500 TL'ye kadar akıllı saat önerisi

@XEfe.Bey yok daha almadım. Araştırma içerisindeyim. Akıllı saat istiyor da dediğim gibi hiçbir fikrim yok. Eğer ki bileklik de akıllı saatle aynı işlevi gösteriyorsa o da olur.

Abi ben kendim HW16 smartwhact aldım, şu anda kullanıyorum. 2 ayı geçti belki alalı tam olarak bilmiyorum ama gayet güzel çalışıyor Allah'a şükür, bozulma falan yapmadı. Bir de aktif olarak Hafta'nın 5 günü okulda kullanıyorum. 300 liraya satılıyor bir üst modeli N76 var onun 2 düğmesi çalışıyor yani özellik farkı var, o da 400 lira falan. Bir sorun olursa cevaplarım.

İçinde alarm, adımsayar, nabız ölçer, stres ölçer, kronometre, cihazımı bul, müzik kontrolu, hava durumu var izin verirseniz telefonun kamerasına saat ile erişebiliyorsunuz. Egzersizlerle alakalı bir şeyler de var onu çok kurcalamadım. Ve istediğiniz uygulamaların gelen bildirimlerini görebiliyorsunuz.

@Vorfell anlıyorum. Nasıl bir saat olduğu hakkında biraz bilgi verebilir misin?

@cumali_032 tabii ki. Biraz yormuş olacağım ama bekliyorum.

Hocam saat olarak aynı işlevi görüyor. Herhangi bir saatin yapamadığı bir şey yok. Mi Band 6 kullanıyorum ve AMOLED ekranı var müthiş bir ekrandır. 45 dakikada %100 dolum, 15 gün şarj süresi. Öncelikle menüde durum simgesi; ne kadar mesafe gittiğini gösterir, ne kadar kalori yaktığını gösterir ve kardeşiniz öğlen çok oturur ise oturma uyarısı verir. Fakat bu özelliği istemez ise uygulamasından kapatabilir. Menüde olan paı simgesi; Xiaomi tarafından spor aktivitelerini 100 üzerinden puanlar. Burada çok bir iş şimdilik yok. Menüde olan nabız; öncelikle adı üzerinde nabız. Nabızını gösteriyor fakat bu sadece nabzı göstermiyor. En yüksek nabzı ve en düşük nabzı gösteriyor. Rahat, hafif, yoğun, aerobik, anareobik, maksimum VO2 gibi %100 üzerinden ölçüp gösteriyor. En düşük rahat ve en yüksek maksimum VO2'dir. Yüzde üzerinden oranlayıp gösteriyor. Menüde SPO2; oksijendeki kanı ölçer, bu kadar burada çok bir şey yok. Menüde olan uyku; uyku saatini, ne zaman uykuya daldığını ne zaman uyandığını gösterir. 1 haftalık özet verir ne kadar saat uyuduğu gösterir. Menüde olan bildirimler; uygulamalardan gelen bildirimleri gösterir. Eğer tüm bildirimleri silmek isterse, en aşağı inerek tüm bildirimleri temizle diyebilir. Menüde olan egzersiz; egzersiz bölümünde 30'dan daha fazla egzersiz vardır. Menüde olan egzersiz geçmişi; egzersizlerin detayına kadar gösterir. Menüde olan stres; stres bölümünde ne kadar panikleyip streslenirse, ölçer ve rahat, ılımlı, orta, yüksek gibi % üzerinden hesaplanıp gösterir. Menüde olan nefes; nefes egzersizi yapar 1 dakika vs. ayarlanabilirdir. Menüde olan etkinlik hatırlatıcı; etkinlik hatırlatıcı, Mi Fit uygulamasına hatırlatmasını ve saatini yazıp orada görebilir. Menüde olan alarm; istediği gibi saat oluşturup silebilir. Bu arada akıllı saatlerde sadece telefondan alarm yapma oluyor fakat bu Mi Band 6 da bu özellik çok iyi oldu. Menüde olan hava durumu; hava durumunu gösterir, en düşük hava derecesini ve en yüksek hava derecesini gösterir. Nem, rüzgar seviyesi, UV gibi şeyleri gösterir. 5 günlük hava durumunu gösterir. Menüde olan müzik; örneğin Spotify dinliyor. Saat'den istediği dünya saatlerinin ülkelerini değiştirebilir. Hocam bakın sizin için bu kadar yazı yazdım, fakat ben bu kadar ayrıntı vermek istemiyorum. Bana teşekkür etmek için bu yazının hepsini okumanızı rica ediyorum.uygulamaya gelelim şimdi. Uygulamada olan mağaza; istediği gibi tema değiştirebilir. Bir sürü tema vardır dilediğini seçebilir. Uygulamada olan bildirimler ve hatırlatıcılar; gelen arama, uygulama uyarıları, oturma uyarısı, gelen kısa mesaj ve hedef bildirimleri var. Hangi uygulamalardan bildirim gelmek istediğini seçebilir. Bu arada telefonundan biri ararsa bileklik ekranına yansıyor. Fakat görüşülme yapılmıyor, sadece reddedilme ve susturma var. SMS'leride ister mesaj gelip gelmemesini açıp kapatabilir. Uygulamada olan titreşim; gelen arama, etkinlik hatırlatıcı, alarm, uygulama uyarıları, oturma uyarısı, gelen kısa mesaj, hedef bildirimleri, bilekliği bul var. Titreşimi kısa ve az gelirse, bu bölümlerden ne kadar titreşim ve ne kadar uzun çalmak istediğini bu bölümden ayarlayabilir.hocam Screenshot'da atacağım biraz yoruldum :D birinci attığım SS sağlık takibinin bölü müdür?
Teşekkür eder iyi akşamlar dilerim. Uyarı yersem de yerim. Bu kadar uğraştım eğer bu mesajıma uyarı atılsın. Gerçekten moderatörler emek hırsızı derim. Kardeşinize anlatırsanız çok memmnun olurum. Yardımcı olduysam ne mutlu bana. Siyah yerlere dikkatli bakarsanız anlarsınız.

Screenshot_2022-03-12-22-54-40-810_com.xiaomi.hm.health.jpg

Screenshot_2022-03-12-22-54-46-542_com.xiaomi.hm.health.jpg

Screenshot_2022-03-12-22-55-23-100_com.xiaomi.hm.health.jpg

Screenshot_2022-03-12-22-55-29-986_com.xiaomi.hm.health.jpg

Screenshot_2022-03-12-22-55-42-386_com.xiaomi.hm.health.jpg

Screenshot_2022-03-12-22-55-46-159_com.xiaomi.hm.health.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
@cumali_032 hocam sonuna kadar gerçekten okudum. Şarj süresi ve dolum hızı da iyiymiş, emeğiniz için teşekkür ediyorum. Listeme ekledim, paragrafa ayırsaymışsınız yazınızı iyiymiş. Biraz okurken yoruldum da gene de sağ olun. Çok teşekkür ediyorum.

@cumali_032 hocam sonuna kadar gerçekten okudum. Şarj süresi ve dolum hızı da iyiymiş, emeğiniz için teşekkür ediyorum. Listeme ekledim, paragrafa ayırsaymışsınız yazınızı iyiymiş. Biraz okurken yoruldum da gene de sağ olun. Çok teşekkür ediyorum.
Hocam bir soru olursa sorabilirsiniz.C4U C1 gibi saatler var önermem.Haylou Solar LS05 önericektim fakat onda ise bağlantı kesilme sorunu var önceden kullandım.

Yeni konular

Geri
Yukarı