5.000 TL işlemci önerisi

Halil Aydin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Sistemim şöyle:
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
Şu anki işlemci: AMD Ryzen 5 3500 3.6 GHz 16MB önbellek 6 çekirdek A4 MPK.
Ekran kartı: GeForce RTX2060.
Kasa, PSU: Corsair Carbide serisi 650W 80+
RAM: 8GB G.Skill 3200MHz CL16 DDR Single kit RAM X2.

Hangi bilgiler gerekiyor bilmediğimden yazdım hepsini. Premiere Pro, After Effects ve Blender uygulamalarını kullanıyorum. İşlemcimi yükselteceğim ve 4-5 bin TL arası bütçem var. Bu sisteme darboğaz yapmayacak şekilde en güçlü işlemci ne almalıyım? Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Not: Bu kasaya en uygun işlemci budur ama bütçeni aşıyor dedikleriniz varsa onu da yazın. Olmadı para biriktirmeye çalışırım.

Son düzenleme:
Ryzen 5. Nesil alabilirsin 5700X gibi veya daha üst model indirimde bulursan üs modelleri kovalayabilirsin Ryzen 5000 serisinde

Arkadaşlar selam. Sistemim şöyle:
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
Şu anki işlemci: AMD Ryzen 5 3500 3.6 GHz 16MB önbellek 6 çekirdek A4 MPK.
Ekran kartı: GeForce RTX2060.
Kasa, PSU: Corsair Carbide serisi 650W 80+
RAM: 8 GB G.Skill 3200MHz CL16 DDR Single kit RAM X2.

Hangi bilgiler gerekiyor bilmediğimden yazdım hepsini. Premiere Pro, After Effects ve Blender uygulamalarını kullanıyorum. İşlemcimi yükselteceğim ve 4-5 bin TL arası bütçem var. Bu sisteme darboğaz yapmayacak şekilde en güçlü işlemci ne almalıyım? Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Not: Bu kasaya en uygun işlemci budur ama bütçeni aşıyor dedikleriniz varsa onu da yazın. Olmadı para biriktirmeye çalışırım.

11600k Intel ile çalışıyorsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
5600 de alabilirsin ama profesyonel kullanımda fazladan çekirdek iyidir bios u güncelledikten sonra sorunsuz kullanabilirsin.

Geri
Yukarı