5.000TL Monitör Dahil Sistem

berox

Kilopat
Daha fazla  
Her şeyden önce sistemi Vatan Bilgisayardan alacağım için önerilerinizi ona göre yapmanızı istiyorum. Sistemi oyun oynamak amacıyla ve gelecek zamanlarda belki yayın yapmak amacıyla topluyorum.
Sistemi Ocak ayında alacak gibiyim ama bazı sorularım var.
  1. Öncelikle kasa ve psu. Resimde gösterdiğim gibi Corsair Carbide Serisi Champ/Spec-02 80Plus 650W Kırmızı Fanlı MidT ATX Kasa mı alayım? Yoksa kendisinde PSU olmayan bir kasa alıp sertifikalı bir PSU mu alayım? (Kasamın içinin gözükmesini istiyorum.)
  2. İşlemci için i7-6700K modelini koydum fakat yakın zamanda overclock yapmayı düşünmüyorum. Bu bir sorun olur mu?
  3. Anakart olarak MSI Z170a Gaming M5 koydum ama Gaming Pro ve Gaming M7 ile arasında ne kadar fark var? Değiştireyim mi? Yoksa böyle kalsın mı?
  4. Soğutucu olarak pek bir bilgim yok fakat videolarda ve forumda dolaşıp kararlaştırdığım, resimde de gördüğünüz gibi Cooler Master Hyper TX3 Evo İşlemci Soğutucusunu koydum. Overclock yapmaya başladığımda bu soğutucu yeterli olur mu?
  5. SSD olarak Samsung 250GB 850 EVO Sata 3.0 Okuma 540 / Yazma 520MB olan bir SSD koydum. (Sistemi alırken limitimin 5.000TL olacağı için SSD yi sonradan alıcam.) SSD ler hakkında da pek bir bilgim yok bu yüzden uyumlu mudur bilmiyorum.
  6. Bu sistemi Vatan Bilgisayara gidip söylediğimde bana hazırlamaları gerekiyor. Yani ek olarak fan, kablo gibi masraf çıkartacak bir şey var mı?
1xxxxxxxxxxxx.PNG

İlginiz için teşekkür ediyorum.

Tam emin değilim ama CPU soğutucu uyumlu olmayabilir.
Bunun yanında MSI 170 yongalı anakartlar çift kanal RAM sorunu çıkarıyor diye duymuştum.
Kasa ve güç kaynağın'da sıkıntı yok +80 Bir güç kaynağı mevcut.
SSD'ye gelirsek sonradan ekleyebilirsin. ama windows'u SSD'ye geçirmen gerekecek.Daha sonra bunun için Konu açarsan arkadaşlar sana yardımcı olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı