5000-6000 TL monitör önerisi

Bütçe
5000-6000
Malzemesi sağlam duruyor ama elimdeki Samsung kadar değil. Sağa sola sallanma var yazı yazarken bile bayağı bir sallanıyor hızlı yazarsan. OSD kullanımı tuşlarla zor oluyor biraz. Parlaklık yeterli, renk kalitesi konusunda Samsung'da otomatik siyah düzeyi ve netlik ayarı var o şekilde ayarlayıp kullandım hep ama bunda yapamadım ayarı😞 oyun ayarlarında gecikme düşürme var farkını göremedim 1msden 0.5e düşürüyor galiba. Oyun modları var oyun türüne göre FPS de örnek olarak keskinliği ve doygunluğunu arttırıyor. Monitörün g-menu yazılımını deneyeceğim birazdan.

OSD için evet G-menü bende tavsiye edecektim. Daha pratik çünkü. AOC'un OSD tuşları hiçbir zaman beğenilmedi. Sallanma stant ayağının ekranın genişliğine göre ince kalmasından dolayı. Büyük ve geniş ayaklı yapıları tercih etmeyen çok kullanıcı var.
Gecikme düşürme ya OverDrive olarak ya da MPRT olarak geçer. 1 ms zaten vermez. Motion blur seziyorsan onu aza indirir.
Bu arada kutu içeriğinden neler çıktı?

OSD için evet g-menü bende tavsiye edecektim. Daha pratik çünkü. AOC'un OSD tuşları hiçbir zaman beğenilmedi. Sallanma stant ayağının ekranın genişliğine göre ince kalmasından dolayı. Büyük ve geniş ayaklı yapıları tercih etmeyen çok kullanıcı var.
Gecikme düşürme ya OverDrive olarak ya da MPRT olarak geçer. 1 ms zaten vermez. Motion blur seziyorsan onu aza indirir.
Bu arada kutu içeriğinden neler çıktı?

Kullanma kılavuzlarının dışında güç kablosu, hdmi ve dp kablosu çıktı.

@Saint Lucia hocam bu sorun mu yoksa benim cahilliğim mi bilmiyorum ama normal bir 27" monitörde masaüstünde dikey olarak döndürebiliyor muyuz çünkü ben bunu ceviremiyorum masaya denk geliyor döndürürken🤣

Son düzenleme:
Hocam bu sorun mu yoksa benim cahilliğim mi bilmiyorum ama normal bir 27" monitörde masaüstünde dikey olarak döndürebiliyor muyuz çünkü ben bunu ceviremiyorum masaya denk geliyor döndürürken

Vallahi enteresansın. 🤣
Gördüğün gibi çevriliyor. Sen büyük ihtimal yükseklik ayarını tam yükseltemedin ve kısa kaldı. Tahmin etmeye çalışıyorum.

1707547935227.png

Eve dönünce deneyip fotoğraf eklerim. Dikey durumda duruyor ama çevirme sırasında köşeler masaya denk geliyordu bende.

Yani bilemedim açıkçası. Stant kısa mı kalıyor demek istiyorsunuz?
Ekran yüksekliğine 36 cm, yükseltme ayarına 13 cm demişler. 23 cm boşluk kalıyor. Dikey poziyondayken kaç cm oluyor monitör?

Yani bilemedim açıkçası. Stant kısa mı kalıyor demek istiyorsunuz?
Ekran yüksekliğine 36 cm, yükseltme ayarına 13 cm demişler. 23 cm boşluk kalıyor. Dikey poziyondayken kaç cm oluyor monitör?
hocam şöyle dikey pozisyonda 2 parmaklık yer kalıyor masa ile arasında. monitörü yukarı doğru açı vererek çevirebiliyorsun düz bir şekilde çevirmeye başlayınca en yüksekte olsa bile köşesi masaya geliyor.
Bunu anlatmaya çalışıyordum 🤣

WhatsApp Image 2024-02-10 at 17.11.26.jpeg

Tamam bu normal.

Bu anormal. Ergonomi kısmı çok perfect değil o zaman. Zahmetli bir pivot desteği var.
Peki diğer açılar nasıl? Sağa sola dönmesi falan.

Sağa sola dönmesi vs. normal, sadece pivot uğraştırıcı 24" için tasarlanmış gibi. 27 için stant tasarımını farklı yapabilirlerdi en azından boyunu falan. Ek olarak keşke tam düz açıda olduğunda bir çentik gibi takılan bir yeri olsaydı ya da bir tık sesi falan verseydi. Açı verdikten sonra düzeltirken düz olup olmadığını anlamıyorsun.

Sağa sola dönmesi vs. normal, sadece pivot uğraştırıcı 24" için tasarlanmış gibi. 27 için stant tasarımını farklı yapabilirlerdi en azından boyunu falan. Ek olarak keşke tam düz açıda olduğunda bir çentik gibi takılan bir yeri olsaydı ya da bir tık sesi falan verseydi. Açı verdikten sonra düzeltirken düz olup olmadığını anlamıyorsun.

Bu demektir ki aynı stantı kullanmışlar. Bununla ilgili bilgi bulunmuyordu bilmemiz iyi oldu. Böyle ufak tefek öyle olsaydı böyle olsaydılar olur. Kusursuz ürün satılmadığı için bazı şeylere katlanmak zorundayız. Görüntü kalitesinde sorun olmaması bizler için önceliktir. 👍

Bu demektir ki aynı stantı kullanmışlar. Bununla ilgili bilgi bulunmuyordu bilmemiz iyi oldu. Böyle ufak tefek öyle olsaydı böyle olsaydılar olur. Kusursuz ürün satılmadığı için bazı şeylere katlanmak zorundayız. Görüntü kalitesinde sorun olmaması bizler için önceliktir. 👍

Detaylı incelemesini ne zaman yapacaksınız hocam fark etmediğim çok şey çıkar işime yarar belki.

Geri
Yukarı