5000-7500 TL Monitör Önerisi

Bütçe
7500
Hocam yükseklik ayarı çok işime yarıyor ayrıca oyun için tam ideal boyutta film izlerken ışık sızması hiç görmedim yani bayağı iyi. 180Hz olması ayrı detay. Ve HDMI kablo ile 180Hz alıyorsunuz. Diger monitörlerde DP kablo almanız gerekiyor. Eskiden küçük monitörüm vardı ve masamın arkasında pencere var ekranın yarısı parlıyordu biraz. Bu monitörde sadece %1 falan parlıyordu o da görüntü modunda FPS modunda olduğu içindi standarta getirince düzeldi ve SS IPS panel bu panelin GtG gecikme süresi 2 3 ms.
Merhaba teşekkür ederim. Diğer monitörlerde DP kablo almam gerektiğini söylediniz, bu nedir acaba? Ben bir tek VGA ve HDMI kablosu biliyorum, VGA eskiden vardı. Şimdi hep HDMI ile bağlantı yapılıyor sanmıştım. Yani ben MSI G2412 alırsam, şu an zaten sahip olduğum 2 kablo ile (güç kablosu ve ekran kartına takılan HDMI kablosu) bağlantı kuramaz mıyım? Ekstradan bir şey almam gerekiyor?

Merhaba teşekkür ederim. Diğer monitörlerde DP kablo almam gerektiğini söylediniz, bu nedir acaba? Ben bir tek VGA ve HDMI kablosu biliyorum, VGA eskiden vardı. Şimdi hep HDMI ile bağlantı yapılıyor sanmıştım. Yani ben MSI G2412 alırsam, şu an zaten sahip olduğum 2 kablo ile (güç kablosu ve ekran kartına takılan HDMI kablosu) bağlantı kuramaz mıyım? Ekstradan bir şey almam gerekiyor?

Hocam her monitör size kendisi veriyor zaten güç kablosu ve bağlantı kablosunu fakat bazen DP kablosunu vermiyor DP kabloda bir bağlantı kablosu 165+Hz almak için DP kablosu kullanılıyor ayrıca G-SYNC gibi özelliklerde DP kabloda kullanılıyormuş sanırsam. Ama G24F 2'deki HDMI kablo HDMI 2.0 normalde diğer monitör markaları HDMI 1.4 falan koyuyorlar bundan 120Hz yapabiliyorsun fakat 2.0 da 165+ yapabiliyorsun.

HDMI kabloları birden fazla özelliklere sahipmiş yani 120Hz veya 180Hz verebilen kablo çeşitleri de varmış. Bunu araştırdım ve öğrendim, eğer en fazla 120Hz destekleyen bir HDMI kablosu varsa, o zaman Display Port kablosu alınarak daha yüksek değerlere ulaşmak mümkünmüş. Son kez şimdi bir şey sormak istiyorum, bu iki monitör arasında kararsız kaldım. Rica etsem bana yardımcı olur musunuz? MSI 2412 veya Gigabyte G24F-2 bu ikisinden birini alacağım. Fiyat farkı var biraz, pek önemli değil. İkisi de bana göre güzel görünüyor. Bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim teşekkürler.

Hocam her monitör size kendisi veriyor zaten güç kablosu ve bağlantı kablosunu fakat bazen DP kablosunu vermiyor DP kabloda bir bağlantı kablosu 165+Hz almak için DP kablosu kullanılıyor ayrıca G-SYNC gibi özelliklerde DP kabloda kullanılıyormuş sanırsam. Ama G24F 2'deki HDMI kablo HDMI 2.0 normalde diğer monitör markaları HDMI 1.4 falan koyuyorlar bundan 120Hz yapabiliyorsun fakat 2.0 da 165+ yapabiliyorsun.
Evet, bu arada MSI ürününün özelliklerinde de aynı şekilde HDMI 2.0 kablosu veriliyor, yani iki şekilde de 170Hz (MSI sınırı) ve 180Hz alınıyor. Sadece karar vermeliyim şimdi sipariş vereceğim.

HDMI kabloları birden fazla özelliklere sahipmiş yani 120Hz veya 180Hz verebilen kablo çeşitleri de varmış. Bunu araştırdım ve öğrendim, eğer en fazla 120Hz destekleyen bir HDMI kablosu varsa, o zaman DisplayPort kablosu alınarak daha yüksek değerlere ulaşmak mümkünmüş. Son kez şimdi bir şey sormak istiyorum, bu iki monitör arasında kararsız kaldım. Rica etsem bana yardımcı olur musunuz? MSI 2412 veya Gigabyte G24F-2 bu ikisinden birini alacağım. Fiyat farkı var biraz, pek önemli değil. İkisi de bana göre güzel görünüyor. Bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim teşekkürler.

Hocam bende ikisi arasında kalmıştım fakat G24F 2 de yükseklik ayarı ve parlaklığı daha yüksek diye G24F 2 seçmiştim. Ayrıca biri 170Hz biri 180Hz pek fark yok ama yine de değer değerdir.

Hocam bende ikisi arasında kalmıştım fakat G24F 2 de yükseklik ayarı ve parlaklığı daha yüksek diye G24F 2 seçmiştim. Ayrıca biri 170Hz biri 180Hz pek fark yok ama yine de değer değerdir.
Yükseklik ayarı dediğiniz nedir? Bilmediğim için soruyorum. Parlaklık ayarı benim için her zaman 0'da ya, gerçekten ciddi anlamda hep 0 kullanıyorum, yıllar boyunca böyle alıştım, 10 bile yapınca gözlerim ağrıyor.

Yükseklik ayarı dediğiniz nedir? Bilmediğim için soruyorum. Parlaklık ayarı benim için her zaman 0'da ya, gerçekten ciddi anlamda hep 0 kullanıyorum, yıllar boyunca böyle alıştım, 10 bile yapınca gözlerim ağrıyor.

Hocam monitörü üste aşa dogru kaydırabilirsiniz.

Fotoğrafını attım.

Dosya Ekleri

• 1690776892573148371358602435955.jpg
    1690776892573148371358602435955.jpg
    71,1 KB · Görüntüleme: 19
  • 16907769211089116461749055304626.jpg
    16907769211089116461749055304626.jpg
    74,2 KB · Görüntüleme: 19
Hocam monitörü üste aşa dogru kaydırabilirsiniz.

Fotoğrafını attım.
Anladım şimdi, bir de USB portu da varmış galiba ekstra olarak. Daha önce hiç yükseklik ayarı görmedim, bu yüzden biraz merak ediyorum acaba olsa nasıl olurdu diye 😀. Gerçekten müthiş kararsız kaldım ya. Bu arada önemli bir şey değil ama farelerimiz aynı. SteelSeries Rival 3. Sanırım bu markadan 10 yıldır hiç sorun yaşamadığım için ve fiyatı da daha uygun olduğu için MSI tercih edeceğim ya galiba. Gigabyte'de kaliteli ve iyi bir marka biliyorum, ama hiç kullanmadım şahsen, o yüzden.

1080P için 27 inç monitör nasıl olur sizce? veya bu fiyat bandında var mı acaba? Çünkü şimdi güncel olarak kullandığım eski monitörüm de 23.8 inçmiş bu yüzden biraz daha büyük ekran belki hoşuma gider, eğer çok rahatsız ediciyse macera aramaya gerek yok. Veya varsa 25 inç de olur. Merak ettim sadece.

Bu ürün nasıl sizce? Çok az fiyat farkı var ve yine MSI.

@watnelas

Son düzenleme:
1080p için 27 inç monitör nasıl olur sizce? Veya bu fiyat bandında var mı acaba? Çünkü şimdi güncel olarak kullandığım eski monitörüm de 23.8 inçmiş bu yüzden biraz daha büyük ekran belki hoşuma gider, eğer çok rahatsız ediciyse macera aramaya gerek yok. Veya varsa 25 inç de olur. Merak ettim sadece.

FPS odaklı oyunuyorsanız 24 alın hikaye odaklı oyunlarda 27 iyi gider.

Bu ürün nasıl sizce? Çok az fiyat farkı var ve yine MSI

MSI alın çoğu anlamda daha iyi

FPS odaklı oyunuyorsanız 24 alın hikaye odaklı oyunlarda 27 iyi gider.

MSI alın çoğu anlamda daha iyi
Anladım çok teşekkür ederim, online oyun hiç oynamıyorum. FPS oynasam bile evet hikaye odaklı oyunlar oynuyorum sadece, veya emülatörler ile oyunlar.

Bu ürünü piyasada pek bulamadım oldukça az görünüyor, bir sorun yoktur değil mi? Ayrıca bu site harici bir çok yerde 6200-6700 lira arasında. Ama bu sitede çok daha uygun. Eğer bu ürünü onaylarsanız şimdi sipariş vereceğim. Yıllardır kullandığım Philips var bu da 23.8 inç veya çok yakın bir şey. Yani sizin bana önerdiğiniz MSI G2412 23.8 inç olan ürünle aynı boyut. Ben sadece 27 olsa nasıl olurdu merak ettim büyük ekran merakım için. Piksel sorunu olmaz derseniz, ve bu ürünü önerirseniz 5600 liraya bu ürünü satın alacağım şimdi. Cevap verdiğiniz için de çok teşekkür ederim, çünkü sipariş vereceğim, sadece kararsızım 24 ve 27 arasında.

İtopya güvenilirdir sadece fiyatı biraz daha uygun
Ölü piksel şans işidir öyle bir durumla karşılaşırsanız iade edip yenisini alırsınız.
Boyutu size kalmış aradaki fiyat farkına değer mi değer gibi aslında alabilirsiniz.

Geri
Yukarı