5 ayda 15 kilo alma

Plory

Centipat
Merhaba. 16 yaşındayım 1.63 boyundayım ve 50 kiloyum. 5 ay fitness 3 yıl kickbox yaptım. Ama yine de doğru düzgün kilo alamadım.

Yağ oranım çok düşük ve 3 öğün yemek yiyorum, spor yaparken 6 öğün yememe rağmen kilo alamadım ama sağlıklı besleniyordum.

Şu an 7 bin lira para ayırdım 4-5 ayda 15 20 kilo almak için, her gün 2-3 pizza veya hamburger falan yesem (bunun yanında fitness a da gideceğim) sonra da definasyona falan girsem olur mu? Yoksa başka bir yöntem önerir misiniz?

Aslında kolay ama sağlıksız bir yol var ne kadar işinize gelir bilemem. Neredeyse her akşam otururken veya bir şey izlerken kola + cips yaparak sadece ikisinden 1000 kalori kadar alabilirsin. Her akşam saat 11'den sonra bir şeyler yiyip yarım saat sonra falan uyuyabilirsin bir de fast food da yiyebilirsin ama tabii ki bu dediklerimi yaptıktan sonra vücuttaki yağ oranınız çok artabilir yani göbek falan çıkarsa şaşırmayın.

Edit: Ama bana kalırsa bu şekilde yapmayın çünkü devamında sağlık sorunlarını da getirebilir. Damarlarda biriken yağlar falan derken kalp hastası olmayın bir de.

Hayır, fastfooda abanmak sadece yağ aldırır. Yeteri kadar protein aldığınızdan emin misiniz? Kickbox ne kadar kas katar bilmiyorum ama 5 ay fitness için az bir süre. Ayrıca 4-5 ayda 15 kilo kas almak imkansız bir şey. Düzgün bir hedef belirleyin önce. Doğru bir beslenme programı hazırlayın ve güzel bir idman programı yapın. Bu işler zaman alır, öyle 4-5 ayda büyürüm demeyin.

Hayır, fastfooda abanmak sadece yağ aldırır. Yeteri kadar protein aldığınızdan emin misiniz? Kickbox ne kadar kas katar bilmiyorum ama 5 ay fitness için az bir süre. Ayrıca 4-5 ayda 15 kilo kas almak imkansız bir şey. Düzgün bir hedef belirleyin önce. Doğru bir beslenme programı hazırlayın ve güzel bir idman programı yapın. Bu işler zaman alır, öyle 4-5 ayda büyürüm demeyin.

Yağ olarak alıp sonradan sadece protein ağırlıklı beslenmeyi düşünüyordum. Zaten spor yapacağım için yağı yakarım diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı