50 lira farkla 1000 Mbps internet paketi alınır mı?

ltyapınız bu kadar destekliyor deyip

Ben iyi bilirim bu durumlari. Bana 500 Mbps paket satip yogun saatlerde sürekli 250 Mbps veriyorlardi. Sikayet ettikten sonra altyapiniz yetersiz ve gelistirilmesi gerek dediler. Ne hikmetse sonradan 7/24 sabit 500 Mbps vermeye basladilar. Sirketler bile sahtekarlik yapiyor.

50 TL daha verin bence. Fiyat sadece 50 lira artarken internet hızınız ise 2 katına çıkıyor. Üstelik bu 16 Mbps'den 32 Mbps'ye gibi bir iki kat artış değil, 500 Mbps'den 1000 Mbps'ye bir artış. Fakat tabii ki 500 Mbps de işinizi hayli hayli görür. Bunu 16 Mbps kullanan birisi olarak söylüyorum. Fakat 1000 Mbps altyapınız varsa deneyip kullanmakta fayda var.

16'dan 32'ye gecerken farki gorursun ancak 500'den 1000e gecince farki anlayamassin bile cunku arayadaki farki kavrayacak is veya islem yapmassin. Internette dolasmak, film izlemek veya oyun indirmek... Gibi islemler yaparken ha 100Mbps hiziniz var ha 1000MBPS. Hiçbir fark goremessiniz. Gereksiz bilgiler vermeyelim lutfen. Kullanicilarin cogu 100'den fazla bir hiza ihtiyac duymaz. Kagit uzerinde 1000MBPS hiziniz olsa bile bunun faydasini gormeyeceksinizdir cunku bu hizi gerektiren bir ihtiyaciniz yoktur.

Hep pazarlama oyunları işte. Mesela 100 Mbps hıza kadar limitsiz internet diyorlar. Millet de orada 100'ü görünce sanıyor ki 100 Mbps hız alacak. 40-50 alıyor, müşteri hizmetlerini arıyorsun biz 100 Mbps demedik 100 Mbps'e kadar dedik diyorlar. Sonra da oturup altyapı bekletiyorlar.

Ben de 500 Mbps var normal kullanıcı için yeterde artar normalde 100 Mbps alacaktım ama 189 TL dediği için 10 TL daha verip bunu aldım. Tabii bütçe meselesi ve aldım mı tam alıyım diyorsanız gayet alınır. İndirmeler dışında fark görmezsiniz.

16'dan 32'ye gecerken farki gorursun ancak 500'den 1000e gecince farki anlayamassin bile cunku arayadaki farki kavrayacak is veya islem yapmassin. Internette dolasmak, film izlemek veya oyun indirmek... Gibi islemler yaparken ha 100Mbps hiziniz var ha 1000MBPS. Hiçbir fark goremessiniz. Gereksiz bilgiler vermeyelim lutfen. Kullanicilarin cogu 100'den fazla bir hiza ihtiyac duymaz. Kagit uzerinde 1000MBPS hiziniz olsa bile bunun faydasini gormeyeceksinizdir cunku bu hizi gerektiren bir ihtiyaciniz yoktur.

Oyun indirme dışında doğru 30 dk da indirebileceğin oyunu 5 saatte saatte indirmek arasında fark var hem de çok fark var.

1000 Mbps için 20 Mbps upload yetersiz, internet hızının tamamını kullanamama ihtimaliniz yüksek.
20 Mbps upload ile en fazla 400 Mbps verilmesi gerek.

1000 Mbps için 20 Mbps upload yetersiz, internet hızının tamamını kullanamama ihtimaliniz yüksek.
20 Mbps upload ile en fazla 400 Mbps verilmesi gerek.
Tamamını çoğu servis kısıtlarından dolayı kullanımıyorki zaten. Gigafiber kullandığım dönem 1000 upload vardı ancak İDM kullanmadan o hızı köküne kadar kullanacak tek servis Ubisoft Origin'di. Steam,Epic vs imkanı yok 60 MB/s geçmiyor. 1000 Mbps ihtiyaç duyuyorsanız 50 TL fark çok az alın tabii. Ancak gerek duymuyorsanız boşa fazla para vermeyin. Örnek ben şuan 100 Mbps kullanıyorum ve hayli hayline yetiyor. İhtiyaç meselesi bu tamamen.

Faydasını görmeyecekse konu falan açmasın o zaman. Faydası olmayacak gözüyle bakarsak zaten hiçbir şeyin fazlasına sahip olamayız. Arkadaş 1000 Mbps almayı düşünmüş ki bize bunu sormuş, işine yaramaz alma mı diyelim. 500 Mbps çok fazla, evet. Her türlü işe fazlasıyla yarar. Daha fazlasını istiyorsa boşverin mi diyelim, tabii ki de 1000 Mbps çok daha iyi. Ben 500 Mbps işini görmez demiyorum fakat 1000 Mbps çok daha iyi işini görür diyorum.

Faydasını görmeyecekse konu falan açmasın o zaman.

Arkadaş bilgi almak konu için açmış, konu açmadan nasıl bilgi alabilir?

Arkadaş 1000 Mbps almayı düşünmüş ki bize bunu sormuş, işine yaramaz alma mı diyelim. 500 Mbps çok fazla, evet. Her türlü işe fazlasıyla yarar. Daha fazlasını istiyorsa boş verin mi diyelim.

Evet diyebilirsiniz, çok zor bir şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı