50.000 TL RTX 4080'li DDR5 sistem önerisi

Bütçe
50.000

AhmehCan1234

Femtopat
Daha fazla  
RTX 4080'li DDR5 sistem toplamayı düşünüyorum. 50bin TL'yi çok geçmemesi daha iyi olur. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Teşekkür ederim.

Sanırsam 50 bine yakın ediyor topladığımızda. Arkadaşlar bir bakabilir mi uymuş mu diye?

51683 TL yapıyor.
Ryzen 7 7700 stok soğutucusuyla idare edebiliyor. Sıkıntı çıkarmaz.
Darboğaz olur mu dersen 2K çözünürlükte DLSS 3.0 destekli oyunlarda darboğaz olmaz. DLSS 3.0 işlemci yükünü azaltıyor.

Sanırsam 50 bine yakın ediyor topladığımızda. Arkadaşlar bir bakabilir mi uymuş mu diye?
Hocam Ryzen 7 7700X'i soğutucusuz önermeyin. X'te soğutucu gelmiyor. Ayrı stok soğutucu alsanız bile yetmez. X olmayan versiyondan 2 kat daha fazla güç çekiyor.

51683 TL yapıyor.
Ryzen 7 7700 stok soğutucusuyla idare edebiliyor. Sıkıntı çıkarmaz.
Darboğaz olur mu dersen 2K çözünürlükte DLSS 3.0 destekli oyunlarda darboğaz olmaz. DLSS 3.0 işlemci yükünü azaltıyor.

Hocam Ryzen 7 7700X'i soğutucusuz önermeyin. X'te soğutucu gelmiyor. Ayrı stok soğutucu alsanız bile yetmez. X olmayan versiyondan 2 kat daha fazla güç çekiyor.
Benim hatam o zaman. Bin liraya var ise kule tipi soğutucu alınabilir o halde. Veya düz 7700 alınabilir. Zaten 50 bin tutuyor attığım sistem tahmini.

Benim hatam o zaman. Bin liraya var ise kule tipi soğutucu alınabilir o halde. Veya düz 7700 alınabilir. Zaten 50 bin tutuyor attığım sistem tahmini.

Bütçeyi biraz aşsak sorun olmaz 7700X ile 7700 arasindaki fark nedir bu ürünleri İtopya gibi bir yerden hazır PC yapsam aynı fiyatı tutturur muyum?

Bütçeyi biraz aşsak sorun olmaz 7700X ile 7700 arasindaki fark nedir bu ürünleri İtopya gibi bir yerden hazır PC yapsam aynı fiyatı tutturur muyum?

Tek bir siteden toplayıp bu fiyatı yakalamanın imkanı yok.
İşlemcilerin performansı neredeyse aynı ancak X versiyonu çok daha fazla ısınıyor.

İlk defa sistem toplayacağım kurulumu nasıl yapacağım.
Youtube'da bir sürü öğretici mevcut ama kendim yapamam diyorsanız şehrinizde bulunan bilgisayarcılara veya technopat üyelerinden ücret karşılığı yapmasını isteyebilirsiniz.

Tek bir siteden toplayıp bu fiyatı yakalamanın imkanı yok.
İşlemcilerin performansı neredeyse aynı ancak X versiyonu çok daha fazla ısınıyor.

YouTube'da bir sürü öğretici mevcut ama kendim yapamam diyorsanız şehrinizde bulunan bilgisayarcılara veya Technopat üyelerinden ücret karşılığı yapmasını isteyebilirsiniz.

Son olara R7 7700 4080'e darboğaz yapmazmı.

Geri
Yukarı