4K monitör tavsiyesi

Bütçe
10000

Murat Burç

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şu an AOC 24G2U kullanıyorum.
Normalde ayarı kaçırıp ASUS Pro art PA279CV'ye bile baktım ama haddimi fazlasıyla aştığımı fark ettim.

Düz tarayıcı kullanımı, yayıncılık, DaVinci Resolve, kodlama ve Blender için bir monitör arıyorum.

Halihazırda kullandığım monitör süper renklere sahip bir ürün olmadığı için herhalde her türlü geçiş beni tatmin edecektir.

Almışken bir defa alayım kafasıyla 4K bir monitör arıyorum. Yüksek tazeleme hızı aramıyorum birinci öncelik kalite.

ViewSonic VA3456-mhdj 34" dikkatimi çekti. Yüksek çözünürlük, 21:9 geniş ekran "görece" uygun fiyat ve kalite odaklı bir monitör oluşu kendisine yöneltti. Açıkçası kafam korkunç karışık. 144 Hz bir monitör ile 4K 60-75 Hz monitörü aynı anda kullanmak ne kadar afallatır bilmiyorum ama 144 Hz olsun diye kaliteden ödün vermeye niyetim yok.

Limitim 10 bin aşağı yukarı esner ama aşağı olsa daha iyi olur. 21:9 olsa güzel olur ama şart değil.

Monitörler yıllarca kullanıldıkları için Pro artıları veya diye Pro monitörlere zorlasam mı diye düşünmedim değil ancak gerçekten ipin ucu kaçıyor.

Çeşitli bütçelerden öneriler verebilirseniz sevinirim. Çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı