5.500TL'ye monitör önerisi

Bütçe
5500
Odyssey G4 ve 27M1N3200Z haricinde 27G2SP de alinabilir. Su an epey guzel bir fiyata satiliyor ve saticisi da Amazon.

Yani şu yorumları hayretler içerisinde okuyorum. Konu başındaki bahsi geçen Philips Evnia monitör standart HDMI 2.0 Display portu 1.2 HDR'sız GtG değeri 4ms olan bir monitör. Ayrıca 250cd/msq parlaklığı var.
Kagit ustu verilere bakarak monitor alinmaz. Ayrica HDMI 2.0 ve DisplayPort 1.2 olmasinin da 1080p 165 Hz kullanima bir etkisi yok. Her iki portun da surumu yeterli bant genisligini sunabiliyor 1080p 165 Hz icin. Ayrica bu butcelerdeki monitorlerin HDR performansi kotu. Iyi HDR istiyorsan kesenin agzini epey acmalisin. Kagit ustu parlaklikla alakali soyledigin bilgi de yanlis. 27M1N3200Z modeli incelemelerde 350-360nit parlakliga rahatlikla cikabiliyor. GtG degerine de bakmak dogru degil. Cunku ureticiler ortalama GtG'yi degil, en iyi GtG degerini sitelerine yazarlar. En iyi GtG degeri de bir sey ifade etmez.

G24F-2 onerisi epey mantiksiz. Daha ucuza 24G2SP var ve daha iyi bir monitor. R25i-30 ise incelemesi olmayan bir monitor. Sadece tumlesik arka aydinlatmayla gelen bir panel modeli olan AUO M250HAN01.B kullanildigini biliyoruz. Detayli bir incelemesi yok. Bu sebeple 24G2SP tercihi daha agir basiyor.

Tabii 27" vs 24" tamamen tercih meselesi. Konu sahibine kalmis.

Son düzenleme:
Asıl G4'ün sorunları nedir? Monitörlerin klasmanlari farkli bir kere, G3 sorunlu hani hepimiz biliyoruz ki G3 kimse onermiyor artik şu forumda. İnsanlar o kadar anladi sorunlu olduğunu, asil sizin G4 de sorun olarak gordugunuz ne var? G3 ve G4 cok farkli cok apayrı modeller. Odyssey serisi kronik sorunlu demeniz cok yanlış. Ne diye G4'ü sorunlu kiliyorsunuz?

Bazı konularda doğrudan Odyssey serisinin kronik sorunlu olduğu yazmakta. Teşekkürler doğrusu.

Aklında bulunsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam sormayı unuttum. Oynadığın oyunlarda ortalama 240 FPS alıyorsun değil mi?
Evet hocam alıyorum o konuda bir sıkıntım yok.
Benim Bildiğim şu 3 monitör güzel.Hatırladığım kadarıyla da hp diğerlerine göre bir tık daha zayıf kalıyor. @for heo legi hocam sisteminizi atabilir misiniz ?
R5 5600
RX 6700
16GB RAM

Bunlar yeterlidir diye düşünüyorum.

Bende bilmiyorum, yerli yabancı yorumlar gayet olumlu, niye hiç üstünde durulmuyor monitörün anlamadım. Rtings bile monitörün 2021 modeli olan için gayet olumlu yorumlar yapmış.

Senin yüzünden monitör aldım durup dururken.

Philips Evnia monitör standart HDMI 2.0 Display portu 1.2
Yani? Ne olması gerekiyor hepi topu 165Hz 1080P, 8 bit zaten. DP1.4 de olsa başka bir şey de olsa ne görüntüde ne hızda hiçbir iyileştirmeye yaramaz çünkü bunlar da yeterli bant genişliği verir.
Katıksız bilgisiz.
Değil bu fiyata bunun 2.5 katı fiyata bile düzgün HDR alamazsın.

1) Bu fiyattaki HDR'lı monitorler gerçek HDR bile değil yalnızca HDR sinyali destekler. O kadar ki HDR açtığında görüntü daha kötü olur.
2) Gerçekten HDR olan 1-2 HDR400 model var. HDR 400 de en düşük standarttır. Ve buna sahip modeller hem edge lit olması hem bölgesel karartma desteklememesi hem düşuk parlaklık hem düşük kontrast hem yetersiz gamut hem de yetersiz HDR kalibrasyonundan dolayı düzgün HDR desteği sunamaz.

Yani olması ile olmaması arasında bir fark yok.

GtG değerinin ne olduğunu bile bilmiyorsun. Tamamen pazarlamadan ibaret, monitörün hızı hakkında bilgi vermeyen bir değer.

GtG dediğin monitörün pikselinin belli bir renkten başka bir renge, belli bir parlaklıktan başka bir parlaklığa geçişinin en hızlı süresidir. Monitorun hizli olup olmadığını anlamak için toplam tepki sürelerine bakılır ki bu da ancak cihazla ölçülür. Profesyonel inceleme yapan kanalların yaptıği testlerle öğrenebilirsin.
Örneğin:
1703253614728.png

AOC G2U modeli 1ms GTG olmasına rağmen toplam tepki süresinin ortalaması 8MS'dir.
1703261576275.png

Samsung G5 de 1MS olmasına rağmen ortalama 22MS.

Ya şu monitör konularına kim ne aldıysa atmış arkadaş. Hiç kimse teknik bilgiye sahip değil. Herkese göre kullandığı F/P.

Son düzenleme:
Senin yüzünden monitör aldım durup dururken.
İnanın bende de öyle oldu 😂

Yani? Ne olması gerekiyor hepi topu 165Hz 1080P, 8 bit zaten. DP1.4 de olsa başka bir şey de olsa ne görüntüde ne hızda hiçbir iyileştirmeye yaramaz.

Katıksız bilgisiz.
Değil bu fiyata bunun 2.5 katı fiyata bile düzgün HDR alamazsın.

1) Bu fiyattaki HDR'lı monitorler gerçek HDR bile değil yalnızca HDR sinyali destekler. O kadar ki HDR açtığında görüntü daha kötü olur.
2) Gerçekten HDR olan 1-2 HDR400 model var. HDR 400 de en düşük standarttır. Ve buna sahip modeller hem edge lit olması hem bölgesel karartma desteklememesi hem düşuk parlaklık hem düşük kontrast hem yetersiz gamut hem de yetersiz HDR kalibrasyonundan dolayı düzgün HDR desteği sunamaz.

Yani olması ile olmaması arasında bir fark yok.

GtG değerinin ne olduğunu bile bilmiyorsun. Tamamen pazarlamadan ibaret, monitörün hızı hakkında hiçbir bilgi vermeyen bir değer.

GtG dediğin monitörün pikselinin belli bir renkten başka bir renge, belli bir parlaklıktan başka bir parlaklığa geçişinin en hızlı süresidir. Monitorun hizli olup olmadığını anlamak için toplam tepki sürelerine bakılır ki bu da ancak cihazla ölçülür. Profesyonel inceleme yapan kanalların yaptıği testlerle öğrenebilirsin.
Örneğin:
Eki Görüntüle 2061284
AOC G2U modeli 1ms GTG olmasına rağmen toplam tepki süresinin ortalaması 8MS'dir.
Eki Görüntüle 2061444
Samsung G5 de 1MS olmasına rağmen ortalama 22MS.
Bu monitör hakkın da bir bilgiye sahip miyiz hocam ?

Ekleme: MPRT bu seviye monitörlerde çok kötü çalıştığı için açamazsın bile. Çift resimlere neden olur, parlaklığı çok kısar.
Ahhahahah 48 nit ne ya. Nasıl görüyoruz o ekranı.
Bende bilmiyorum, yerli yabancı yorumlar gayet olumlu, niye hiç üstünde durulmuyor monitörün anlamadım. Rtings bile monitörün 2021 modeli olan için gayet olumlu yorumlar yapmış.

Farklı modeller çünkü. O incelemeyle elindekini ölçemezsin.

Alanlara milyar kere panelini öğrenebilir misiniz diye sordum kimse takmadı. Söyleseler en azından bir şeyler öğreneceğiz.

Bu monitör hakkın da bir bilgiye sahip miyiz hocam ?
Bir üstte cevapladım.

Ekleme: MPRT bu seviye monitörlerde çok kötü çalıştığı için açamazsın bile. Çift resimlere neden olur, parlaklığı çok kısar.

Ahhahahah 48 nit ne ya. Nasıl görüyoruz o ekranı.

Farklı modeller çünkü. O incelemeyle elindekini ölçemezsin.

Alanlara milyar kere panelini öğrenebilir misiniz diye sordum kimse takmadı. Söyleseler en azından bir şeyler öğreneceğiz.

Bir üstte cevapladım.
Eve geçince kontrol edip bilgilendireyim, nasıl öğrenebiliriz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı