500.000 TL araba önerisi

Görkem Çoban

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba 500.000 TL’lik araba bakıyorum ancak kafam inanılmaz karışık ve çok fazla seçenekle doldu.

Aklımda açıkçası DSG Polo vardı ancak DSG şanzıman hakkında kötü yorumlar yapılmış.

Bu iki araba hakkında yorum yapabilir misiniz? Hangisini tercih etmeliyim? Farklı önerilere de açığım. Otomatik olması ve abartı km olmaması dışında bi koşulum yok.

Bana göre dsg sorunlu bir şanzıman fakat her araçta aynı şey olmaz kullanım şekline bağlı olarak bu durum değişebilir bazı araçlar var 400Km'de dsg arızası veriyor ama bazı araçlar var 300k Km'de hiç arıza vermemiş olabiliyor motor konusunda VW grubu çok iyi yine düzgün kullanılırsa uzun zaman sorun çıkarmaz fakat size tavsiyem tam otomatik veya cvt şanzıman kullanan araçlara bakmanız.

Bana göre dsg sorunlu bir şanzıman fakat her araçta aynı şey olmaz kullanım şekline bağlı olarak bu durum değişebilir bazı araçlar var 400Km'de dsg arızası veriyor ama bazı araçlar var 300k Km'de hiç arıza vermemiş olabiliyor motor konusunda VW grubu çok iyi yine düzgün kullanılırsa uzun zaman sorun çıkarmaz fakat size tavsiyem tam otomatik veya cvt şanzıman kullanan araçlara bakmanız.
Öneriniz var mı hocam? Bu araba ilk arabam olacağı için bu tarz bi modelle başlayıp 25-30k km sonra satıp model yükseltmeyi düşünüyorum.

İlk araban olacaksa bence hatchback bakmaya devam etmek lazım bir de ilk araban olacağı için boyalı veya hatasız olması pek önemli değil bence eğer bir yerini vurursan veya çizersen en azından üzülmezsin ama tabii ağır hasar kayıtlı araçlara da bakmamak lazım benim tavsiyem i20 olabilir daha yeni modelleri var Opel Corsa bakılabilir 2014-2019 düşük Km'li bulunursa güzel araçtır bir de 2020 model veya sonrası Clio bakabilirsiniz bu araçlarda yarı otomatik şanzıman kullanır fakat dsg göre daha sorunsuzdur yine düşük Km'li bulunursa alınabilir fakat diğer araçlara göre bu araçlar biraz daha boş paket oluyor.

Merhaba 500.000 TL'lik araba bakıyorum ancak kafam inanılmaz karışık ve çok fazla seçenekle doldu.

Aklımda açıkçası dsg polo vardı ancak dsg şanzıman hakkında kötü yorumlar yapılmış.

Bu iki araba hakkında yorum yapabilir misiniz? Hangisini tercih etmeliyim? Farklı önerilere de açığım. Otomatik olması ve abartı km olmaması dışında bir koşulum yok.

Bir bakın bence az yakar çok kaçar 1.5 dCi çok ünlü bir motordur.

Öncelikle merhaba, sana güzel birkaç araç bırakayım kısa süre önce bende araç bakıyordum ve bu araçlar gerçekten güzeldir.

Öncelikle bu fiyata alabileceğin açık ara en iyi araç budur, donanım olarak vs. fakat bu fiyatlara temiz bulmak için biraz gezinmek gerek.
Km fazla gelebilir (180-240 arası) fakat motor kontrol yapıldıktan sonra problem yaşamazsın. 500.000 km garantisi var.

2. olarak bu araçta gayet güzeldir, tasarım görünüşü göze çok hitap ediyor donanım olarak da dolu araçtır ayrıca paranın altında temiz bulma olasılığın yüksek.

3. olarak bu araç gerçekten çok aşıktır, az yakar çok kaçar ama 170 HP ile gerçekten güzel kaçar 😅, yol tutuşu ve performansı çok hoştur.
Aracı kullanırken sanki oyun oynuyor ulusun gibi çok güzel bir hissiyat bırakır.
Marka algısı kafanı karıştırmasın parça sıkıntısı yoktur (Fiat parçaları ile uyumlu)
Motor-şanzumanı sıkıntısızdır.

Tam genç işi bir araç kendisi bütçene göre biraz dolaşarak güzel bir tane yakalarsın.

Not: Ben sadece örnek olarak attım araçları çok kurcalamadan sen kendine göre güzel bulduğunu kuralar bakarsın.

Bana kalırsa gidip Clio'ya vs bu parayı vermek aşırı saçma geliyor çok düz ve konforsuz bir araca bu paraları bağlamak bilmiyorum yani.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı