500 TL klavye önerisi

Şimdi ben bu redragon ve coolermaster arasında bayağı kaldım. Lütfen bilgilendirin bugün almak istiyorum
Şu tuş basmama olayı gibi şeyleri risk etmek istemiyorsan K553 Usas iyi bir seçim olur ama sana kalmış. Sonuçta kesin bir şey değil. Kalite olarak tabii ki de CK350 biraz daha iyi.

Şu tuş basmama olayı gibi şeyleri risk etmek istemiyorsan K553 Usas iyi bir seçim olur ama sana kalmış. Sonuçta kesin bir şey değil. Kalite olarak tabii ki de CK350 biraz daha iyi.
CoolerMaster'ın müşteri hizmetleri iyidir, böyle bir durum yaşarsanız bile sizinle ilgilenirler.

Senin çok bilmediğin belli bro, Cherry değil diye kalitesiz olmuyor. Bunlar kaliteli ve zaten bu bütçede Cherry bulamazsın ama düzgün mekanik var işte. Araştırırsan düşük bütçelilere K552 çok öneriliyor çoğu forumda, incelemelere de bakabilirsin. GXT 890'da iyidir.

Zaten çok bilmiyorum, çok bildiğimi iddia etmedim. Oetumular genelde kalitesiz diye biliyorum.
Bu arada, babama mesaj gelmiş kulaklık muhtemelen 2 saat içinde gelecek.

Zaten çok bilmiyorum, çok bildiğimi iddia etmedim. Oetumular genelde kalitesiz diye biliyorum.
Yok, kaliteli olanlar da var ama genelde iyi olmayabiliyor.

Vay, inceleme gibi bir şey yaparsın artık. 😁

Bu arada o Cooler Master'ın yorumları bayağı kötüydü, alsam mı bilemedim. Bugün alacağım.

N11 de kötü yorum var.
Geç o yorumları. Önüne gelen biliyormuş gibi yorum yapıyor. Siz oraya yorum yapan herkes klavye uzmanı falan mı sanıyorsunuz? %98'i sadece "mEkAnİk aBi yHa" demeyi biliyor, o kadar.
Hayırlı Olsun.

Hocam 800TL altına adam akıllı Mekanik klavye bulamazsınız en azından Membrane olsa bile sizi az çok götürür bu klavye.
Saçmalığa bak. K55 kadar boş klavye yok. Siz sormadan söyleyeyim; Logitech G213, Corsair K55, Cooler Master MK110, Cooler Master Masterkeys Lite L Combo, HyperX Alloy Core. Bu klavyelerin hepsini kullandım. Hepsi aşağı yukarı aynı fiyatta klavyeler. İçlerinden en boşu K55. Sırf Corsair diye o klavyeye o kadar verilmez. Hiç bir özelliği yok. G213 K55'ten daha iyi.

Ayrıca "800 TL'nin altına mekanik alınmaz" cümlesi ise başlı başına saçmalık. Klon Switch var dandik, klon Switch var Cherry kalitesine yakın. Böyle bir genelleme yapmak tamamen yanlış.
Şimdi ben bu redragon ve coolermaster arasında bayağı kaldım. Lütfen bilgilendirin bugün almak istiyorum

Outemu kalitesiz diye bir şey yok. Burada Çin'li mekanik klavye deyince akla Rampage, Gamepower, James Donkey gibi markalar geldiğinden doğal olarak klon Switch'ler kalitesiz gibi düşünülüyor. Halbuki yurt dışında Gateron, Kailh, Outemu VS. Switch'ler çok yaygın. Hatta Cherry yerine aynı fiyata başka Switch'li klavyeler tercih eden çok insan var. Çünkü Cherry en kaliteli Switch diye bir şey yok.

Türkiye'de klon Switch'li klavye alırken klavyenin markası çok önemli. Cooler Master veya Redragon'un Outemu Switch'leri ile Rampage, Gamepower'ın Outemu Switch'leri karşılaştıramaz bile. Yani Outemu Switch'lerin hepsi Cherry gibi belli bir standartı karşılamıyor. Bunun nedeni üretilen Switch'lerin kalitesini aldığınız marka kararlaştırıyor. Bunun dışında Rampage, Gamepower, James Donkey'in aksine Cooler Master, Redragon, Asus gibi markalar bu Switch'leri kalite kontrolden geçiriyor.

@enonertetanem @Optikiyaza CK 350 kronik sorunlu bir model değil. 3-5 kişide sorun çıkardı diye böyle bir sonuç çıkarmak mantıksız. 100 elektronik üründen 3-5 tanesinin sorunlu olması doğal bir şey. Böyle bir durumda garantiye yollarsın ve değişim/onarım yaparlar.

Hala CK350 öneriyorum. K553 Usas'tan daha kaliteli bir model. Bunu; K553 Usas RGB kullanan, imzamdaki incelemeyi paylaşmış ve bütün forumda Redragon'u; Rampage, Gamepower, James Donkey gibi markalarla karıştırılmaması için çaba sarf eden biri olarak söylüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı