500 TL'ye kasa tavsiyesi

kaynakçı90

Hectopat
Daha fazla  
Selamun Aleyküm arkadaşlar;

Elimdeki parçalara göre rahat, geniş, montaj sıkıntısı, kablo saklama sıkıntısı olmayan bir kasa arıyorum, parçalar şöyle:

Anakart: MSİ Z87-G45
İşlemci: İ5 4670k 3.4 Ghz
Ekran Kartı: Asus GTX 970
Ram: Corsair Vengeance Pro 8 Gb
SSD: Sandisk Extreme II 120 Gb
HDD: WD 1.5 Tb
PSU: Xigmatek Vector S Silver +80 Plus 750W
CPU Cooler: Corsair Hydro Series H110 ( iyi bakın H100 değil arkadaşlar H110)

Arkadaşlar bu parçalar elimde, bir tek kasa kaldı. H110'un radyatör ölçüleri:

Boy: 320 mm
Genişlik: 140 mm
Fanları taktıktan sonra kalınlık: 60 mm.

Bu parçaları montaj sıkıntısı çekmeden içine rahatlıkla takabileceğim kablo saklama sıkıntısı yaşatmayacak rahat ve geniş bir kasa tavsiyesi istiyorum sizlerden.

BÜTÇE: 500 TL son arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'nuzu almışsınız zaten. Zalman z3 Plus işinizi çok rahat görür. Ben bu kasayı kullanıyorum, ister fanları olsun ister kablo depolaması çok hoş bir kasa. Fiyatı benim aldığımda 130 Lira idi.

PSU'nuzu almışsınız zaten. Zalman z3 Plus işinizi çok rahat görür. Ben bu kasayı kullanıyorum, ister fanları olsun ister kablo depolaması çok hoş bir kasa. Fiyatı benim aldığımda 130 Lira idi.
Elimdeki sogutucunun radyatörü çok büyük o kasanın içine sığar mı acaba? Radyatörün ölçülerini verdim, Xigmatek Talon'da denedim radyatörün üstüne fanları takınca fanlar Anakartın Chipset soğutucularına çarptı geri verdim kasayı.

499 TL fiyatı ile, benim tavsiyem aşağıda. Güç kaynağı yok yalnız içinde.

Corsair Obsidian Serisi™ 750D Full Tower Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
Güç kaynağı elimde mevcut, bu kasa sistemime gider mi dersiniz?

Ben Zalman'ı öneririm fiyatına göre çok iyi bir kasa. Çoğu Vatan şubesinde var inceleyebilirsiniz. İnternette ölçüleri mevcut ben biraz sıkışığım 2-3 saat sonra anca bakabilirim.

Belki piyasada şu an bulamayabilirsiniz ön kısımda usb 3.0 çıkışı yok fakat ek bir kontrolcüyle çözerim derseniz CM Sniper fiyatına göre müthiş bir kasa enine goyuna geniş ve kablolama işi pratik ayrıca sus soğutma için uygun ve 2x20cm ledli fanları ile geliyor.

Elimdeki sogutucunun radyatörü çok büyük o kasanın içine sığar mı acaba? Radyatörün ölçülerini verdim, Xigmatek Talon'da denedim radyatörün üstüne fanları takınca fanlar Anakartın Chipset soğutucularına çarptı geri verdim kasayı.

Güç kaynağı elimde mevcut, bu kasa sistemime gider mi dersiniz?

750D şık, gösterişli ve büyük bir kasa, biraz da pahalı. Full tower olduğu için ihtiyacınızı her halükarda karşılar ancak lüks bir opsiyon olduğu aşikar.

Detay: Obsidian Series® 750D Full Tower ATX Case

750D şık, gösterişli ve büyük bir kasa, biraz da pahalı. Full tower olduğu için ihtiyacınızı her halükarda karşılar ancak lüks bir opsiyon olduğu aşikar.

Detay: Obsidian Series® 750D Full Tower ATX Case
Listeye ekledim teşekkürler, bakalım başka tavsiyeler gelecek mi?

Benim aklımda şu ikisi var 400R ve Corsair c70 askeri yeşil olan. Sizce elimdeki parçalar bu kasalara rahatça sığarmı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı