5 para etmeyecek adam diyorlar ne yapmam lazım?

Ben 24 yaşındayım hala oyun oynuyorum. Oyun oynamakla adamlığın ilgisi ne onu anlamadım. Çevrende itibar görmek istiyorsan 4 ana etmen olacak. Zeki olmalısın, iyi bir eğitime sahip olmalı, iyi bir işin olmalı ve biraz paran olmalı. Öncelikle iyi bir üniversite kazanıp kendini geliştirmelisin. Sonrası zaten kendiliğinden gelecek göreceksin. Mantaliteni biraz değiştir, zorluklarla yüzleş hep. Bu sebeple sınav senende biraz oyundan uzaklaş bence. Her sabah 8'de kalkıp akşam 12ye kadar ders çalış. Ağlayarak ders çalış, zorlan, yıpran. Bunu rutin haline getir hayatsız şekilde bunu uygula sınava kadar.

Sosyal anksiyete sizi 5 para etmeyecek biri yapmaz. Bu psikolojik bir rahatsızlıktır ve sizin değerinizi ölçmez. Mezuna kalmanız da sizi değersiz yapmaz. Kimse 19 yaşında milyonları götürecek değil. Çalışmak ve okumak arasında bir seçim yapmanız gerekmiş ve okumayı seçmişsiniz. Dersinizi çalışın, güzel bir okul kazanın. Size değer biçenler bakalım o zaman ne kadar değer biçecekler. Ben üniversite 2. sınıf öğrencisiyim ve babam bazen yazları çalışmadığım için bana laf çarpıyor. Umursamıyorum çünkü şu an işim okumak. Eğer sizi 5 para etmeyecek biri olarak gören insanlar bunu çalışmadığınız ve okumadığınız için diyorsa, tek yol dersinizi çalışıp okulunuzu kazanmak. Oyun oynamak da sizi değersiz yapmıyor. Ben de dersimi çalışıyorum, sınavımı oluyorum ve sonra oturup oyun oynuyorum. Yeri geliyor arkadaşlarımdan ve sevgilimden daha fazla zaman ayırıyorum buna. Çünkü zararsız (benim gibi dengeyi sağlayabilirseniz) bir hobi. Sosyal anksiyete konusunda tavsiye veremeyeceğim maalesef.

Önemli Not: En başta kendiniz onları haklı bulmayı bırakmalısınız. Bu kendinize yaptığınız çok büyük bir saygısızlık.

Banada öyle derlerdi o zamanlar. Şimdi çalışarak babamın kredi borcunu yıllar sonra tek kapattım. Yaşım 25. 35 kilo verdim. Kafamı soktum kitaba,fitness sertifakası için çalışıyorum. Kalem tutmuşluğum yoktur. Benim sana tavsiyem,kulak as ama dediklerini yap. Kafana takma eksileri. Sadece sevdiğini başar.

Hala bana öyle diyorlar. Ama bunu diyenler LGS'den 240 aldı.
Yaş 15 sanırım? 15 yaşında bu tarz şeyler demeleri de iyiymiş. Daha çok yol var senin ve yaşıtlarının adam olmasına. Bi okulunuz bitsin, ondan sonra bu tarz dertler edinmeye başlayın. Şimdilik sizin adam olmak gibi bir derdiniz yok. Çocuksunuz daha.

Spora başlamanızı, kendinizi geliştirmek adına kitap okumanızı, derslerinize geleceğinize sınavlarınıza odaklanmanızı ve bir hobi edinmenizi tavsiye ederim. Bunları yaparken elbet yeni insanlar ile tanışacaksınız. Ayrıca korkularınızın üstüne gidin atıyorum dışarıda yemek yemeye utanıyorsanız inadına dışarıda yemek yiyin hayat kısa kendi gelişiminize odaklanın hedefleriniz olsun ve asla kendinizi başkalarıyla kıyaslayıp tembellik etmeyin. Eğer bunlara adım atmakta zorlanıyorsanız psikolojik danışmanlık almanızı öneririm. İyi sosyaller.

Kimin ne dediği umurunda olmazsa adamın dibi olursun. Umursar ve kendi hayatını yaşamazsan adam olmazsın. Her şey sende bitiyor, şimdi düşün. Ben ne olmak istiyorum? Ben kimim ve kim olacağım...
Olay bu kadar basit.

Yeni konular

Geri
Yukarı