500 Mbps ınternette 100 Mbps hız almak

Twunky3

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600 //// XFX RX 6600 XT //// B450M S2H //// 2X8 GB RAM 3600MHZ
Türk Telekom'un 500 Mbps paketini almama rağmen gördüğüm maksimum hız 100 Mbps. Bunun sebebi nedir? Bir elektrikçiden CAT 6 kablosu aldım kabloyu kesip uçlarına soket taktı sebebi bundan dolayı olabilir mi? Yani bana verdiği Ethernet kablosu sadece 100 Mbps'e kadar mı çıkıyor? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

1701733621446.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom'un 500 Mbps paketini almama rağmen gördüğüm maksimum hız 100 Mbps. Bunun sebebi nedir? Bir elektrikçiden CAT 6 kablosu aldım kabloyu kesip uçlarına soket taktı sebebi bundan dolayı olabilir mi? Yani bana verdiği Ethernet kablosu sadece 100 Mbps'e kadar mı çıkıyor? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Eki Görüntüle 2041794

Hocam kablo kesilip soket takılırken renk dizilimi yanlış yapıldıysa böyle bir sorun yaşanabilir. Farklı bir kablo ile bağlanmayı denerseniz sorun kabloda mı değil mi anlaşılabilir.

Hocam kablo kesilip soket takılırken renk dizilimi yanlış yapıldıysa böyle bir sorun yaşanabilir. Farklı bir kablo ile bağlanmayı denerseniz sorun kabloda mı değil mi anlaşılabilir.
denerim ama benim kafama takılan şey şu mesela iPhone 11im var ordan da OOKLA Speed Testi yapınca yine az MBPS alıyorum oysa ki Googledan baktığımda iPhone 11ler 800 MBPSden fazlasını destekliyor yazıyor neyle alakalı olduğunu anlamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı