemciler AMD oluyor seninki Intel.

Ekran kartı yok mu sende?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı