5 GHz modemle Wi-Fi internet hızı artar mı?

Sizi yanlış anlamışım, kusura bakmayın. Doğru sekmedesiniz. Maalesef maksimum hızınız 56 Mbps olarak gözüküyor.
Teşekkürler, o zaman 5 GHz bir modem de işe yaramaz? Bir hafta önce falan 67 mbps aldığım oluyordu halbuki, ilginç...

Teşekkürler, o zaman 5 GHz bir modem de işe yaramaz? Bir hafta önce falan 67 mbps aldığım oluyordu halbuki, ilginç...
5 GHz kablolu bağlantının mümkün olmadığı yerde hayat kurtarır. Menzili biraz kısadır ama düşük gecikme ve stabil bağlantı için önemlidir.

5 GHz kablolu bağlantının mümkün olmadığı yerde hayat kurtarır. Menzili biraz kısadır ama düşük gecikme ve stabil bağlantı için önemlidir.

Aslında bir tane duvar arkasından veya 2 duvar arkasından girmeye çalışırsan o zaman ciddi takılmalar oluyor çok yaşadım telefonumda veya telefonumun 5G'si biraz değişik çalışıyor.

Evet, menzilleri düşük ama bir duvar arkasından sorun olmamalı.

Yani 6 7 metre ileride bir duvarın arkasında internete bağlandığında çok fazla internet kasıyor çözemedim ama 2.4GHz kullandığında sıkıntı yok zaten 5GHz için zaten internet hızı yüksek değil dert etmiyorum.

Geri
Yukarı