50.000 TL motosiklet önerisi

diegoarmano

Hectopat
18 olmama birkaç hafta kaldı ve bir motosiklet almayı düşünüyorum. Daha önce bisiklet ve birkaç scooter hariç tecrübem olmadı ama 125CC ile başlamayı düşünmüyorum. En az 200-250CC ile başlamak istiyorum açıkçası. Çünkü 125CC'den erken sıkılacağımı biliyorum ve satış, yeni motor arayış gibi işlemlerle uğraşmakta istemiyorum. Bütçem de yaklaşık 50.000 TL ama değecek olursa 60.000 TL'ye kadar çıkabilirim. 60.000 TL'ye çıkarsam da ekipmandan kısmam gerekecek. İzmir'de yaşıyorum parça konusunda çok sıkıntı yaşamam gibime geliyor bu yüzden KTM Duke 200 modeli vardı aklımda ama küçük gelir dediler. Boyum 1.84 kilom da 75 civarında ama babam da sürecek motoru bu yüzden ona da uygun olması gerekiyor onun da boyu yaklaşık 1.75 kilosu da 80 civarında. Aklımda birkaç model daha var yazayım bilgili kişiler varsa söylerse çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.

RS200.
Duke 200.
250nk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bajaj NS200 bakabilirsin. KTM-Bajaj ortaklığı sebebiyle çoğu parçası KTM Duke 200 ile ortak. Motoru bile neredeyse aynı. Genel kalite olarak bir tık düşük tabi.

Bajaj NS200 bakabilirsin. KTM-Bajaj ortaklığı sebebiyle çoğu parçası KTM Duke 200 ile ortak. Motoru bile neredeyse aynı. Genel kalite olarak bir tık düşük tabi.
NS200'ün oturuş pozisyonundan memnun kalmayacağımı söyledi birkaç kişi. Yoksa babam da bu motordan istiyordu. Bazıları da komple Bajaj'dan uzak durmamı söylüyor.
KTM 200 bulup bin bence. Eğer sorun olmaz küçük değil diyorsan KTM tabii ki.
Çok küçük duracağını sanmıyorum ya. Şu an aklıma en yatan model o.

NS200'ün oturuş pozisyonundan memnun kalmayacağımı söyledi birkaç kişi.
Kimin ne dediğine bakma. İzmir’de bir Bajaj bayisinde motoru incele, üstüne otur kendin karar ver.
Çok küçük duracağını sanmıyorum ya. Şu an aklıma en yatan model o.
Daha önce arkadaşıma Duke 200 aldırdım ama ben aldırdığıma, o aldığına ikimiz de pişman olduk. Yedek parçaları çok çok pahalı ve piyasada yok sadece bayiden temin edebiliyorsun. Uyumlu aksesuar yok. Servis seçenekleri kısıtlı ve çok pahalı. İkinci eli de çok yavaş satması çok zor. Aldığın fiyatlara satma imkanın yok piyasası çok şişik ama o şişik fiyatlara motor satılmıyor.

Kimin ne dediğine bakma. İzmir’de bir Bajaj bayisinde motoru incele, üstüne otur kendin karar ver.

Daha önce arkadaşıma Duke 200 aldırdım ama ben aldırdığıma, o aldığına ikimiz de pişman olduk. Yedek parçaları çok çok pahalı ve piyasada yok sadece bayiden temin edebiliyorsun. Uyumlu aksesuar yok. Servis seçenekleri kısıtlı ve çok pahalı. İkinci eli de çok yavaş satması çok zor. Aldığın fiyatlara satma imkanın yok piyasası çok şişik ama o şişik fiyatlara motor satılmıyor.
NS200'ün bir de ekstra olarak far tasarımı hoşuma gitmiyor. KTM konusunda da korkum o yönde. Çünkü babamda kullanacak onu da memnun etmem gerekiyor. RS200'de gözüme çok tatlı geliyor ama hakkında bilgi bulamadım.

NS200'ün bir de ekstra olarak far tasarımı hoşuma gitmiyor. KTM konusunda da korkum o yönde. Çünkü babamda kullanacak onu da memnun etmem gerekiyor. RS200'de gözüme çok tatlı geliyor ama hakkında bilgi bulamadım.
RS200 ve NS200 Tamamen aynı motosikletler. RS200, NS200’ün racing görünümlü hali. Oturuş pozisyonları aşağı yukarı aynı. Bajaj uzak durulması gereken markalardan birisi ama Çinlilerden daha sağlamlar. Zaten yıllardır piyasada, kronik sorunları olsa da kendini kanıtlamış modelleri var. NK250’de tercih edilebilir ama yedek parça ve servis sıkıntısı var NK’larda.

RS200 ve NS200 Tamamen aynı motosikletler. RS200, NS200’ün racing görünümlü hali. Oturuş pozisyonları aşağı yukarı aynı. Bajaj uzak durulması gereken markalardan birisi ama Çinlilerden daha sağlamlar. Zaten yıllardır piyasada, kronik sorunları olsa da kendini kanıtlamış modelleri var. NK250’de tercih edilebilir ama yedek parça ve servis sıkıntısı var NK’larda.
Bütçe olarak 70-80 binlere çıkarsam acaba seçeneklerim genişler mi? Bu fiyatlara daha iyi bir motor bulabilir miyim?

Bütçe olarak 70-80 binlere çıkarsam acaba seçeneklerim genişler mi? Bu fiyatlara daha iyi bir motor bulabilir miyim?
80 Bin bandına MT-25 rakipsiz hocam. Bu fiyatlara MT-25 gibi Yamaha kalitesi olan, servis ağı geniş, yedek parçası ve aksesuarı her yerde bulunabilen, ikinci elde çok kısa sürede satılabilen başka motosiklet yok.

80 Bin bandına MT-25 rakipsiz hocam. Bu fiyatlara MT-25 gibi Yamaha kalitesi olan, servis ağı geniş, yedek parçası ve aksesuarı her yerde bulunabilen, ikinci elde çok kısa sürede satılabilen başka motosiklet yok.
MT-25'ler bu fiyat bandında genellikle 2017 model 25-30 bin KM'den başlıyor bu motor için iyi midir? Günde yaklaşık 45-50 KM yapma ihtimalimiz yüksek çünkü. Yoksa model olarak 2016 düşünüp 1x.xxx KM bakmak daha mı mantıklı?

Yeni konular

Geri
Yukarı