5.000 TL 2K monitör önerisi

Bütçe
5000TL
Bu işimi görebilir gibi gözüküyor teşekkurler hocam. @P R O F O U N D sizce iyimidir hocam ne ur ne olmaz anlayan birinede sorayım.
Alınmaz. Paneli çok kalitesiz.

@Saint Lucia'nın attığı monitöre bakabilirsin ben de onu önerecektim ama stokta bulamamıştım. X27Q'den daha iyi bir monitör.

İncelemesini bırakayım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki Hocam Bunlar Nasıl Kalitesi iyimidir markaları bilinir ama kalitesini bilemem

Peki Hocam Bunlar Nasıl Kalitesi iyimidir markaları bilinir ama kalitesini bilemem
2'si de ghosting sorunlu modeller hocam.

2'si de ghosting sorunlu modeller hocam.
Anladım. Peki Rx 6800 bir ekran kartına 1080p monitör alırsam kasma donma drop girme vs. gibi şeyler olur mu hocam.

hocam şöyle birşey buldum bütçeyi biraz arttırıp bunu almak mantıklımıdır. bir de VA panel olduğu için daha iyi diye biliyorum.

Son düzenleme:
Anladım. Peki Rx 6800 bir ekran kartına 1080p monitör alırsam kasma donma drop girme vs. gibi şeyler olur mu hocam.

hocam şöyle birşey buldum bütçeyi biraz arttırıp bunu almak mantıklımıdır. bir de VA panel olduğu için daha iyi diye biliyorum.
VA da ghosting, smearing daha fazla oluyor.

Böyle bir şey söz konusu değil. Ben RTX 3080 ile 1080p Ultrawide çözünürlükte kullanmaktayım ve dediğin şeyler hiç başıma gelmedi. Tabiiki 1080p ile 1080p Ultrawide çözünürlüklerinin gösterdiği performanslar aynı değil ve ben NVIDIA'nın Dynamic Super Resolution özelliğiyle sanal olarak 3K Ultrawide çözünürlüğünde kullanıyorum. Bu yüzden hiçbir problemle karşılaşmadım. Sen de bu teknolojinin AMD tarafındaki Super Resolution'u kullanabilirsin.
Ayrıca, RX 6800, Unreal Engine 5 oyunlarında 2K çözünürlükte zorlanabilir. Eğer zorlanırsa 2K'dan 1080p'ye de alamazsın. Çoğu 2K monitörün 1080p ile piksel uyuşmazlığı var. Yani, RX 6800 için 1080p bi' monitör ideal bir seçim olur.

VA da ghosting, smearing daha fazla oluyor.
anladım. peki son karar nedir hangisi daha mantıklı

Böyle bir şey söz konusu değil. Ben RTX 3080 ile 1080p Ultrawide çözünürlükte kullanmaktayım ve dediğin şeyler hiç başıma gelmedi. Tabiiki 1080p ile 1080p Ultrawide çözünürlüklerinin gösterdiği performanslar aynı değil ve ben NVIDIA'nın Dynamic Super Resolution özelliğiyle sanal olarak 3K Ultrawide çözünürlüğünde kullanıyorum. Bu yüzden hiçbir problemle karşılaşmadım. Sen de bu teknolojinin AMD tarafındaki Super Resolution'u kullanabilirsin.
Ayrıca, RX 6800, Unreal Engine 5 oyunlarında 2K çözünürlükte zorlanabilir. Eğer zorlanırsa 2K'dan 1080p'ye de alamazsın. Çoğu 2K monitörün 1080p ile piksel uyuşmazlığı var. Yani, RX 6800 için 1080p bi' monitör ideal bir seçim olur.
peki ozaman asusun monitorunu almayı düşünüyorum ilk başta onu alıcaktım zaten ama bazıları gözümü korkuttu kasma donma olur diye. asusda hangi modeli önerirsiniz ya da msi

ozaman geri 1080p ye dönüyorum butçe de max 5000TL
ips panel iyi midir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı