5000-7500 TL Monitör Önerisi

Bütçe
7500
İtopya güvenilirdir sadece fiyatı biraz daha uygun
Ölü piksel şans işidir öyle bir durumla karşılaşırsanız iade edip yenisini alırsınız.
Boyutu size kalmış aradaki fiyat farkına değer mi değer gibi aslında alabilirsiniz.
Teşekkür ederim biliyorum ama sormak istediğim bu değildi. Yani 1080P için sormuştum aslında ölü piksel için değil, yani 27 inç için sıkıntı olur mu sizce? Yıllardır 59Hz monitörüm var 23.8 inç ve 1080P oynuyorum. Bu 27 inç MSI G2722 alırsam, 1080P olduğu için herhangi bir sorun olur mu sizce? Aynı şeyleri sürekli sorduysam özür dilerim.

Hayır bir sorun yaratmaz.

Hayır bir sorun yaratmaz.
Teşekkür ederim, yani 1080P ama ultra ayarlar yapsam bile, oyunlarda bulanıklaşma vb. olmaz değil mi? Yıllardır böyle alışmışım. çok ısrar ediyorsam çok özür dilerim. sadece gerçekten korkuyorum, geri dönüşü yok çünkü. Bulanık net olmayan bir görüntü görmek istemem 27 inç ile beraber. Oyunlarda mesela nasıl olur sizce? 1080P ve high-ultra ayarlar ile.

Teşekkür ederim, yani 1080p ama Ultra ayarlar yapsam bile, oyunlarda bulanıklaşma vb. olmaz değil mi? Yıllardır böyle alışmışım. Çok ısrar ediyorsam çok özür dilerim. Sadece gerçekten korkuyorum, geri dönüşü yok çünkü. Bulanık net olmayan bir görüntü görmek istemem 27 inç ile beraber. Oyunlarda mesela nasıl olur sizce? 1080p ve high-Ultra ayarlar ile.

Bir sorun yaşamazsınız netlik bozulmaz.

Siparişi verdim MSI G2722 5600 liraya. Umarım sorunsuz hallolur. Tekrardan çok teşekkür ederim. Ürün geldiği zaman sorunsuz bir şekilde inşallah, size söylerim isterseniz, ghosting ve ışık parlaması için.

Hocam ben 27 inç tavsiye etmiyorum ama hayırlı olsun.

27 inçlerin neredeyse hepsinde ghosting sorunu var İtopya da G24F 2 aldığım zaman ölü piksel testi yaparken abi söylemişti.

Ve ekran biraz büyük olduğu için piksellerde büyük olacak yani detaylar pek fark edilmeyecektir hocam. 27 inç 2K alıyorsanız tavsiyemdir sadece.

27 inçlerin neredeyse hepsinde ghosting sorunu var İtopya da G24F 2 aldığım zaman ölü piksel testi yaparken abi söylemişti.

Ghosting IPS panellerde neredeyse hiç görülmez VA panellerde sıklıkla görülür.

Ve ekran biraz büyük olduğu için piksellerde büyük olacak yani detaylar pek fark edilmeyecektir hocam. 27 inç 2K alıyorsanız tavsiyemdir sadece.
Ghosting IPS panellerde neredeyse hiç görülmez VA panellerde sıklıkla görülür.
Hadi ya ben artık çoktan siparişi verdim. Yeni bir macera, iyi düşünelim iyi olsun. Ghosting bence de yoktur arkadaşa katılıyorum @watnelas, ama varsa bile sorun olmayacak. Çünkü açıkçası ne olduğuna dair gerçekten hiçbir fikrim yok. Ben 10 yıldır bu monitörü kullanıyorum (VA) ve test yaptım deli gibi ufo izleri vardı her bir ufo katmanında ayrı ayrı. Ama rahatsız olmuyorum, çünkü ne olduğunu bilmiyorum. Tek sıkıntım beyaz ışık olmasın yeter. Bundan müthiş derecede korktum, ve özellikle IPS ekranlarda beyaz ışık sızması olma ihtimali çok çok yüksekmiş, hatta beyaz ışık olmasa bile, IPS ekranların siyahı bile daha garipmiş. Umarım alışabilirim. Ama asıl korkum 27 inç olmasıyla alakalı tabii, dediğiniz şey beni korkutuyor, detayları görememek veya 1080P yetersiz gelme durumu gibi. Çünkü geri dönüşü yok. İnşallah sorunsuz alışabilirim. Teşekkürler.

@watnelas

Merhaba tekrar bir şey sormak istedim, bu ürünü aldım ama, yanına ekstradan tam 170Hz yararlanabilmek için HDMI kablosu almam gerekiyor mu? Yardım ederseniz çok sevinirim, eğer ürünün içinden, tam yenileme hızı desteği olmayan kablo gelirse, şimdiden HDMI kabloyu da sipariş vereyim, aynı anda gelsinler.

Son düzenleme:
Merhaba tekrar bir şey sormak istedim, bu ürünü aldım ama, yanına ekstradan tam 170Hz yararlanabilmek için HDMI kablosu almam gerekiyor mu? Yardım ederseniz çok sevinirim, eğer ürünün içinden, tam yenileme hızı desteği olmayan kablo gelirse, şimdiden HDMI kabloyu da sipariş vereyim, aynı anda gelsinler.

Yanında DP kablosu ile birlikte gelecektir muhtemelen HDMI kablosunu kullanmanızı önermem bazı özellikleri kısıtlıyor mesela NVIDIA G-SYNC HDMI kablosu ile kullanamazsınız DP biraz daha gelişmiş bir kablodur.

Ama asıl korkum 27 inç olmasıyla alakalı tabii, dediğiniz şey beni korkutuyor, detayları görememek veya 1080p yetersiz gelme durumu gibi. Çünkü geri dönüşü yok. İnşallah sorunsuz alışabilirim. Teşekkürler.

Hikayeli oyunlar için önerilen boyut zaten 27 inçdir en ideal 2 boyuttan biridir.

Yanında DP kablosu ile birlikte gelecektir muhtemelen HDMI kablosunu kullanmanızı önermem bazı özellikleri kısıtlıyor mesela NVIDIA G-SYNC HDMI kablosu ile kullanamazsınız DP biraz daha gelişmiş bir kablodur.

Hikayeli oyunlar için önerilen boyut zaten 27 inçdir en ideal 2 boyuttan biridir.
İnşallah çok teşekkür ederim, DP kablosu ekstradan da aldım, onu takacağım.

@Sad Frog @watnelas @Pweck

Tekrardan merhaba, bugün monitörü aldım, yani 1 günde geldi İtopya çok güzelmiş maşallah. 27 inç sorunum yok çok beğendim, aslında boyutları masama uygun olduğu için de almıştım bir noktada, ama ayakları çok büyükmüş monitörün, yani normalde monitör masamın arkasında olması gerekiyor, ama ayakları arkaya doğru uzandığı için maalesef tam olarak %40 kadar önde duruyor monitör, yani arkası boş, ayakları uzun olduğu için. Çok yakınımda duruyor monitör neredeyse dibimde, bu yüzden ekranın sol ve sağ üst köşelerini görmekte zorlanıyorum. Çok yakında olduğu için. Bunun için yardım istemem saçma olur ama bir öneriniz var mı acaba? Beyaz ışık sızması testini yaptım sorun yok hiç, örnek resim verilmiş sitede, onlarla da karşılaştırdım sorun yok. Ölü piksel testi yaptım, bir çok koyu renkte hiç bir şey görünmüyor, ama beyaz, yeşil ve mavi renkte sağ üst köşeye yakın bir yerde ölü piksel var hafif siyahımsı kırmızı bir nokta. Bunu biraz silmeyi denedim bir bez ile ama gitmiyor. Ama tek 1 tane nokta için iade yapmayacağım, çünkü bembeyaz ışıkta dikkatlice bakmazsam göremiyorum. Ghosting testini de yaptım, bu testi gerçekten hiç anlamadım, 3 farklı ufolar dönerek ilerliyorlar, izlerin ne olduğunu bilmediğim için yorum yapamıyorum, bence bana göre bir sorun yok, ufolar normal şekilde gidiyor, etrafta beyaz ışınlar çıkıyor üst ve alt katmanlarda, ama ufoların sağında veya solunda herhangi bir şey yok, sadece o üst alt ve ara katmanlarda beyaz ışın gibi 3-4 santimlik çubuklar gidiyor aşağı doğru, aynı ufolar gibi bu beyaz ışın çubukları gidiyor. Başka bir sorunum yok, tek sıkıntı söylediğim gibi ekran gerçekten çok yakında, masanın %40'ını kaplıyor, çok önde duruyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı