50 MBps paket ile 33 MBps hız almak

quadroxxq

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar 50 MBps Paketten 33 Mbps Alıyorum. Arıza Kaydı bıraktım bugün de. Bir de şöyle bir gariplik var .Bizim bölgemizde her elektrik kesintisi olduğunda tabi kabininde elektriği gidiyor. Gelince elektrik 44-45Mbps hızlara çıkıyor 1-3 saat sonra 33 e geri düşüyor. Hat Değerlerimi Paylaşıyorum. Görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• vdslhat.PNG
    vdslhat.PNG
    43,4 KB · Görüntüleme: 65
  • Opera Anlık Görüntü_2022-07-20_174901_goknet.com.tr.png
    Opera Anlık Görüntü_2022-07-20_174901_goknet.com.tr.png
    25,1 KB · Görüntüleme: 64
Hocam ben de tesadüfen elektrik kesintisi sonrası xDSL değerlerime baktığımda modemin alabileceği hız 93 Mbps'ye çıkmıştı, normalde modeme 70 geliyor.
Ayrıca altyapı sorgusunda da 100 Mbps çıkıyor.

Sizdeki durum normal yani santralde ve hatlarda yoğunluk normale dönüp arttığında gürültü miktarı da arttığı için kapasite düşüyor.
Hattınız santrale çok yakın değil ve hat zayıflama değeri yüksek biraz. Ayrıca hızı yükseltirseniz SNR Margin değeriniz de düşer, sınırdasınız zaten.

Belki bina içi tesisatı yenilerseniz kapasite artabilir ama o aradaki fark için masrafa girmezdim ben olsam.
Siz diğer İSS'lere fiber altyapı dilekçesi verin tek tek, bölgenize fiber gelmeden boşa kürek çekersiniz.

SNR değeriniz sınırda. Varsayılan en düşük SNR değeri 8'dir.

Elektrik gidip gelmesinde yüksek hızda buluşmasının nedeni sizin saha dolabınıza bağlı diğer kullanıcıların modemi kapatması/modemin daha geç açılmasından kaynaklı.

Hattınız en fazla 43 Mbps verebilir ama bu üst sınır. Yani bu hızlara çıkarsanız her 5 dakika da bir internetiniz kopar. O yüzden 35 Mbps'ye ayarlanmış. Ben 3 gün önce 50 Mbps'den 100'e geçtim hat 100 destekliyor ama 87 Mbps internet verdiler. Paket hızınızı 35 yaptırın daha fazla para ödemeyin. O hızı tam alabilmeniz için hattın 57-58 Mbps vermesi lazım.

1664915485472.png

SNR Marjı sınırda hat zayıflamanız yüksek bu yüzden istediğiniz hızı alamıyorsunuz ayrıca elektrikler gittiğinde kabinin elektriği kesilmez içindeki akü sayesinde çalışmaya devam eder sonuçta o kabinler sadece internet hizmeti sağlamıyor ayrıca haberleşmeyi de sağlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı