5 günde yaptığım oyunun demosu

Zaten dediklerinizi yapacağım ve resimli jumspcareler yerine üstümüze koşan zombi vs ekleyeceğim ve tablonun icindeki resmi değistireceğim hikaye yönünden mesela kendi resmimizi ve kopegimizin resmini cizip icine koyacağım ipucu yerinde zaten rastgele ipucu veriyor ama onu da yaparim hocam fenerin ışığınıda ayarlayacağım hocam sağ olun zamanınızı ayarladığınız için :)

Siz sağ olun hocam bir gün Steam'e çıkarsa ilk ben alırım :)

Şimdi öncelikle bir proje üzerinde uğraşman, bu işe meraklı olman çok sevindirdi beni. Sen de belirtmişsin 5 günde yaptığın öylesine bir oyun. O yüzden söylenecek çok bir şey yok. Devam et, işin sonunda tatmin edecek bir şeyler ortaya çıkacaktır eminim. Belli ki "OnTriggerEnter" kullanmayı çok seviyorsun :D Biraz farklı fonksiyonlar da öğrenmen senin için çok iyi olacaktır dostum. Ellerine sağlık.

Ama eğer bir yapımcı gözüyle ciddi bir eleştiri istiyorsan -alınmaca gücenmece olmadan okumanı yeğlerim- yapıcı bir eleştiri yapayım:

- Belki en belirgin sıkıntı, objeler olması gerektiği yere oturmamış. Duvarların arasındaki boşluklar fazla belirgin duruyor.

- Işıklandırmalar birazcık hatalı, muhtemelen kullandığın SkyBox ile ilgilidir, ışıklandırma hesabını baştan yapsan iyi olur.

-Yürüme animasyonu yok. Sesi de yok. Ana karakter bir hayalet gibi uçuyor hissi verdi bana.

-Jumpscare'lar senin de bildiğin gibi 1-2 saniye beliren PNG resimlerden ibaret. Belki üç boyutlu bir yaratık vs daha korkunç olabilirdi. Çok düz kalmış.

-Oyunun geçtiği mekan fazla karışık. Renk tonları aynı olduğu için de nerede olduğumu anlayamadım bir türlü. Labirent gibi.

-Devamlı bir müzek var. Korku oyunlarında devamlı müzik kullanılacak olsa bile daha sakin, arka taraftan usul usul gelen müzikler tercih edilir. Ses ve uzunluk çok fazla olmuş.

-Menu yok.

-Çok fazla yazım hatası var.

Bunlar nacizane gördüklerim. Belki ciddi bir eleştiri de okumak istersin diye düşündüm. Bu yolda başarılarının devamını dilerim.

Şimdi öncelikle bir proje üzerinde uğraşman, bu işe meraklı olman çok sevindirdi beni. Sen de belirtmişsin 5 günde yaptığın öylesine bir oyun. O yüzden söylenecek çok bir şey yok. Devam et, işin sonunda tatmin edecek bir şeyler ortaya çıkacaktır eminim. Belli ki "ontriggerenter" kullanmayı çok seviyorsun :D biraz farklı fonksiyonlar da öğrenmen senin için çok iyi olacaktır dostum. Ellerine sağlık.

Ama eğer bir yapımcı gözüyle ciddi bir eleştiri istiyorsan -alınmaca gücenmece olmadan okumanı yeğlerim- yapıcı bir eleştiri yapayım:

- Belki en belirgin sıkıntı, objeler olması gerektiği yere oturmamış. Duvarların arasındaki boşluklar fazla belirgin duruyor.

- Işıklandırmalar birazcık hatalı, muhtemelen kullandığın skybox ile ilgilidir, ışıklandırma hesabını baştan yapsan iyi olur.

-Yürüme animasyonu yok. Sesi de yok. Ana karakter bir hayalet gibi uçuyor hissi verdi bana.

-Jumpscare'lar senin de bildiğin gibi 1-2 saniye beliren PNG resimlerden ibaret. Belki üç boyutlu bir yaratık vs daha korkunç olabilirdi. Çok düz kalmış.

-Oyunun geçtiği mekan fazla karışık. Renk tonları aynı olduğu için de nerede olduğumu anlayamadım bir türlü. Labirent gibi.

-Devamlı bir müzek var. Korku oyunlarında devamlı müzik kullanılacak olsa bile daha sakin, arka taraftan usul usul gelen müzikler tercih edilir. Ses ve uzunluk çok fazla olmuş.

-Menu yok.

-Çok fazla yazım hatası var.

Bunlar naçizane gördüklerim. Belki ciddi bir eleştiri de okumak istersin diye düşündüm. Bu yolda başarılarının devamını dilerim.

Sağ olun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı