500 TL'ye kasa tavsiyesi

O zaman bu kasa işimi görür. Sharkoon lit 100 istiyordum çok şık duruyordu. Yanlış bir tercih mi olur?
Sharkoon rgb flow kullanıyorum. Lit 100 ile tek farkı ön paneli. Gayet kaliteli malzemesi. Hiçbir sorununu bulamadım şuana kadar. Özelleştirmeye de gayet açık bir kasa. Tek sorunu 1 fan yetersiz. 2-3 fan daha alınırsa yanına çoook iyi bir tercih bence. Çok şık.

Sharkoon rgb flow kullanıyorum. Lit 100 ile tek farkı ön paneli. Gayet kaliteli malzemesi. Hiçbir sorununu bulamadım şuana kadar. Özelleştirmeye de gayet açık bir kasa. Tek sorunu 1 fan yetersiz. 2-3 fan daha alınırsa yanına çoook iyi bir tercih bence. Çok şık.
Lit 100 modelini almayı çok istiyorum açıkçası.

Arada kaç derece oynar sizce?
Lit 100, nezdinde çok fazla bir araştırma mevcut değil. Ama Mag Forge 100M'in hava geçirgenliği anlamında avantajlı olacağını belirtirim. Bu farkı kışın hissetmeyebilirsiniz ama yaz ayları geldiğinde kendini gösterecektir.

Hocam bu ürünü gördüm fakat sanırım fanlarını istediğim renge ayarlayamıyorum.

Hocam maximum 500 TL bütçem var.

Anlamadığım şey şu. Adreslenebilir ile normal RGB arasında tam olarak ne fark var? Piyasada adreslenebilir olmayan fakat renk geçişleri yapabilen kasa modelleri var. Örneğin konuya koyduğum ranker modelde reset tuşu ile geçiş yapılıyor.

Bu kasadan 3 tane sistem topladım içinden fanları bağlıcağınız bir kontrolcü çıkmıyor bilginiz olsun ayriyeten 4 pin fan kontrolcü aldım. Sadece ışıklar reng döngüsünü çalıştırıyor arkasındaki LED kontrolcüsü.

ARGB ile RGB'nin temelinde birkaç farkı var. Öncelikle her ikisi de ayarlanabilir, ama kontrol konusunda da birkaç farkları var.

Biri 5V 3 pin giriş kulllanıyor iken diğeri 12V 4 pin giriş kullanır.
ARGB'de her LED birimine farklı renk atayabilirsiniz ancak RGB'de bütün hepsi aynı renk olur.

Ayrıca kasa üstünde LED tuşu var diye biliyorum, yani Reset tuşu değil de direkt LED tuşu ile kontrol edilebilir.

MSI 100R kullanıyorum LED düğmesine basıp tek renk veya animasyon olarak ayarlanabiliyor kasa içi sıcaklık değerleri de düşük önü mesh olması sayesinde kasa içi sıcaklık düşüyor ben Gaming gecesinden 450 TL'ye almıştım belki bir sonraki cuma tekrar gelir.

Bu kasadan 3 tane sistem topladım içinden fanları bağlıcağınız bir kontrolcü çıkmıyor bilginiz olsun ayriyeten 4 pin fan kontrolcü aldım. Sadece ışıklar reng döngüsünü çalıştırıyor arkasındaki LED kontrolcüsü.
Ranker kasasından bahsediyorsun dimi? Renkler arasında reset tuşu ile geçiş için ayriyeten kontrolcü mü almamız gerekiyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı