Türkiye'de internet hızı artar mı?

Bir 3. Dünya ülkesi için 100 Mbit bile iyi :)

Altyapı yok değil, var fakat son kullanıcı -kusura bakmayın da- ISS'lerin bir tarafında değil. Fiber bile olsa en fazla 100 Mbit veriyorlar mesela ev kullanıcısına, halbu ki fiberde hız arttıkça maliyet artmaz. 10 Mbit de 100 Mbit de 1 Gbit de aşağı yukarı aynıdır ISS için maliyet olarak. 5 Mbit üstü upload bile vermiyorlar, fiber bile olsa.

Elin Alman'ı kendi parasıyla 10-20 birim paraya Gigabit simetrik internet kullansın evinde, biz hala komik hızlara fahiş fiyatlar verelim. Ama işte gel gör ki bu Almanlar bizi kıskanıyor. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İnsanları baştan alıştırdılar yavaş internet hızına, bu gidişle de zor gözüküyor. Hiçbi etkileşim yok internet üzerine rant önemi rant(!)

Hizmet yerine Rant tercih edildiği sürece çok olmaz bence, elin adamı çerez niyetine 1 GB stabil hız kullanabiliyorken ben burda 100MB’yi anca elde ediyorum :(

Ben 24 mgb kullanıyorum memnunum her türlü işimi görüyor çok hızlı olmasi için uydular yollanmali alt yapi komple değişmeli hep şu zamanla olur ama şimdi biri çıkar şu ülkede bu bu ülkede bu diyecektir 🙂 herşey ha değince olmaz

@Ruzgar0 Yanlış bilmiyorsam önemli birkaç kuruluş veya şirketler Gbit hızlara ulaşabiliyorlar. Tabii özel hizmet neticesinde. Yani böyle bir hizmet var ancak fiyatları nedir kim bilir :D

Her eve stabil şekilde asgari 35 Mbps verilse, şu anki şartlarda o bile yeterli. Ama Doğu Avrupa ülkelerinde "100 Mbps 8 Euro" gibi şeyler görünce insan ister istemez "Biz neredeyiz?" diyor. Mobil şebeke içinse sınırsız paket olmadıkça hızların çok değerli olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı