5.000-7.000 TL iPhone Tavsiyesi

astin2626

Kilopat
Daha fazla  
Şu anda Sony Z5 kullanıyorum ve telefonumu değiştireceğim. Bir iPhone edinmek istiyorum. Ancak hangisini almam gerektiği konusunda kararsız kaldım, yardıma ihtiyacım var. Bütçem 5 ila 7K arasında yalnız 5K'ya ne kadar yakın o kadar iyi, ancak para kısmını düşünelim derken mantıksızlık yapıp pişman olmak istemiyorum. O yüzden bu bütçe arasında en uygun F/P iPhone diyorum ancak hangisi bu iPhone?

Benim aklımda olanlar;
iPhone 8 Plus 64/128 GB
iPhone XR 64/128 GB
iPhone XS 64 GB
iPhone SE 2 64/128 GB

Bu arada benim için en önemli şey kamera.

Son düzenleme:
Şu anda Sony Z5 kullanıyorum ve telefonumu değiştireceğim. Bir iPhone edinmek istiyorum. Ancak hangisini almam gerektiği konusunda kararsız kaldım, yardıma ihtiyacım var. Bütçem 5 ila 7K arasında ancak 5K'ya ne kadar yakın o kadar iyi, yalnız para kısmını düşünelim derken mantıksızlık yapıp pişman olmak istemiyorum istemiyorum. O yüzden bu bütçe arasında en uygun F/P iPhone diyorum ancak hangisi bu iPhone?

Benim aklımda olanlar;
iPhone 8 Plus 64/128 GB
iPhone XR 64/128 GB
iPhone XS 64 GB
iPhone SE 2 64/128 GB

iPhone 11 var 7000TL'ye.
Oyun oynamayacaksan SE 2 en iyi tercih olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası belirttiğim tavan fiyat konusu benim daha düşük fiyatlı IPhone'lardan istediğimi bulamazsam devreye sokacağım bir şey ve iPhone 11 7K'yı dahi geçiyor. Ayrıca 64 değil de 128 almaya kalkarsam daha da geçiyor. Bahsettiğim telefonlarda artı eksi muhabbeti konuşmak istiyorum daha çok ve bir de sizce 64'lük bir dezavantaj mı?

Şu anda Sony Z5 kullanıyorum ve telefonumu değiştireceğim. Bir iPhone edinmek istiyorum. Ancak hangisini almam gerektiği konusunda kararsız kaldım, yardıma ihtiyacım var. Bütçem 5 ila 7K arasında yalnız 5K'ya ne kadar yakın o kadar iyi, ancak para kısmını düşünelim derken mantıksızlık yapıp pişman olmak istemiyorum. O yüzden bu bütçe arasında en uygun F/P iPhone diyorum ancak hangisi bu iPhone?

Benim aklımda olanlar;
iPhone 8 Plus 64/128 GB
iPhone XR 64/128 GB
iPhone XS 64 GB
iPhone SE 2 64/128 GB

Çentikli ekran seviyorsan iPhone 11 alınabilir. Klasik tasarım istiyorsan da SE modeli alınabilir. İkisi de ana kamera olarak aynılar ve çok iyiler. Tek fark 11 modelinde çift kamera olması.

Ekranın şekli önemli değil benim için. SE'de tek kamera bulunması nasıl etkiler acaba ? Birde SE'nin pil ömrü konusunda şüphelerim var. Ayrıca gb konusunda siz ne düşünüyorsunuz ?

Ekranın şekli önemli değil benim için. SE'de tek kamera bulunması nasıl etkiler acaba ? Birde SE'nin pil ömrü konusunda şüphelerim var. Ayrıca gb konusunda siz ne düşünüyorsunuz ?
64 GB telefonu ne kadar ve nasıl kullanacağınıza bağlı olarak sizi üzebilir.
Benim önerim SE 2 ayrıca internetten kamera testlerini izleyebilirsiniz benim çift kameralı telefonumdan daha iyi.

Alacağım telefonu uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum ve gb konusunda kendim bir karara varabileceğimi sanmıyorum o yüzden kullanıcı yorumlarına ve tecrübelerine ihtiyacım var örnekli gibisinden. Kamera testlerini izleyeceğim bu arada sizin telefonunuz neydi ?

iPhone XS tercih edin hem ekranı yeni nesil tasarıma uygun hem de AMOLED olduğu için çok güzel renkleri var şahsen ben telefon seçerken ekrana göre seçiyorum ve kamera konusunda XS ile SE hemen hemen aynı farklar kağıt üstünde hatta XS iki kameraya sahip olduğu için daha doğal fotoğraflar çekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı